Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
kanalizacja | Legionowo

kanalizacja

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: kanalizacja

Pierwsza dziura na Bukowcu pojawiła się na ul. Kwiatowej 2 tygodnie temu. Potem powstała dziura na ul. Daliowej. Teraz tworzy się kolejna na ul. Bałtyckiej. Wszystkie 3 dziury są w okolicach skrzyżowań z ul. Zakopiańską, która jest jedną z dwóch dróg wyjazdowych z osiedla Bukowiec.

image Dziura na ul. Kwiatowej

Legionowo dorobiło się nowej, świeckiej tradycji. Polega ona na tworzeniu się okazałych kraterów, w kilka miesięcy po działaniach legionowskiej spółki odpowiedzialnej za kanalizację. Mieliśmy już wpadki na Słonecznej i Dietricha, teraz przyszła kolej na Kwiatową.

Kwiatowa dorobiła się zapadliska w czwartek w nocy. W poniedziałek, przed południem, krater w całej swej okazałości dumnie prężył się do słońca, osłonięty prowizorycznymi barierkami. Legionowskie dziury mają zatem sporo czasu na odpowiednie „dojrzewanie” zanim odpowiednie służby łaskawie raczą się nimi zająć.

Dzielny wódz legionowskiego grodu w swych obietnicach przedwyborczych mamił mieszkańców między innymi budową nowoczesnego Aquaparku (znaczy się kolejnego basenu). Co prawda owa obietnica ostro zalatywała nadpsutą kiełbasą wyborczą…

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Wyborcom jednak przypadła do gustu i przedłużyli prezydenckie cierpienia o kolejne 4 lata.

Słońce Legionowa zarządza miastem od maja 2002 r. Przez ten okres nie potrafił (być może właściwszym jest stwierdzenie nie chciał) rozwiązać problemu tzw. Rowu Jabłonowskiego. Miasto olało (właściwie zalało mieszkańców gminy Jabłonna) tę kwestię na całego. Po wielu latach zalewani przez Legionowo ludzie w akcie bezsilności wzięli sprawy w swoje ręce… A służby Słoneczka wydały kolejny bałwochwalczy komunikat.

Legionowska ulica Słoneczna, wbrew swej nazwie, jest dziś najbardziej zalaną ulicą w mieście.

Konwencja wyborcza Romana Smogorzewskiego została przeprowadzona na wzór wieców zachodnich polityków (miło się nawet patrzyło na ten powiew świeżości w Legionowie). Zapowiadało się, że planowana na 18.00 impreza wystartuje z ok. 30 minutowym opóźnieniem, jednak w wyniku małego nieporozumienia organizatorów start opóźnił się jedynie o minut 20. W czasie samego wydarzenia w oczy kłuł dym z rac odpalonych na scenie. Teraz przynajmniej wiadomo, że ta sala nie jest przystosowana do tego typu atrakcji.

Wygląda na to, że uciążliwa dla wielu mieszkańców Legionowa budowa na ulicy Polnej (najprawdopodobniej kanalizacji – przynajmniej tak twierdzi strona UM) prowadzona jest w sposób niezgodny z przepisami budowlanymi.