Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Jak dojechać do Areny Legionowo (od strony Warszawy) | Legionowo

Jak dojechać do Areny Legionowo (od strony Warszawy)

W odpowiedzi na liczne zapytania, przygotowaliśmy i publikujemy specjalny poradnik dla kibiców sportowych pragnących dotrzeć do legionowskiej hali sportowej, zwanej Areną. Poradnik adresowany jest również do wystawców i odwiedzających różnego typu wydarzenia wystawowe, które odbywają się w legionowskiej hali „targowej”, zwanej Arena Legionowo, oraz dla fanów różnych kapel, solistów i orkiestr koncertujących w legionowskiej hali „koncertowej”.

Arena Legionowo

Arena Legionowo

Instrukcja dla zmotoryzowanych

Drogą wylotową „na Legionowo” jest ul. Modlińska. Najłatwiej trafić na Modlińską kierując się tablicami drogowskazowymi wskazującymi kierunek „Suwałki” lub „Augustów” (drogowcy nie mogli się zdecydować więc musisz wypatrywać obu nazw). Podążając za drogowskazami wyjedziesz z Warszawy (koniec stolicy jest w okolicach potłuczonych ekranów akustycznych). Następnie jedziesz cały czas główną drogą aż dojedziesz do ronda, za którym nie ma drogi „na wprost” (rondo to łatwo poznać, ponieważ tuż obok stoi wielki ekran świetlny, wyświetlający „oczojebne” i oślepiające kierowców reklamy… radzę się do tego przyzwyczaić, bo taką reklamą całe Legionowo stoi).

Na rondzie skręcasz w prawo i nie rozpędzasz się za bardzo. Bowiem tuż, po zwężeniu drogi po nozdrzach uderzy się charakterystyczny zapach tradycyjnego polskiego dania – kebaba (dwie kebabodajnie mijasz po prawej). Tuż za nimi po prawej stronie da się zobaczysz serię „super fajnych” tablic reklamowych, kolejny ekran świetlny, etc. Właśnie wjechałeś do Legionowa.

Wjazd do Legionowa

Wjazd do Legionowa

Przypatrz się zdjęciu powyżej. Spomiędzy reklam da się tam zauważyć sygnalizację świetlną. Dla Ciebie jest to bardzo ważna sygnalizacja, bowiem na skrzyżowaniu z tymi światłami musisz skręcić w prawo lewo!

Po wykonaniu manewru skrętu poruszasz się ul. Sobieskiego. Jedziesz tą ulicą prosto (uwaga na pierwszych światłach możesz spędzić nadspodziewanie sporo czasu, bowiem ich cykl pracy jest nieodgadnioną tajemnicą inżynierii urzędniczej).

Po uwolnieniu się ze szpon sygnalizacji jedziesz dalej wzdłuż Sobieskiego. Po prawej stronie powinieneś ujrzeć zgiełk targowiska lub tony śmieci za ogrodzeniem (w zależności od pory dnia). Jeśli udajesz się na imprezę wystawienniczą,  musisz wiedzieć, że to jeszcze nie to targowisko.

Kierujesz się cały czas prosto (przejeżdżasz na wprost kolejne skrzyżowania) aż do czasu, gdy po prawej stronie zobaczysz czerwoną stację paliw.
Skręcasz w prawo na pierwszym skrzyżowaniu za stacją i jesteś na miejscu.

Pamiętaj, że jest to jedynie droga dojazdowa służąca do podwiezienia pasażerów w okolice hali. Po ich wysadzeniu  musisz odjechać by szukać miejsca do parkowania gdzie indziej (inwestor nie nie skojarzył, że goście Areny mogą chcieć przyjechać własnym autem).

Dlatego też publikujemy:

Instrukcja dla podróżujących koleją

Udajemy się na stację W-wa Gdańska (pociągi ze stacji W-wa Centralna i W-wa Wschodnia zazwyczaj mijają legionowską „stację” w pełnym biegu. Po upewnieniu się, że upatrzony pociąg jedzie (i zatrzymuje się) w Legionowie zajmujemy wygodnie miejsce stojące (siedzące zdążyli zająć już obeznani z kolejowymi realiami tubylcy). Jeśli sprawdziłeś rozkładowy czas przejazdu możesz spokojnie o nim zapomnieć. Liczenie stacji też możesz sobie darować, bo na kolei to różnie bywa :). Odpowiednią stację poznasz po tym, że jest ona pierwsza po odcinku leśnym. Dla pewności możesz również rozejrzeć się w poszukiwaniu charakterystycznej bryły legionowskiego budynku dworcowego (lekko przypomina kontenery na budowie obwodnicy Zapyziewa Górnego).

Legionowski "dworzec"

Legionowski "dworzec"

Dla pewności zawsze możesz wziąć głęboki wdech (przez nozdrza). Jeśli wyczujesz charakterystyczny aromat ludzkich odchodów, masz pewność, że pociąg stoi na stacji Legionowo.

Po wyjściu z pociągu masz 3 drogi na opuszczenie peronu. Windą do tunelu (dla hardcorowców  lub osób w gumiakach, i cierpiących na silny nieżyt górnych dróg oddechowych), schodami do tunelu (dla osób, które czują się na siłach omijać kałuże szczyn), lub górą po torach (za tubylcami).

… i dalej autobusem…

Gdy staniesz przed budynkiem „dworca” od razu wybij sobie z głowy, że dojedziesz do Areny bezpośrednim połączeniem autobusowym. Jeśli akurat nie jest to weekend to masz ciut więcej szczęścia i czeka cie tylko krótki spacer połączony z poszukiwaniem przystanku (zapomnij o tym przystanku, który widzisz przy stacji) i jedna przesiadki. Jeśli masz to nieszczęście i przyjechałeś w weekend czeka cie dłuższy spacer połączony z poszukiwaniem przystanku i tu niespodzianka – brak przesiadek.

W dni powszednie szukaj autobusu 801 (kier. Żerań), a następnie autobusu 723 (kier. Legionowo PKP przystanek). Wysiadasz na przystanku Moniuszki (nie zapomnij wcześniej dać znać, bo to przystanek na żądanie). Przesiadka na przystanku 3 Maja.

… i dalej taksówką…

Spod dworca możesz jechać oczywiście taksówką. Legionowscy taryfiarze nie różnią się niczym od swych kolegów po fachu na całym świecie… Jeśli widzą nietubulca zafundują ci wycieczkę krajoznawczą po całym mieście. Jak bardzo zostałeś złupiony poznasz po:

  • „bardziej się nie da” – w czasie podróży taksówka przejeżdżała przez tory kolejowe,
  • „w normie” – dojazd zajął do 7 minut,
  • „w ogóle” – dojazd wyglądał następująco „w prawo na światłach”, „w prawo za stacją”.

… i dalej na własnych nogach…

Najprościej udać się zgodnie z zasadą w „prawo na światłach” i „w prawo za stacją”. Co oznacza, że musisz iść cały czas prosto wzdłuż ulicy, którą widziałeś od razu po wyjściu z tunelu na stacji. Idziesz tak do czasu, aż po prawej miniesz targowisko (zgiełk / śmieci – w zależności od pory). Zaraz za targowiskiem skręcasz w prawo i idziesz prosto, aż miniesz stację benzynową. Arena będzie zaraz po „po prawej”.

2 komentarzy(e) do “Jak dojechać do Areny Legionowo (od strony Warszawy)

  1. 1

    „Przypatrz się zdjęciu powyżej. Spomiędzy reklam da się tam zauważyć sygnalizację świetlną. Dla Ciebie jest to bardzo ważna sygnalizacja, bowiem na skrzyżowaniu z tymi światłami musisz skręcić w prawo!”

    Na skrzyżowaniu należy skręcić w lewo – na tych światłach nie ma możliwości skrętu w prawo ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>