| Bip Legionowo | urząd komunikacji legionowo

Bip Legionowo

urząd komunikacji legionowo

Podróżowanie wciąż przybiera coraz to nowsze formy i motywowane jest różnymi celami, które osiągnąć chcą sami podróżujący decydujący się na ten rodzaj aktywności. Jednym z powodów, dla jakich ludzie chcą się przemieszczać, jest popularny ostatnio w Polsce birdwatching – czyli nic innego jak obserwowanie ptaków. Birdwatcherzy to bardzo wytrwali wędrowcy, cechują się ogromną cierpliwością i […]

urząd komunikacji legionowo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_urlop7.jpgPodróżowanie wciąż przybiera coraz to nowsze formy i motywowane jest różnymi celami, które osiągnąć chcą sami podróżujący decydujący się na ten rodzaj aktywności. Jednym z powodów, dla jakich ludzie chcą się przemieszczać, jest popularny ostatnio w Polsce birdwatching – czyli nic innego jak obserwowanie ptaków.
Birdwatcherzy to bardzo wytrwali wędrowcy, cechują się ogromną cierpliwością i odpornością na niedogodności pogodowe. Potrafią spędzić godziny, siedząc ukryci w zaroślach, po to tylko by ujrzeć konkretny gatunek ptaka.
Tego rodzaju turystyka jest już w Polsce bardzo dobrze rozwinięta. Niektóre parki krajobrazowe szczycą się tym, że w ich granicach żyje wiele rzadkich ptaków, ich pracownicy udzielają birdwatcherom informacji na ten temat. Często w pobliżu takich miejsc można znaleźć hotele oferujące obserwatorom nocleg w bardzo bliskim sąsiedztwie ptasich siedlisk, co stanowi spore udogodnienie dla ptasiarzy wstających w środku nocy w celu wybrania się na łowy o jak najwcześniejszej porze.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended