Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
kolej | Legionowo

kolej

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: kolej

Czarna seria awarii kolejowych w Warszawie trwa. Dziś ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący na trasach Legionowo-Warszawa Gdańska oraz Legionowo-Warszawa Wschodnia.

Około godziny 9.00 pociąg Kolei Mazowieckich, na przejeździe kolejowym na ul. Parkowej w Legionowie, potrącił śmiertelnie kobietę. Według wstępnych ustaleń, mmo zamkniętych zapór, kobieta weszła wprost pod nadjeżdzający pociąg. Ruch kolejowy jest zablokowany w obu kierunkach.

Informacje na podstawie komunikatów spółki Koleje Mazowieckie:

W środowe popołudnie w sali widowiskowej legionowskiego ratusza została wystawiona tragifarsa pt. „Moralność dworcowego marzyciela”. W rolach głównych wystąpili prezydenci Smogorzewski i Chrzanowski.

Spektakl rozpoczęła krótka przemowa Smogorzewskiego, który zdołał właściwie tylko przywitać widzów, po czym dał nogę i schował się pośród gawiedzi. Chwilę później swój dworcowy monolog  i walkę z wredną prezentacją rozpoczął Chrzanowski.

Wszyscy pamiętamy jak wyglądał główny legionowski dworzec przed remontem… Połowiczny remont dworca (perony + budowa przejścia) był wyczekiwany przez wszystkich podróżujących z Legionowa.

Na blogu „Przystanku Legionowo” (http://przystaneklegionowo.blox.pl/html) pojawił się dziś następujący rysunek:

Wreszcie rusza linia SKM z Legionowa do Warszawy. Od poniedziałku, tj. 15.03.2010, mieszkańcy Legionowa i okolic będą mogli skorzystać z ponad 20 połączeń na dobę.

ZTM właśnie poinformowało, że start wyczekiwanej przez legionowian SKM, czyli tzw. linii S-9, po raz kolejny odsuwa się w czasie.