Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Desperacka kampania wyborcza w legionowskim ratuszu | Legionowo

Desperacka kampania wyborcza w legionowskim ratuszu

| foto, władze i inne instytucje

Kolejne sondaże przedwyborcze pokazują, że poparcie dla PO leci „na łeb, na szyję” i praktycznie zrównało się z poparciem lidera opozycji. Czyżby dlatego w akcie desperacji prezydent Roman Smogorzewski postanowił nielegalnie wspierać swych kolegów partyjnych?


Prezydent Smogorzewski otworzył polityczny wernisaż w legionowskim ratuszu

Prezydent Smogorzewski otworzył polityczny wernisaż w legionowskim ratuszu

W piątek 16 września w legionowskim ratuszu, o godz. 19:00, odbył się wernisaż malarstwa Zofii Piotrowskiej i Barbary Retmaniak pt. „Odnaleźć romantyczność”. Wystawa, która początkowo miała być prezentowana na parterze (obok punktu informacyjnego). W ostatniej chwili wystawa została wyeksmitowana na pierwsze piętro, zaś na parterze została zorganizowana wystawa zorganizowana przez Prezydenta Miasta Legionowo z nieistniejącą organizacją…

Zorganizowana w ostatniej chwili prezydencka wystawa miała swój wernisaż 30 minut przed wystawą na która zapraszał legionowski MOK. Wernisaż prezydenckiej wystawy odbył się na parterze – czyli tam gdzie miał się odbyć wernisaż wystawy organizowanej przez MOK. Ludzie, którzy przyszli do ratusza dla malarstwa byli totalnie zdziwieni agitacją wyborczą prowadzoną przez PO. Ze zdziwieniem przyjmowali, że wystawa, na która przyszli odbywa się na pietrze, a nie tak jak zapowiadano, na parterze legionowskiego ratusza.

Co było celem naprędce zorganizowanej, między innymi przez Smogorzewskiego, wystawy? Prezentacja kilku fotografii? A może prezentacja albumu z tymi fotografiami, który został wydany 9 lat temu? Właściwym celem wystawy była promocja trójki kandydatów PO. Zebranym przedstawiono posła Halickiego jako posła, ale jednocześnie jako kandydata do Sejmu. Przedstawiono również kandydatkę do Senatu p. Aksamit. Na tym wiecu była obecna również kandydatka do Sejmu p. Wierzbicka, ale akurat w jej wypadku nie jestem pewien czy przedstawiono ją imiennie jako kandydatkę, czy tylko wspomniano o pozostałych kandydatach…

Kandydaci na wyborczym wernisażu w ratuszu. Od lewej Olga Wierzbicka, Anna Aksamit, z tyłu Jan Grabiec

Kandydaci na wyborczym wernisażu w ratuszu. Od lewej Olga Wierzbicka, Anna Aksamit, z tyłu Jan Grabiec

Ten polityczno-artystyczny wiec nie dość, że żerował na zainteresowaniu mieszkańców sztuką, to dodatkowo został zorganizowany na terenie urzędu. I w tym momencie można powiedzieć, że prezydent Legionowa złamał prawo, bowiem Kodeks Wyborczy jasno mówi:

Art. 108
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;

oraz

Art. 494
§ 1. Kto, w związku z wyborami, prowadzi agitację wyborczą:
1) na terenie urzędów administracji rządowej lub administracji samorządu terytorialnego bądź sądów,
2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie,
3) na terenie jednostek wojskowych lub innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub oddziałów obrony cywilnej bądź skoszarowanych  jednostek  podległych  ministrowi  właściwemu  do  spraw wewnętrznych,
4) w lokalu wyborczym lub na terenie budynku, w którym lokal się znajduje podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi agitację wyborczą na terenie szkół wobec uczniów.

Polityczny wernisaż ściągnął do Legionowa posła Halickiego

Polityczny wernisaż ściągnął do Legionowa posła Halickiego

Co ciekawe prezydent Smogorzewski rzekomo organizował wystawę wspólnie z „Mazowieckim Centrum Kultury”. Problem w tym, że taka organizacja w ogóle nie istnieje. Smogorzewski tak się spieszył z promowaniem swych partyjnych kolegów, że nie sprawdził, że jego partnerem jest „Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki”. Gdyby prezydent uważniej przeczytał odgórne rozkazy lub zapoznał się z dokładką do okładki odświeżanego albumu wiedziałby o tym, a tak znowu wyszło „po legionowsku”.

W trakcie zeszłorocznej kannami wyborczej Smogorzewski również zorganizował swoją konwencję na terenie legionowskiego ratusza. Formalnie odbyła się w wydzielonej  sali widowiskowej, którą administruje legionowski MOK, więc wtedy formalnie wszystko było OK. Piątkowe wydarzenie obyło się jednak w holu głównym ratusza tuż obok urzędowej informacji, punktu obsługi mieszkańców. W tym przypadku nie ma więc żadnych wątpliwości co do urzędowego charakteru miejsca, w którym prowadzono agitację wyborczą.

Skoro więc wspomniani kandydaci już w trakcie kampanii wykazują wysoce ambiwalentny stosunek do obowiązującego prawa, to jak będą oni postępować po ewentualnym wyborze?

26 komentarzy(e) do “Desperacka kampania wyborcza w legionowskim ratuszu

 1. 1

  no to nieźle, dobrze, że chociaż Poseł Zenon Durka się nie stawił na tym nie wiadomo czym…

  • 2

   Brak Durki to pewnie wynik tego, że się obraził za swoją pozycję na liście. Peło dało mu niebiorącą pozycję, w sumie i tak wysoką jak dla kogoś, kto przebimbał ostatnie 4 lata.

 2. 3

  byc moze. ale czy jest jakaś alternatywa? Wierzbicka? Bez przesady.
  Durka może i nie był idealny, ale czy są lepsi kandydaci? Rosati spadochroniarz? Durką chociaż jest z Legionowa;p

  pozdrawiam

  • 4

   I fakt, że jest z Legionowa ma być argumentem za? Bierny ale stąd?

   • 5

    Wydaje mi się, że naturalne jest głosowanie na ludzi, których się zna i którym można zaufać.
    Naturalne w mojej ocenie jest także to, że głosuje się egoistycznie – jeśli ja jestem z Legionowa to głosuję na posła, kandydata z Legionowa a nie z Piaseczna – bo jaki mam w tym interes, żeby zamiast mojego, swojego był inny, nieznany, niepewny? Prosta analiza zysków i strat.

    • 6

     Wolałabym by moim przedstawicielem w paramencie była osoba, o której można powiedzieć więcej niż BMW – bierny, mierny, ale wierny…

 3. 7

  Głos za odpowiednie pochodzenie (tu z Legionowa) i za znajomość? Takie rzeczy to ja z poprzedniego systemu pamiętam. Wtedy pochodzenie i partyjna legitymacja zapewniały świetlaną karierę.
  O D. nic poza to, że był posłem prawie nie da się powiedzieć…

 4. 9

  Nasza Pani Dyrektor do senatu? w sumie czemu nie. ja na nie zagłosuję.

  czołem

 5. 10

  A możecie mi napisać, jakie to osiągnięcia ma Pni Aksamit jako dyrektor PUP Legionowo? Co ma mnie skłonić, poza pięknym zdjęciem na plakatach, na oddanie głosu właśnie na tą kobietę?

 6. 11

  Nie o zasługi tu chodzi, a o wiedzę jaką Pani Aksamit zdobyła przez ponad 11 lat jako Dyrektor PuP i wiedzę tę może w senacie dobrze wykorzystać nie tylko dla swojego powiatu, ale i dla całej Polski. Jest PRAKTYKIEM. Wie, z jakimi problemami spotykają się ludzie na co dzień, wie, które przepisy są absurdalne, które nie pomagają, a przeszkadzają.
  Jeśli chodzi o senatora, który w przyszłym sejmie powinien odpowiadać za politykę społeczną to moim zdaniem powinna byc to właśnie Pani Aksamit.

  • Maria, bezrobotna
   12

   Pani dyrektor Urzędu Pracy jedyne co praktykuje to bezmyślne upieranie się przy głupich przepisach, a jej urzędniczki pytane dlaczego takie głupoty funkcjonują tam, zmieszane odpowiadają, że chce tak dyrektorka.
   Pani Aksamit jedyne czego dokonała to utrzymała siebie na stanowisku i przyczyniła się rozwoju głupiej i nikomu niepotrzebnej biurokracji w urzędzie.
   Ostatnio życie się mi trochę pokomplikowało i musiałam rejestrować się w tym urzęddzie, to co tam funkcjonuje to PRL pełną gębą. Niech ta Pani trzyma się z dala od Sejmu!

 7. 13

  o matko! jeśli pani Aksamit przez 11 lat nie uprościła rejestracji w PUP – a przez ostatnie 3 lata nie pracowała nad wprowadzeniem internetowej rejestracji bezrobotnych, to niech lepiej siedzi i wnuki bawi. Nam potrzebni są ludzie, którzy poprzez wprowadzenie np. czegoś innowacyjnego zwiększą efektywność pracy i tym samym zmniejszą koszt tej pracy (np. zwalniając niepotrzebną rzeszę urzędników).
  a tak na marginesie, to może ktoś mnie oświeci czemu rejestracja bezrobotnych odbywa się między 8:30, a 14:30 (w tym przerwa śniadaniowa między 11, a 11:20) – co urzędniczki robią do 16:00?
  Też miałam nieprzyjemność się tam rejestrować, nawet kilka razy i za każdym razem musiałam przynosić ten sam plik papierków, świadectw pracy i innych bzdetów (tylko oryginały, bo kopie się nie liczą).

  A tak w ogóle w ramach innowacyjności poproszę o jakieś auto podsumowanie kandydatów – niech napiszą w punktach, co zrobili i jakie były wymierne korzyści dla mieszkańców, ciekawa jestem …

 8. 14

  Informacja dla czytelników: Jan, swiety, Roert, Roerty to jedna i ta sama osoba.

 9. 15

  Wydaje mi sie, ze Pani Anna Aksamit jest dobra kandydatka do Senatu. Nie jest zamieszana w zadne uklady partyjne, tylko zna sie na rzeczy. Przez dekade zarzadzala jednym z urzedow miejskich i z tego co wiem osiagala duze sukcesy.

  • 16

   no właśnie, jakie duże sukcesy osiągała? A inne pytanie, czy w ogóle jakikolwiek kandydat osiągnął jakiś jeden malutki sukces, który można opisać i zaprezentować jako wizytówkę tej osoby?

 10. Jan (kiedys) bez pracy
  17

  Nie wiem dlaczego tak duzo obelg pojawilo sie pod adresem Pani Anny Aksamit. Nie obchodzi mnie z jakiej partii kandyduje, ja i tak oddam na nia swoj glos. Kilka miesiecy temu poszukiwalem pracy, zglosilem sie do pani Anny i bardzo mi pomogla. Polecam kazdemu.

  • 18

   Panie Janie proszę wskazać chociaż jedną obelgę, jak tu padła pod adresem Pani Aksamit. Ja próbuję tylko znaleźć obiektywne i merytoryczne przesłanki do oddania głosu na tą Panią. A dodatkowo proszę zapoznać się z pojęciem obelga
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Obelga

   Dziękuję za podpowiedź, też zgłoszę się do Pani Aksamit – może pomoże znaleźć mi pracę.

 11. 19

  Nie rozumiem waszych wpisow. Nie znacie tych ludzi, a ich oczerniacie. Ja i moja rodzina oddamy swoje glosy na Zenona Durke, ktorego znam osobiscie, i ktory zrobil dla naszego regionu duzo dobrego.

  • 20

   Panie Miłoszu ja osobiście nie znalazłam tutaj żadnej wypowiedzi, która oczerniałaby kogokolwiek. Proszę napisać mi chociaż 3 rzeczy, które Pan Durka „zrobił dla naszego regionu” – tak, nie znam Pana Durki (pamiętam go tylko z czasów prowadzenia zespołu muzycznego w MOK’u), więc pytam, pytam i pytam – na razie nie znajdując ani jednej odpowiedzi.

 12. 21

  Do tych, ktorzy pisza, ze nie wazna jest gdzie mieszka kandydat. Ja wole miec posla lub senatora z mojej okolicy. Nawet jak nie bedzie mocno aktywny, to moze sie przysluzy. Efekt motyla. Lepszy z Legionowa niz np. Wolomina.

 13. 22

  A kot to jest ten Durka?
  Tyle o nim się mówi , a to człowiek z nikąd.
  Kim on jest?

 14. 23

  @Jan
  Pani Anna Aksamit jest dlugoletnim praktykiem tworzenia zbednej boerokracji i niezrozumialych zasad pracy PUPy.
  Oferty, ktore mo dawali od miesiecy byly nieaktualne. Objezdzilem. i obdzwonilem tych pracodawcow czesc z nich nie kryła zlosci, ze pip przysyla im wciaz ludzi.
  W tamtym czasie nie miałem prawka. Pip dał mi ofertę na pg jako ofertę pracy biurowej. Wlasciciel w drzwiach mnie wysmial. Za bajzel p. Aksamit zapłaciłem strata czasu i pienoedzy. Pracy dzięki PIP nie znalazlem.

 15. 24

  Jestem mieszkańcem Legionowa. Raz kiedyś zagłosowałem na PO i dałem się nabrać na mydlenie oczu. Zaznaczam NIGDY WIĘCEJ. Głosuję na Ruch Palikota.

 16. 25

  Pan Smogorzewski i jego ekipa to przykład kolesiostwa i nepotyzmu. W dobrych latach przytrafiło mu się parę pozytywów. W trudniejszych pokazują wszystkie jego braki.
  Na wiecu, który pan opisał promuje się ten układ.

 17. Panna z mokrą głową
  26

  Ale czy wy w ogóle macie świadomość czym zajmuje się poseł???
  To nie jakis tam radny, do którego pójdziecie jęcze, ze nie ma drogi, kanalizacji itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>