Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Czterolatka sama chodziła po Legionowie | Legionowo

Czterolatka sama chodziła po Legionowie

| Gorący temat, mieszkańcy

Dziś ok 14.00, w pobliżu wiaduktu w Legionowie, samotnie spacerowało małe dziecko. Nasza czytelniczka zauważyła samotną 4 letnią dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię i idącą w kierunku schodów. Szybko zatrzymała dziecko i w czasie rozmowy dowiedziała się kim jest, skąd i dokąd się udaje i dlaczego nie ma przy niej nikogo dorosłego.

Rezolutna dziewczynka (dalej będą ją nazywać „Olą”) przyznała, że idzie do domu ponieważ wyszła z przedszkola. Ola w chwili spotkania z czytelniczką była ubrana (kurtka, czapka, buty) i zdążyła samodzielnie przejść kilkaset metrów (w tym kilka skrzyżowań). Oznacza to, że bez opieki przedszkola, któremu rodzice powierzyli swą pociechę, do chwili zatrzymania, pozostawała co najmniej kilkanaście minut.

Policjanci przyjechali po ok 10 minutach od powiadomienia. Mimo, że w legionowskiej komendzie działa specjalistyczny zespół do interwencji związanych z dziećmi, jako pierwsi pojawili się policjanci pełniący służbę patrolową. Niestety mocno wystraszyli dziecko, które trzeba było uspakajać. Dopiero po kolejnych minutach przysłano dwójkę policjantów z zespołu „dziecięcego”.

Jak informuje rzecznik KPP w Legionowie, policjanci przewieźli Olę do przedszkola. Wezwali również do niej lekarza, który przebrał dziecko. Dziewczynka pod opieką policjantów i przedszkolnych opiekunek przebywała do 16:40, kiedy to została odebrana przez swoją mamę.

R. Szumita (KPP Legionowo) informuje dodatkowo, że w związku z zajściem toczone są czynności wyjaśniające. Jeśli w ich toku okaże się, że opiekunowie przedszkolni dopuścili się naruszenia przepisów art. 160 par. 1 KK to będzie im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Co ciekawe cała ta sytuacja po raz wtóry pokazuje, że forsowany i rozbudowywany przez miejskie władze, system monitoringu w ogóle nie sprawdza się. Mała Ola sama przechodziła przez pola widzenia kilku kamer i nie została zauważona przez operatorów. Rzecznik legionowskiej policji potwierdza „w tej sprawie interwencja została podjęta na podstawie zgłoszenia przypadkowego przechodnia”.

7 komentarzy(e) do “Czterolatka sama chodziła po Legionowie

 1. 1

  A które to przedszkole tak „troskliwie” zajmuje się dziećmi?

 2. 2

  Jak podawały media bodajże z prywatnej placówki na Słowackiego

 3. 3

  proszę jacy odpowiedzialni ludzie tam pracują,a my im dzieci powierzamy

 4. zdegustowany
  4

  Jak to dobrze, że w Naszym przedszkolu aby otworzyć bramkę wejściową trzeba wstukać kod.

  • 5

   Bramka z kodem wejściowym użytkowana przez durnego dorosłego, który nie umie jej domknąć, nie jest żadną przeszkodą dla młodego człowieka ….. więc siłą rzeczy trudno nie skorzystać, prawda?

 5. 6

  No i czym tu się podniecać, dziecko wyszło z przedszkola, uczynna pomogła dzieciaka zidentyfikować i sprawa zakończona happyendem.
  Przedszkole musi się zastanowić jak zapobiegać takim zdarzeniom na przyszłość.

  • Mama Kasia
   7

   Jest wręcz przeciwnie,
   – dziecko z przedszkola nie ma prawa samo wyjść, bo pozostawienie dziecka do lat 7 jest karane,
   – „uczynnej” mogło nie być na drodze tego dziecka, lub mógł być jakiś pedofil
   – przedszkole ma się nie zastanawiać, drugi raz taki numer i przedszkole powinno zostać zlikwidowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>