Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Co strażnik miejski robi na targowisku? | Legionowo

Co strażnik miejski robi na targowisku?

| władze i inne instytucje
Sobota 09.10.2010 godz. 12:16, Legionowo, Wysockiego

W sobotnie południe, 9 października 2010 r., na ul. Wysockiego stał sobie zaparkowany radiowóz legionowskiej SM. Kierowcy „udało się” zaparkować w sposób prawie nie blokujący wyjazdu z myjni (wyjazd z dwóch stanowisk myjni nie był możliwy bez łamania przepisów KRD).

Kierowca-strażnik zaparkował służbowy wóz częściowo na drodze, częściowo na trawniku  (właściwie na czymś, co zostało zamienione przez bezmyślnych kierowców w ‘klepisko’), a częściowo na jezdni. Jaki widać na zdjęciu, w tym miejscu na ul. Wysockiego wymalowana jest tzw. „podwójna ciągła”. Zatem stróż prawa, który niejednokrotnie wlepiał mandaty innym kierowcom sam, jako święta krowa okazał należyty prawu szacunek…

Kurcze, może pilna interwencja zmusiła „dzielnych” strażników do łamania przepisów…

Otóż nie. Obaj widoczni na zdjęciu stróże miejskiego porządku złamali przepisy KRD dla własnej prywaty. Obaj poszli na miejskie targowisko zrobić zakupu. Jeden przytargał dwa opakowania żarówek, drugi latarkę. Niewątpliwie, gdzieś było ciemno …

Ostatnie kilka miesięcy to wielkie pasmo nieudolności tej miejskiej służby. Może szef tej instytucji zamiast słynnych „wypadów na dziki” zajmie się na poważnie, podległą mu służbą? A jeśli ów szef nie radzi sobie, to może gospodarz miasta zacznie tą instytucję z efektów jej pracy rozliczać. Bowiem dyspozycje, jakie podobno straży wydaje (uczulanie straży przez prezydenta – oby nie wyszła z tego astma), trafiają jak kule w płot.

Sobota 09.10.2010 godz. 12:16, Legionowo, Wysockiego

Odpowiedź Straży Miejskiej:

W związku z Pana pytaniem z dnia 20.10.2010 r. uprzejmie informuję, że ze strażnikami została przeprowadzona rozmowa ostrzegawcza.

Z poważaniem,
Ryszard Gawkowski
Komendant Straży Miejskiej w Legionowie

9 komentarzy(e) do “Co strażnik miejski robi na targowisku?

 1. 1

  Super!weź to prześlij do urzędu.Sam targuje i wiem że ten wysoki sie pracą nie męczy a zakupy to norma.

 2. 2

  oj, Łukaszku, Łukaszku, ty coś wiesz, ale ciągle nie do końca… parkując w tym miejscu, inne pojazdy wielośladowe nie najeżdżają na linię ciągłą… ile ty masz lat, i co cię w życiu kopnęło, że tyle w tobie jadu?

  Art. 49.

  1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

  4) na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię,

  Komentarz został opublikowany, mimo, iż jego autor złamał regulamin.

  • 3

   Problem w tym, że radiowóz stał tak, że aby go ominąć wieloślad musiał najechać na linię ciągłą. Na zdjęciu widać, że prawe koła radiowozu stoją na jezdni, a nie poboczu.
   Poza tym podwójna ciągła to nie grzechy tych funkcjonariuszy.

 3. 5

  Samochód dobrze został zaparkowany(chyba ,że znaki mówią inaczej).Można przekroczyć podwójną ciągłą w celu wyminięcia zaparkowanego samochodu.
  Ale jest jedno ale czy mogą oni przekraczać 2 ciągłą?
  Żeby ten samochód mógł zaparkować musiał przekroczył podwójną ciągłą

 4. Pingback: Zasadność funkcjonowania legionowskiej Straży Miejskiej | Legionowo - jakie naprawdę jest to miasto?

 5. 6

  Strażnik Miejski też człowiek. Każdemu z nas czasami zdarza się wyskoczyć w trakcie pracy do sklepu. Może Ci panowie akurat mieli przerwę, a to ich sprawa jak z takiej przerwy korzystają. Bądź człowiekiem i nie czepiaj się o tak błahe sprawy.

 6. 7

  O Boże – to Komendant Ryszard jeszce żyje i panuje??? Chwała Panu!!! Niezastąpiony mimo zmian dziejowych – uniwersalny! On jak Mietek Fogg i Włodzimierz Ilicz – WIECZNIE ŻYWY. A tak faktycznie to może czas już ze sceny zejść – parodia. Wszyscy o tym wiedza a Komendant Ryszard dalej na liście płac… Po ogłoszeniu referendum w Legionowie p.t. „Czy chcesz by istniała Straż Miejska ?” jej komendant z załogą musieli by się spakować w 10 min. w pudełka po bananach i pójść z tym nareszcie do domu. Dajmy pieniądze zmarnowane na SM na policji/tam są lepsi fachowcy od bezpieczeństwa. Przestańmy bawić się w kabaret p.t. „SM”. Otrząśnijmy się – to podobno wolny kraj i wolno o tym mówić.

 7. 8

  Dziś np. byłam świadkiem incydentu spowodowanego bezmyślnością dwóch strażników. Kierowca zatrzymał się na środku drogi i przejścia by porozmawiać ze strażnikami. Ci zamiast popędzić go gdzie pieprz rośnie by nie tamował i ruchu kołowego i pieszego w najlepsze z nim rozmawiali…
  Rowerzysta postanowił ominąć zawalidrogę i typków w mundurach, ale auto stoczyło się do tyłu. Rowerzysta więc najechał na samochód.
  Oczywiście kierowca i strażnicy w raban. Na szczęście rowerzysta przytomnie zauważył, gdzie i jak parkuje auto. SM i kierowca rozpierzchli się szybciutko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>