Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Komunikat UM w sprawie zasypania Rowu Jabłonowskiego | Legionowo

Komunikat UM w sprawie zasypania Rowu Jabłonowskiego

| władze i inne instytucje

Słońce Legionowa zarządza miastem od maja 2002 r. Przez ten okres nie potrafił (być może właściwszym jest stwierdzenie nie chciał) rozwiązać problemu tzw. Rowu Jabłonowskiego. Miasto olało (właściwie zalało mieszkańców gminy Jabłonna) tę kwestię na całego. Po wielu latach zalewani przez Legionowo ludzie w akcie bezsilności wzięli sprawy w swoje ręce… A służby Słoneczka wydały kolejny bałwochwalczy komunikat.

Tłumaczenie komunikatu UM:

W związku z dzisiejszymi wieloletnimi nieprzemyślanymi działaniami zaniedbaniami grupy osób ratusza Miasta Legionowo, zasypujących którzy nie potrafili rozwiązać kwestii Rowu Jabłonowskiego w okolicy ulicy Listopadowej, Urząd Miasta Legionowo informuje, że powiadomione zostały odpowiednie służby o tym czynie złożył samodonos do odpowiednich służb na ten czyn UM, który spowodował zagrożenie dla mienia i życia ludzkiego.

Zasypanie Zaniedbania w sprawie urządzenia wodnego jakim jest Rów Jabłonowski, odprowadzający wodę deszczową, jest czynem zabronionym i mogą skutkować lokalnymi podtopieniami na okolicznych terenach, szczególnie Gminy Jabłonna. Władze Miasta Legionowo podjęły już wcześniej działania mające na celu częściowe próbują na ostatnią chwilę wykombinować jak przepompować wodę w inne miejsce, aby zapobiec zalewaniu terenu nieużytków rolnych. W tegorocznym budżecie zarezerwowane są także środki na gruntowną modernizację kanalizacji deszczowej w Legionowie, która znacznie usprawni funkcjonowanie istniejącego systemu i ostatecznie rozwiąże opisywany problem.

 

Jak to z tym rowem było?

Władze Legionowa przez wiele lat nie uporały się z tym problemem (sprawa ciągnie się od lat 80′). Wody opadowe z kanalizacji burzowej zalewały przecież mieszkańców innej gminy, więc nie trzeba było się starać. Owe władze wolały wypłacać zalewanym odszkodowania, niż wziąć się do roboty.

Budżet gminy nie jest z gumy i nie da się go dowolnie rozciągać. Władze miejskie musiały więc wybierać. Niestety ekipa Słoneczka postawiła na złego konia w tym niekończącym się wyścigu. Miast rozwiązywania problemów, postawiono na zadowolenie wyborców. Na święty nigdy odłożono sprawę szpitala (temat wyborczy więc powracał w kampaniach), uporania się z problemem wód opadowych i inne. Wygrała za to np. deficytowa Arena…

Parę lat temu zignorowani przez inna władzę mieszkańcy Włodowy w akcie desperacji dokonali linczu na wioskowym oprawcy. W analogicznej sytuacji są olewani przez legionowskie Słońce mieszkańcy Jabłonny, którzy w swojej desperacji dziś dokonali również swoistego linczu – zasypali fragment spornego rowu.

Pomimo, że ich działanie jest nielegalne, i jak wykrzykuje ekipa Słoneczka bezprawne (i tu Słoneczko ma rację) to ja w pełni ich rozumiem i dopinguję IM. Bowiem za takie samo uznaję wieloletnia nieumiejętność rozwiązania tej sprawy przez ekipę Słoneczka.

Paradoksalnie bardzo dobrą wiadomością, jest fakt, że ekipa Słoneczka zawiadomiła odpowiednie służby w tej sprawie. Dla tych ludzi to być może jedyna szansa na rozwiązanie tej kwestii, bo być może odpowiednie służby dopatrzą się jak to Legionowo woli płacić odszkodowania, miast raz a dobrze rozwiązać tę kwestię.

Właściwie to za te odszkodowania bulili wszyscy mieszkańcy Legionowa…

 

Więcej na ten temat:

http://www.gazetapowiatowa.pl/index.php?id=data&ido=321

http://toiowo.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2438:aquapark-na-zaciszu&catid=559:nr-13

2 komentarzy(e) do “Komunikat UM w sprawie zasypania Rowu Jabłonowskiego

  1. 1

    W imieniu wszystkich mieszkańców okolic kanałku dziękuje za ten wpis.
    Od wielu lat prosiliśmy i błagaliśmy Smogorzewsskiego o rozwiązanie tej sprawy. On z tym swoim uśmieszkiem mydlił nam oczy, a kanał co roku nas zalewał.
    Teraz może prezydent weźmie się wreszcie do roboty i rozwiąże problem, bo jak nie to zaleje miasto.

  2. Pingback: Bzduromaty | Legionowo.Pomagam.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>