Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
dzieci | Legionowo

dzieci

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: dzieci

Dziś ok 14.00, w pobliżu wiaduktu w Legionowie, samotnie spacerowało małe dziecko. Nasza czytelniczka zauważyła samotną 4 letnią dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię i idącą w kierunku schodów. Szybko zatrzymała dziecko i w czasie rozmowy dowiedziała się kim jest, skąd i dokąd się udaje i dlaczego nie ma przy niej nikogo dorosłego.

Miejskie Przedszkole nr 12 zaprasza dzieci w wieku od 3 do 5 lat na spektakl pt.: „Legenda o Świętym Mikołaju”. Przedstawienie odbędzie się 7 grudnia 2011 r., o godz 11:30.

Wystąpią artyści z grupy teatralnej „Prekursor Artystyczny Bamm Baamm” z Krakowa.

Cena biletu 2 zł

Przedszkole Miejskie nr 12, ul. Królowej Jadwigi 7, tel. 22 774-58-38

Ostatnio coraz częściej spotykam się z sytuacją, kiedy kobieta musi rezygnować z karmienia piersią mimo, że bardzo tego pragnie. Zwykle zaczyna się od tego, że dziecko jakimś cudem nie przybiera na wadze – i mimo wykonania wszelkich możliwych badań na obecność jakiejś choroby nie znajdujemy żadnej przyczyny tego stanu.

Miasto Legionowo jest bardzo bogate. Dlatego też  stać je na bezmyślne marnotrawienie publicznego grosza. Miasto wybudowało nowe place zabaw przy przedszkolach i szkołach, na część uzyskano dofinansowanie z Unii. Niewątpliwie są one bardzo potrzebne dzieciakom i chwała urzędnikom, że wreszcie je wybudowali.

Blisko trzydzieścioro młodych ludzi z okolic białoruskiego Brasławia spędziło 10 dni na terenie powiatu legionowskiego w ramach akcji „Lato z Polską”.

Uczestnicy kolonii podczas wizyty w Belwederze

Uczestnicy kolonii podczas wizyty w Belwederze (aut. zew.)

W piątek 17 czerwca br. w miejskim ratuszu odbył się przetarg na 10 letni najem gruntu. Wcześniej pisaliśmy, że w ten specyficzny sposób miasto chciało ukryć w przetargowych chaszczach budynek Przedszkola Miejskiego nr 2. Opisaliśmy to w tekście Skok na przedszkole.

Legionowska Akademia Nauki zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat na niezwykłą półkolonię  z robotami.

Wakacyjna przygoda, podczas której dzieci zostaną wprowadzone w świat robotyki, informatyki, matematyki i elektroniki, dowiedzą się, że są to jedne z kluczowych dziedzin przemysłu, z którymi warto być na bieżąco.  Młodzi Naukowcy zbudują i zaprogramują własne  ROBOTY.

Opowiem Wam historię. Otóż… Krewna kogoś WAŻNEGO postanowiła uruchomić przedszkole i/lub żłobek. Ponieważ niepubliczną edukacją owa osoba zajmuje się od lat, to wie, że taka inwestycja wiąże się z wieloma nakładami (odpowiedni budynek, plac zabaw),a do tego wieloma zezwoleniami, papierkami ( sanepid, straż pożarna, starostwo, etc.). Czas oczekiwania na wszystkie zgody i papiery to czasem 5-8 miesięcy… a czynsz za budynek trzeba płacić…

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad uchwałą zaproponowaną przez miłościwie nam panującego magistra Smogorzewskiego.

Spotkanie z himalaistką Anną Czerwińską odbędzie się 4 grudnia (sobota) w Chotomowskim Domu Dziecka. Spotkanie ma charakter otwarty, można zatem spokojnie przyjść z rodziną, dzieciakami, przyjaciółmi. Pani Ania prócz talentu wspinaczkowego posiada niezły talent gawędziarski :)

W ciągu ostatniego roku szkolnego dość głośno było o problemach legionowskiego szkolnictwa. Legionowianie mili okazję usłyszeć o przypadkach pobić (w ogólnopolskich mediach), o dziwnych szkoleniach w jednej z podstawówek (na forach) oraz o wynikach kontroli w jednej ze szkół (o tej bałwochwalczej notatce na stronie UM już pisałem).

Patrząc przez okno mojego mieszkania zauważyłam skaczące w gumę dziewczynki. Niby nic nadzwyczajnego, ale razem z nimi bawił się chłopiec.

Nie przypominam sobie, aby w moich czasach chłopcy skakali przez gumę z dziewczynkami.  Byłam przekonana, że to zabawa typowo dziewczęca.

Widzę, że świat idzie do przodu i nie tylko kobiety wchodzą w kompetencje mężczyzn, ale również młodzi mężczyźni spokojnie odnajdują się w dziewczęcych zabawach.

Bardzo mi się to spodobało :)

… do żłobka i przedszkoli.

Rodzice, jeśli chcecie, by Wasze pociechy od września br. znalazły się pod opiekom wspomnianych placówek, musicie się sprężyć i doręczyć dokumenty do godz. 16.00! Dokumenty zgłoszeniowe do tej godziny muszą fizycznie znaleźć się w żłobku lub przedszkolach.

Jakiś czas temu na stronie UM znalazłem informację nt. „Informacja o wynikach kontroli doraźnej przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 2″. Zarówno sama treść tej informacji (szumnie się chwalimy, że kontrola gówno wykryła) jak i sam sens jej zamieszczenia dobitnie wskazują, że coś jednak jest na rzeczy.

W obecnych czasach większości osób nie trzeba zachęcać do posyłania dzieci do przedszkola. Pracujący rodzice marzą o tym by posłać swoje dziecko do publicznego przedszkola. W tych ostatnich miejsc jednak permanentnie brakuje (choć nie lepiej jest w przedszkolach niepublicznych).

Do góry