| Gazeta powiatowa Legionowo | gazeta miejscowa legionowo

Gazeta powiatowa Legionowo

gazeta miejscowa legionowo

Turystyka jest coraz istotniejszą gałęzią gospodarki w wielu państwach na świecie. Dzięki pieniądzom pochodzącym z portfeli gości z zagranicy mniejsze, dotąd mało uprzemysłowione zamożne kraje i jego obywatele mogą dokonać prawdziwego skoku cywilizacyjnego oraz ekonomicznego. Zwiększona liczba odwiedzin turystów zmusza również miejscową ludność do samorozwoju, szczególnie jeżeli chodzi o znajomość języków obcych czy rozwijanie zmysłu […]

gazeta miejscowa legionowo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie29.jpgTurystyka jest coraz istotniejszą gałęzią gospodarki w wielu państwach na świecie. Dzięki pieniądzom pochodzącym z portfeli gości z zagranicy mniejsze, dotąd mało uprzemysłowione zamożne kraje i jego obywatele mogą dokonać prawdziwego skoku cywilizacyjnego oraz ekonomicznego. Zwiększona liczba odwiedzin turystów zmusza również miejscową ludność do samorozwoju, szczególnie jeżeli chodzi o znajomość języków obcych czy rozwijanie zmysłu przedsiębiorczości.
Bardzo często jest tak, że mieszkańcy miast czy regionów przemysłowych, ale atrakcyjnych turystycznie, decydują się na podjęcie pracy w sektorze usług związanych z obsługą właśnie ruchu turystycznego. Także dzięki turystyce poprawia się w takich miejscowościach sama infrastruktura, zarówno transportowa jak i hotelowa czy rozrywkowa.
Dynamiczny rozwój branży turystycznej może mieć również negatywne skutki. Wymienić tu można przede wszystkim wzrost przestępczości, zjawiska takie jak prostytucja, hazard czy zwiększenie przepaści pomiędzy biednymi, a bogatymi obywatelami.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended