Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Durka poparł ubój rytualny | Legionowo

Durka poparł ubój rytualny

Od lewej: Zenon Durka, Michał Szweycer, Anna Aksamit, Dariusz Rosati i Paweł Cukrowski

Od lewej: Zenon Durka, Michał Szweycer, Anna Aksamit, Dariusz Rosati i Paweł Cukrowski

W czasie dzisiejszego sejmowego głosowania, legionowski poseł Zenon Durka opowiedziała się za istnieniem rytualnych rzeźni w Polsce. Durka zagłosował zgodnie z wolą rządzącej koalicji (zarówno PO jak i PSL optowały za przywróceniem możliwości rytualnego szlachtowania zwierząt w Polsce).

Od lewej: Zenon Durka, Michał Szweycer, Anna Aksamit, Dariusz Rosati i Paweł Cukrowski

Od lewej: Zenon Durka, stoi Dariusz Rosati – obaj zagłosowali za przywróceniem uboju rytualnego.

Jednak w PO znalazło się w sumie 38 posłów, którzy nie wyrażają zgody na przysparzania zabijanym zwierzętom dodatkowego cierpienia. W praktyce tych 38 posłów zdecydowało, że w Polsce nie zostanie przywrócona możliwość rytualnego szlachtowania zwierząt (bez uprzedniego ogłuszania).

W praktyce oznacza to koniec prób przywrócenia w Polsce uboju rytualnego – widać, że nie ma dla niego poparcia w Sejmie. Tym bardziej, że upadł koronny argument używany przez PSL i Ministerstwo Rolnictwa, głoszący że zakaz przyniesie straty gospodarcze, bo spadnie eksport wołowiny koszernej i halal do krajów muzułmańskich i Izraela. Z danych dotyczących eksportu wołowiny jednoznacznie wynika, że eksport nie zmalał. Zmieniły się zaś rynki zbytu – eksportujemy do krajów UE. A zysk z tego eksportu jest nawet większy, niż był rok temu (ubój rytualny zakazany jest od stycznia tego roku).

W tabeli prezentujemy jak głosowali poszczególni posłowie wybrani z „legionowskiego” okręgu wyborczego.

Poseł przynależność partyjna jak głosował/a
Błaszczak Mariusz PIS przeciwko
Czaplicka Barbara PO nie głosowała
Dębski Artur „palikoty” przeciwko
Dorn Ludwik Stanisław „ziobryści” za przywróceniem uboju rytualnego
Durka Zenon PO za przywróceniem uboju rytualnego
Halicki Andrzej Witold PO przeciwko
Olechowska Alicja Danuta PO przeciwko
Piechociński Janusz PSL za przywróceniem uboju rytualnego
Rosati Dariusz Kajetan PO za przywróceniem uboju rytualnego
Sasin Jacek Robert PIS nie głosował
Szyszko Jan Feliks PIS przeciwko
Zakrzewska Jadwiga Teresa PO nie głosowała

7 komentarzy(e) do “Durka poparł ubój rytualny

 1. 1

  Panie Durka, Pan nam szkodzisz tym swoim myśleniem rodem ze średniowiecza, mam nadzieję, że jak koryto z kieszeni podatnika się skończy, to Pan się weźmiesz za pracę z dala od kultury, samorządu i dzieci. To głosowanie skreśla Pana ostatecznie.

  • 2

   Durka to hipokryta do kwadratu. Przed wyborami obiecywał poparcie dla obywatelskiej ustawy o ochronie zwierząt. Tylko dzięki temu miał mój głos, a teraz okazuje się, że głosował za nieludzkim maltretowaniem zwierząt.

   • 3

    Nawet fundacja Viva podawała, że Durka jest zaangażowany w sprawę ochrony zwierząt. To był jedyny powód dla którego głosowałem na Durkę. On teraz pokazał, że jest takim karierowiczem, obieca wszystko byle się do żłobu dostać, a potem ma nas gdzieś.

 2. 4

  legionowo.pomagam ożywa bo wybory blisko :), przez długie lata były tu tylko pozorne ruchy.
  Do meritum. Durka zagłosował za brutalnym szlachtowaniem zwierząt. Ciekawy jestem czy zadał sobie trud żeby obejrzeć choć w sieci na czym polega to barbarzyństwo.

 3. 5

  Na liście widzę też karierowicza Sasina. Nie zagłosował czyli los zwierząt również rozumiem nie jest mu bliski.

  • 6

   Sasina faktycznie nie było i trudno wnioskować jakby zagłosował. Z platformy nie głosowały od nas 2 panie, to tez wg. ciebie oznacza, że chciały być za podrzynaniem gardeł zwierzętom?

 4. 7

  Durka chce koszernej żywności, co w tym złego , że popiera Żydów a nie WAS? Przed wojną było: „Wasze ulice, Nasze kamienice”. No i mamy powrót do tego, tak jak chciano w 1989 roku…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>