Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
CBA z wizytą w Urzędzie Gminy Jabłonna | Legionowo

CBA z wizytą w Urzędzie Gminy Jabłonna

| władze i inne instytucje

Funkcjonariusze CBA odwiedzili dziś (bynajmniej nie w celach towarzyskich)r wównolegle Urząd Gminy Jabłonna oraz siedzibę warszawskiego ZDM.

Prace na drodze

Prace na drodze

Celem wizyty było zabezpieczenie dokumentacji na potrzeby prowadzonego przez praską prokuraturę śledztwa. Ma ono wyjaśnić nieprawidłowości związane z gospodarowaniem odpadami (dokładnie destruktem asfaltowym). Utylizacja tego typu odpadów jest kosztowna. Zdarza się, że „pomysłowi” decydenci postanawiają na własną rękę „zutylizować”. Czyli, najczęściej, wykorzystać do budowy/remontu dróg nie przetworzony odpad.

CBA sprawą UG Jabłonna zajmuje się od października 2010 r. Wcześniej agencja przeprowadzała w UG kontrolę i na podstawie uzyskanych w jej czasie informacji CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury. Prokuratura Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obecnie, na polecenie prokuratury, CBA zabezpiecza dokumenty w UG Jabłonna i w ZDM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>