Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Budowa na Polnej prowadzona niezgodnie z przepisami | Legionowo

Budowa na Polnej prowadzona niezgodnie z przepisami

| komunikacja
pinb_1_5314

Wygląda na to, że uciążliwa dla wielu mieszkańców Legionowa budowa na ulicy Polnej (najprawdopodobniej kanalizacji – przynajmniej tak twierdzi strona UM) prowadzona jest w sposób niezgodny z przepisami budowlanymi.

Jak już pisałem wcześniej sposób prowadzenia prac budowlanych jest delikatnie mówiąc beztroski. Dziury, które robotnicy wykopali są rozlokowane w przypadkowy sposób na drodze, że oznakowane w dodatku nie sposób ich legalnie ominąć (zatem pytanie dlaczego nie wyznaczono objazdów dla nie mieszkańców???). W połowie marca w nocy na tej „budowie” warczał cały czas agregat prądotwórczy (choć bez trudu można byłoby podłączyć budowę do sieci n.n.)

Po dwóch tygodniach od pierwszego zetknięcia się z tym kuriozum ponownie przejeżdżałem przez Polną – i ponownie nie mogłem się nadziwić głupocie osób prowadzących tę inwestycję. Dlatego tez z ciekawości postanowiłem sprawdzić co w tej budowie jest nie tak. oto wynik tych poszukiwań:

 1. Budowa nie jest oznakowana we właściwy sposób – brakuje tablicy informacyjnej, kto jest inwestorem, co jest budowane, danych kierownika budowy i danych kontaktowych.
 2. Teren budowy jest ogrodzony w sposób niewłaściwy – przepisy wymagają płotu min. 1,5 m wysokości lub jeśli jest to niemożliwe zapewnienia dozoru – wspomniana budowa jest nieogrodzona (barierki ochronne stoją jedynie przy wykopach). Na budowie nie ma dozoru.
 3. Wykopy na drodze i chodniku są zabezpieczone w sposób niewłaściwy – przepisy wymagają zabezpieczenia balustrada na wysokości 1,1 m i listwą krawężnikowa o wysokości 0,15 m oraz wypełniania przestrzeni pomiędzy balustradą a listwą w sposób uniemożliwiający wpadnięcie do wykopu – na tej budowie wykop zagrodzono jedynie barierką.
 4. Przejścia dla pieszych – budowa nie powinna dopuszczać ruchu pieszych po budowie (choć dopuszcza go jeśli jest spełnione określona szerokość przejścia) - tutaj przejście nie ma wymaganej szerokości 1,2 m.
 5. Składowanie materiałów budowlanych – muszą być składowane na terenie utwardzonym, płaskim, odpowiednio odwodnionym – tutaj wszystko wrzucono na trawnik! Niedozwolone jest opieranie składowanych materiałów o parkany, budynki, słupy linii napowietrznych – tutaj pryzma z piachem „przelewa się” na prywatne posesje. Inne materiału oparte są o płoty posesji, i o znajdujące się w pobliżu drzewa.

2 komentarzy(e) do “Budowa na Polnej prowadzona niezgodnie z przepisami

 1. Pingback: Krater na Słonecznej | Legionowo i powiat widziane ostrym okiem

 2. z Bukowca
  1

  No, tak, niby tak, ale czy to wyjasnienie tego problemu jest prawdziwe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>