Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
drogi | Legionowo

drogi

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: drogi

Legionowo dorobiło się nowej, świeckiej tradycji. Polega ona na tworzeniu się okazałych kraterów, w kilka miesięcy po działaniach legionowskiej spółki odpowiedzialnej za kanalizację. Mieliśmy już wpadki na Słonecznej i Dietricha, teraz przyszła kolej na Kwiatową.

Kwiatowa dorobiła się zapadliska w czwartek w nocy. W poniedziałek, przed południem, krater w całej swej okazałości dumnie prężył się do słońca, osłonięty prowizorycznymi barierkami. Legionowskie dziury mają zatem sporo czasu na odpowiednie „dojrzewanie” zanim odpowiednie służby łaskawie raczą się nimi zająć.

Na początku kwietnia służby rozpruły chodnik na Pałacowej. Było to wynikiem wieloletniego bezwładu decyzyjnego legionowskiego ratusza, kierowanego przez Romana Smogorzewskiego. Wieloletnie zaniedbania nadrobiono w ciągu kilkudziesięciu godzin, gdy zdesperowani mieszkańcy Jabłonny postanowili wziąć sprawy we własne ręce..

Witam, właśnie na stronie starostwa przeczytałem informację, że organizowana jest akcja wysyłania kartek do Ministerstwa Infrastruktury w proteście za zaprzestanie rozbudowy drogi 61 w Legionowie za wiaduktem. Niestety włodarze naszego miasta i powiatu znowu się skompromitowali. Informacja o tym, że ta inwestycja ma nie być już realizowana była podana w lutym tego roku. Można to sprawdzić w ministerstwie i np. na stronie http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/uniewaznia-12-przetargow,13890.html.

Funkcjonariusze CBA odwiedzili dziś (bynajmniej nie w celach towarzyskich)r wównolegle Urząd Gminy Jabłonna oraz siedzibę warszawskiego ZDM.

Prace na drodze

Prace na drodze

Dzielny wódz legionowskiego grodu w swych obietnicach przedwyborczych mamił mieszkańców między innymi budową nowoczesnego Aquaparku (znaczy się kolejnego basenu). Co prawda owa obietnica ostro zalatywała nadpsutą kiełbasą wyborczą…

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Wyborcom jednak przypadła do gustu i przedłużyli prezydenckie cierpienia o kolejne 4 lata.

Urząd Miasta Legionowo informuje na swej stronie o zamknięciu dla ruchu skrzyżowania ulic Warszawskiej i Sobieskiego w Legionowie.

W odpowiedzi na liczne zapytania, przygotowaliśmy i publikujemy specjalny poradnik dla kibiców sportowych pragnących dotrzeć do legionowskiej hali sportowej, zwanej Areną. Poradnik adresowany jest również do wystawców i odwiedzających różnego typu wydarzenia wystawowe, które odbywają się w legionowskiej hali „targowej”, zwanej Arena Legionowo, oraz dla fanów różnych kapel, solistów i orkiestr koncertujących w legionowskiej hali „koncertowej”.

Legionowska ulica Słoneczna, wbrew swej nazwie, jest dziś najbardziej zalaną ulicą w mieście.

Na najbliższej sesji RM, tj. 25.08.2010 radni maja udzielić prezydentowi zgody na sprzedaż działki. Problem w tym, że działka, która moa zostać sprzedana stanowi jedyny dojazd do swoich domów dla mieszkańców dwóch bloków nr 23 i 21 przy Leśnej oraz prawdopodobnie domu przy Warszawskiej 88.

Wygląda na to, że uciążliwa dla wielu mieszkańców Legionowa budowa na ulicy Polnej (najprawdopodobniej kanalizacji – przynajmniej tak twierdzi strona UM) prowadzona jest w sposób niezgodny z przepisami budowlanymi.

W sobotnie popołudnie jechałem autem ulicą Polną. Choć akurat w tym przypadku ciężko nazwać to jazdą, ponieważ dłuuuuugi kawałek czasu spędziłem na przepuszczanie gigantycznego sznura samochodów, których kierowcy próbowali ominąć wykopki na Polnej.

Jak co roku, gdy nastaje kilka ciepłych dni po dniach typowo zimowych, wszyscy udają zaskoczenie, że na drogach miast i wiosek pojawiają się różniste dziurki, dziury i dziurska.