Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
krwiodawstwo | Legionowo

krwiodawstwo

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: krwiodawstwo

Najbliższa akcja krwiodawstwa w Legionowie odbędzie się 4 marca br. Tym razem ambulans pobierający krew stanie w godzinach 8:00-16:00 na Rynku.

Osobom, które chcę oddać w tym dniu krew przypominamy, że rejestracja chętnych do oddania krwi zazwyczaj kończy się na 30-45 minut przed planowanym zakończeniem akcji.

Mikołaj Majewski, zawodnik klubu motorowego MX Chotomów, podczas treningu miał bardzo poważny wypadek na motocyklu. W wyniku wypadku odniósł liczne urazy wewnętrzne. Zawodnika czekają liczne operacje, do przeprowadzenia których konieczne będzie przeprowadzenie wielu transfuzji krwi.

W sobotę, 19 listopada 2011 r., do Legionowa ponownie zawita specjalistyczny ambulans do pobierania krwi. Ambulans do poboru krwi w Legionowie będzie przyjmował wszystkich zainteresowanych w godzinach: 09:30 – 13:00. Miejsce postoju ambulansu to Rynek (w okolicach studni)

W najbliższą sobotę, tj. 5 marca 2011 r. do Legionowa ponownie zawita specjalistyczny ambulans do pobierania krwi. Ambulans do poboru krwi w Legionowie będzie przyjmował wszystkich zainteresowanych w godzinach: 09:30 – 13:00

Akcja pobierania krwi "Moto Serce"

Akcja pobierania krwi "Moto Serce"

 

W legionowskim ratuszu została akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przedsięwzięcie, którego organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, przeprowadziła Fundacja DKMS.

Rejestracja chętnych

Rejestracja chętnych i udzielanie odpowiedzi na ich pytania

Serdecznie zachęcamy wszystkich by w sobotę 6 listopada  wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie podstawi swój „krwawy autobus” w godzinach 11:00-15:00. Przypominamy, że rejestracja zainteresowanych zakończy się ok. 30 minut przez piętnastą. Autobus stanie na stadionie w Legionowie.

W najbliższą sobotę przed ratuszem miejskim krew się będzie lała strumieniami. W Legionowie pojawi się bowiem po raz kolejny ambulans do pobierania krwi.

W najbliższym czasie w Legionowie będzie można oddać krew 30 kwietnia na terenie CSP w godzinach 9.00-14.00 lub 9 maja 2010 w godzinach 9.30-13.00 (najprawdopodobniej na rynku lub przy UM).

W obu przypadkach do Legionowa przyjedzie ekipa specjalistycznego autobusu/ambulansu.

Poniżej zamieszczam film edukacyjny „Dar krwi darem życia(film został wyprodukowany przez RCKiK w Warszawie).

Pobranie próbki krwi

Pobranie próbki krwi

10 kwietnia 2010 miał być dniem pod znakiem szczytnej akcji ogólnopolskiej Motoserce (o którą wcześniej zapraszaliśmy).

Akcja pobierania krwi "Moto Serce"

Logotyp MotoSerce

10 kwietnia 2010, już drugi, motocykliści organizują ogólnopolską akcję Motoserce. Jest to największa ogólnopolska akcja oddawania krwi. Motoserce organizowane jest przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych; organizatorem imprezy w Legionowie jest klub motocyklowy Travellers MC Poland.

Wszystkich zainteresowanych uprzejmie informuje, że w sobotę 6 marca 2010 na legionowskim Rynku będzie można oddać krew.

Specjalistyczny ambulans podstawi RCKiK z Warszawy (zapewne we współpracy z legionowskim PCK). „Wysysanie krwi” z dawców będzie się odbywać w godzinach 9.30-13.00. Z doświadczenia informuję, że rejestracja chętnych będzie czekać na chętnych tylko do ok 12.00.

Akcja pobierania krwi "Moto Serce"

Akcja pobierania krwi "Moto Serce"