Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Autobusy 731 odjeżdżają nam w siną dal | Legionowo

Autobusy 731 odjeżdżają nam w siną dal

| komunikacja

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi ze wszystkimi samorządami rozmowy w sprawie optymalizacji siatki połączeń komunikacyjnych. ZTM zgodnie z logiką dąży do rozwoju transportu w oparciu o węzły przesiadkowe. Zaś szybkie połączenia pomiędzy węzłami Zarząd chce zapewnić z wykorzystaniem transportu szynowego.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

Właśnie dlatego podstawą międzydzielnicowego poruszania się po Warszawie jest metro, kilka linii SKM oraz linie tramwajowe. Autobusy zaś mają zapewniać wygodny i szybki dojazd do węzła przesiadkowego oraz podstawę transportu tam, gdzie jeszcze nie ma infrastruktury szynowej lub nie opłaca się jej budować.
ZTM widzi najpewniej dla Legionowa następujące rozwiązanie docelowe: SKM jako trzon, autobus na Tarchomin (kiedyś do Winnicy) plus ewentualna linia wschodnia przez Józefów na Żerań. Autobusy mają przejąć rolę dowozową do lokalnych węzłów. Władze Legionowa, ze szkodą dla mieszkańców, obstają jednak przy utopijnej wizji autobusowego transportu do Warszawy.

Nie łudźmy się, ZTM nie odstąpi od swoich planów. One zostaną zrealizowane, to tylko kwestia czasu. Miasto może zadbać o to, aby rozwiązania ZTM były optymalne (częstotliwość, tabor, odpowiednie trasy dla połączeń dowozowych), albo wydzierać się jak dziecko w piaskownicy, które bawi się cudzą zabawką „nie oddam, to moje…”. Bezmyślne upieranie się jest dla dziecka zwykle dość bolesne – ktoś dziecku zabawkę odbiera siłą, a ono zostaje z niczym w łapkach.

Czy zatem, nie do końca przemyślane próby obrony utopijnego status quo, skończą się tym, że ZTM zostawi jedynie SKM bez autobusów dojazdowych z jedną lub dwoma rzadko kursującymi liniami?

Jeden komentarz do “Autobusy 731 odjeżdżają nam w siną dal

  1. 1

    Jakiego środka transportu pozbawią nas uśmiechnięty prezydent? Obicywał gruszki na wierzbie przed wyborami, a teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>