Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Jak wykiwać komornika – sposób Radia Hobby oraz Starostwa Powiatowego (opis) | Legionowo

Jak wykiwać komornika – sposób Radia Hobby oraz Starostwa Powiatowego (opis)

Starostwo Powiatowe kantowanie komorników opisało na swej stronie

Starostwo Powiatowe kantowanie komorników opisało na swej stronie

Dwa dni temu zamieściłem wstępną informacją dotyczącą legionowskiego Radia Hobby i jego sposobu na omijanie egzekucji komorniczej. Dziś postaram się dokładnie opisać tą konkretną sytuację.

Na wstępie muszę przedstawić bohaterów tego procederu:

 • Jan Grabiec, Janusz Kubicki, Robert Wróbel, Waldemar Jaroń, Andrzej Szczodrowski – czyli zarząd powiatu legionowskiego; dalej nazywani starostami
 • Paweł Kubalski – prezes zarządu spółki Hobby Sp. z o.o. właściciela radia (prywatnie ojciec Dominika); dalej nazywany prezesem radia,
 • Dominik Kubalski – główny udziałowiec spółki Hobby Sp. z o.o. i jednocześnie właściciel firmy Domino Dominik Kubalski (syn Pawła),

A więc do rzeczy:
„Świetnie zarządzana” legionowska rozgłośnia radiowa jest, od pewnego czasu, odwiedzana przez komorników. Prezes radia wykonał kilka ruchów uprzedzających komornicze uderzenie, więc podejmowane przez nich czynności nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Pewnie dlatego jeden z komorników postanowił ściągnąć długi radia od jego reklamodawców. Mieli oni płacić za reklamy i ogłoszenia w rozgłośni bezpośrednio na rachunek komornika. Te legalne działania komornika wywołało wielkie oburzenie wśród lokalnych „elyt”. Postępowanie komornicze nazywano bez precedensowym w historii radiofonii atakiem… Jednym słowem lokalne elity postanowiły stanąć murem w obronie biznesów prezesa…

Parasol ochronny, rozpostarty nad rozgłośnią przez władze samorządowe, pozwolił uniknąć egzekucji komorniczej. Przepływy finansowe wprost na rachunek radia nie były już dobrym pomysłem na wspieranie biznesów legionowskiego „magnata” medialnego. Powiat zatem uradził, że ogłoszenia w rozgłośni zostaną za 9999,96 zł zakupione u syna prezesa, a dokładnie w firmie Domino Dominik Kubalski. Tak więc powiat przetransferował poza komornikiem pieniądze do rodziny prezesa Kubalskiego. Nietrudno się domyślić, że patent okazał się skutecznym. Okazuje się, że powiatowo-radiowe kiwanie komornika przynosi zamierzony skutek, bowiem wierzyciel radia nadal nie odzyskał swoich pieniędzy (nie licząc zajęć drobnego sprzętu, którego wartość to mały ułamek całego długu).

Starostwo Powiatowe informuje o umowie zawartej 2 marca br.

Starostwo Powiatowe informuje o umowie zawartej 2 marca br.

Powiat legionowski zawarł umowę”2 marca 2011 r. z Dominikiem Kubalskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Domino Dominik Kubalski z siedzibą w Legionowie w zakresie emisji ogłoszeń audio w Radiu Hobby dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego z informacją o bieżącej pracy, inwestycjach oraz imprezach organizowanych bądź współorganizowanych przez Starostwo za kwotę 9999,96 zł1.
Przypominam, że to nie pierwszy przypadek wspierania przez Starostwo Powiatowe niejasnych interesów związanych z Radiem Hobby.

Panowie starostowie legionowscy użalacie się na „złodziejskie janosikowe”, czyli na zgodną z prawem daninę na rzecz ubogich samorządów. Jak więc nazwać Wasze wspieranie rozgłośni o praktycznie zerowej słuchalności,  pozbawiając w ten sposób pieniędzy osób i firm oszukanych przez rozgłośnię i jej prezesa?

Źródła:
1http://www.bip.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=6445

P.S. Dziękuje wszystkim byłym pracownikom i wierzycielom radia za rozmowy ujawniające prawdziwą stronę rozgłośni. Wasze historie muszę sobie jeszcze poukładać. W każdym razie cały czas pamiętam o Was i losie Wam zgotowanym.

7 komentarzy(e) do “Jak wykiwać komornika – sposób Radia Hobby oraz Starostwa Powiatowego (opis)

 1. 1

  Jako komentarz załączam odpowiedź starosty Jana Grabca:

  Szanowny Panie,

  w nawiązaniu do przesłanego dnia 13 września br. pocztą elektroniczną zapytania informuję, że Powiat Legionowski – Starostwo Powiatowe w Legionowie zawarło z firmą Domino Dominik Kubalski dnia 2 marca br. umowę o numerze WS. 0520.3.2011. Jej całkowita wartość wynosi 9999,96 zł.
  Przedmiotem umowy jest usługa emisji ogłoszeń audio w Radiu Hobby – częstotliwość (89,4 FM) dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego o bieżącej pracy, inwestycjach, oraz imprezach organizowanych bądź współorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Nie były wprowadzane żadne aneksy do tego dokumentu. Termin wygaśnięcia umowy – 31 grudnia br.
  Do dnia 13 września br. Starostwo dokonało płatności za wymienione wyżej usługi na kwotę 4166,65 zł według poniższego zestawienia:
  – Numer faktury 32/03/2011 – zaksięgowanie wydatku 26 kwietnia br. na kwotę 833,33 zł
  – Numer faktury 14/04/2011 – 27 maja br. na kwotę 833,33 zł
  – Numer faktury 20/05/2011 – 27 czerwca br. na kwotę 833,33 zł
  – Numer faktury 14/06/2011 – 29 czerwca br. na kwotę 833,33 zł
  – Numer faktury 24/07/2011 – 24 sierpnia br. na kwotę 833,33 zł

  W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Wydziałem Promocji i Rozwoju Społecznego pod numerem telefonu 22 76 40 423

  Starosta Legionowski
  Jan Grabiec

  • 2

   Tytułem uzupełnienia – odpowiedź UG Wieliszew

   Witam. W związku z pytaniem dotyczącym firmy Domino Domini Kubalski z/s w Legionowie uprzejmie informuję, że Gmina Wieliszew współpracuje jedynie z Radiem Hobby prowadzonym przez ww. firmę – bezkosztowo, na zasadach ogólnie obowiązujących w działalności PR. Oznacza to, że w okresie od 1 stycznia 2010 do 13 września 2011 Gmina Wieliszew nie podpisała żadnej umowy z firmą Domino Dominik Kubalski.

   Z wyrazami szacunku
   Mariusz Kraszewski


   Ciekawa jest informacja „Gmina Wieliszew współpracuje jedynie z Radiem Hobby prowadzonym przez ww. firmę”. Pomieszanie z poplątaniem (odp. sugeruje, że radio prowadzi firma Domino…). Ciekawe czy gmina prowadzi monitoring tej wspomnianej wspólpracy z radiem?

   • 3

    Odpowiedź nadesłana z UG Nieporęt:

    Witam
    Informuję, że w okresie od 1. 01.2010 r. do 13.09. 2011 r. nie zostały zawarte żadne umowy z firmą Domino Dominik Kubalski z Legionowa przez Gminę Nieporęt w tym Wójt/UG/Rada Gminy.

    Urząd Gminy Nieporęt

 2. Pracownica UM
  4

  Proszę sprawdzić ile pieniędzy na to radio daje Urząd Miasta. Niech pan pyta o namiot.

 3. Legionowianin
  5

  To normalne działanie dla Janka Grabca on jest „bliźniakiem” Romana tzw dwaj koledzy z podwórka, te same metody dzałania.

 4. 6

  Chamskie odzywki, wulgaryzmy i zastraszanie są codziennością w hobby.

 5. Pingback: Łabędzi śpiew Radia Hobby | Legionowo.Pomagam.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>