Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Arena Legionowo | Legionowo

Arena Legionowo

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: Arena Legionowo

Arena Legionowo to hala widowiskowo-sportowa w Legionowie, która jest usytuowana u zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i B. Chrobrego w Legionowie (ul. Chrobrego 50b). Została oddana do użytku 4 września 2010 r. Może pełnić funkcje sportowe, wystawowe i koncertowe.
Liczba miejsc siedzących w hali: 1988.
Wymiary boiska: 45x 28, wysokość hali 12,7 m.

Arena jest wykorzystywana przez legionowskie kluby sportowe:
– siatkówka kobiet: LTS Legionovia Legionowo / Legionovia S.A.
– piłka ręczna mężczyzn: KPR Legionowo

Przy Arenie działa wypożyczalnia rowerów.

Mecz w Arenie Legionowo jak Igrzyska w Starożytnym Rzymie bo nic poza nimi się nie liczy, w tym czasie w okolicach Sobieskiego nie obowiązują zakazy zatrzymywania na zakrętach, można parkować na chodnikach, zastawiać ścieżki rowerowe i rozjeżdżać trawniki, a pasażerowie wysiadający z autobusów odbijają się od zaparkowanych samochodów.

Tegoroczne „Dni Legionowa” (właściwie to Dzień Legionowa) odbędą się 1 czerwca 2013 wokół budynku Areny Legionowo.

W niedzielny poranek, tuż po godz. 9:00, grupa legionowskich cyklistów wyruszyła na wycieczkę rowerową do Czerwińska nad Wisłą. Rowerzyści wyruszyli sprzed legionowskiej hali sportowej.

Oczekiwanie na rozpoczęcie wycieczki - przed Areną Legionowo

Oczekiwanie na rozpoczęcie wycieczki - przed Areną Legionowo

W niedzielę 28 sierpnia zostanie wyłączona z ruchu kołowego ul. Jana III Sobieskiego (na odcinku od ul. ks. Skargi do ul. Parkowej). Ulica zostanie zamknięta z powodu odbywających się, na terenie Areny Legionowo i stadionu, dożynek.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

W związku z tym autobusy linii 723 i L-9 od godziny 8:00 do 21:00 bedą jeździły zmienionymi trasami.

Po dwóch meczach trwającego właśnie Turnieju Mistrzyń II ligi wiemy, że legionowski zespół zagra w przyszłym sezonie w I lidze kobiecej siatkówki.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelację ze spotkania LTS Legionovia Legionowo z Szóską Biłgoraj (16.04.2011 r)

Fotorelacja ze spotkania LTS Legionovia Legionowo – Szóstka Biłgoraj

LTS Legionovia w ataku

LTS Legionovia w ataku

W odpowiedzi na liczne zapytania, przygotowaliśmy i publikujemy specjalny poradnik dla kibiców sportowych pragnących dotrzeć do legionowskiej hali sportowej, zwanej Areną. Poradnik adresowany jest również do wystawców i odwiedzających różnego typu wydarzenia wystawowe, które odbywają się w legionowskiej hali „targowej”, zwanej Arena Legionowo, oraz dla fanów różnych kapel, solistów i orkiestr koncertujących w legionowskiej hali „koncertowej”.

W sobotni, wrześniowy, wieczór w legionowskiej Arenie odbędzie się koncert legendarnego zespołu.

Charakterystyczne kultowe brzmienie, oraz niepokorne teksty to jednoznaczna wizytówka zespołu. Koncert odbędzie się 9 września 2011 r. w hali. Start o 18:30. Bilety już do nabycia w sieci.

Legionowska Arena gościć będzie, 23 stycznia, legendarnego polskiego pianistę i konferansjera –  Waldermara Malickiego. Artysta w czasie koncertów z,błyskotliwie łączy swój kabaretowy temperament z chwytliwą warstwą muzyczną.

Prócz Waldemara Malickiego na scenie zobaczymy takich wykonawców jak: Magdalena Idzik – mezzosopran Rafał Bartmiński – tenor Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon Małgorzata Krzyżanowicz – wiolonczela oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

16 października legionowska Arena otworzy swe podwoje dla fanów boksu zawodowego. Legionowska hala będzie 16.10.2010. areną Boxing Night Legionowo.

O pas WBC Baltic wagi junior średniej z doświadczonym Meksykaninem Jose Luisem Cruzem zmierzy się  Damian Jonak. W poprzedzającym pojedynku na ring wyjdą Krzysztof Szot  i Felix Lora.

Na stronach BIP UM Legionowo pojawił się, miejmy nadzieję, że projekt, regulaminu Areny Legionowo. Dokument ów pokazuje, że prezydent miasta (podpisał się pod wszystkim p. Zadrożny) ma problem ze skleceniem sensownego regulaminu.

Legionowski MOSiR zamieścił (chyba już oficjalny) rozkład imprez w Arenie. Z początkowych zapowiedzi, niewiele pozostało, ale przynajmniej coś się dzieje :)

W przeszłości zarówno Joanna (Najemca poszukiwany…) jak i ja (Najemca poszukiwany…(nadal)) pisaliśmy o delikatnie mówiąc nie przemyślanej ofercie UM oddania w najem powierzchni w Arenie Legionowo.

Jakiś czas temu Joanna pytała w swoim wpisie (Najemca poszukiwany…) dlaczego miasto próbuje wynająć całą powierzchnię usługową nowej Areny wyłącznie jednemu najemcy. Niestety przewidywania Asi w pełni się potwierdziły – na tak skonstruowanych warunkach najmu miasto nie znajdzie żadnego najemcy (link do wyników).

… ale dlaczego tylko jeden.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami poszukuje najemcy lokali w nowo wybudowanym centrum sportu i rekreacji. Jest kilka pomieszczeń z konkretnym przeznaczeniem np. na fitness, hotel czy bar.