Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Legionowo głosuje. Komisja podstawiła wyborcom nieopieczętowaną urnę | Legionowo

Legionowo głosuje. Komisja podstawiła wyborcom nieopieczętowaną urnę

| foto, władze i inne instytucje

Początkowo, w tym miejscu miała być po prostu zwykła fotorelacja z wyborów. Jednak w trakcie odwiedzania poszczególnych lokali wyborczych przypadkowo natknąłem się na moment wymiany urn. Komisja wyborcza podstawiła wyborcom urnę bez pieczęci, które pośpiesznie uzupełniała po powrocie do lokalu przewodniczącej…

Incydent – komisja nr 10 podstawiła wyborcom drugą, nieopieczętowaną urnę.

W czasie, gdy byłem w lokalu wyborczym, w obecnym ratuszu, do działającej tam komisji nr 10 dostarczono drugą urnę. Członkinie komisji zabrały się do jej przygotowania – niestety z powodu nieobecności w lokalu przewodniczącej – nie miały dostępu do pieczęci wyborczej. W związku z tym nowa urna nie została opieczętowana. Komisja nerwowo wydzwaniała do przewodniczącej by ta niezwłocznie wróciła do lokalu. Członkinie komisji spanikowały i niestety (mimo głosów odradzających) zdecydowały się wystawić wyborcom nieprawidłowo zabezpieczoną urnę. Dopiero po kilku długich minutach (i kilkunastu wrzuconych do urny kart) w lokalu pojawiła się przewodnicząca komisji, która przyniosła klucze do pomieszczenia, gdzie były pieczęcie. Po następnych minutach (i wrzuconych do urny kartach) pieczęć została przyniesiona i wykorzystana do opieczętowania drugiej urny.
Ten naganny incydent zapewne nie będzie miał wpływu na wynik wyborczy (no chyba, że wynik o zajęciu kolejnych miejsc w tych wyborach będzie decydować właśnie ta niewielka ilość głosów). Niestety świadczy to o braku odpowiedzialności niektórych członków tej komisji.

Miejski urzędnik wyborczy, do którego udałem się zaraz po opuszczeniu lokalu wyborczego powiedziała, że do opisywanej sytuacji nigdy nie powinno było dojść. (rozmawiałem z p. Danutą Szczepanik, w rozmowie uczestniczyły jeszcze dwie osoby, które były już obecne w urzędzie)

Po ok półtorej godziny zadzwoniłem do p. Szczepanik z prośbą o ustosunkowanie się do całej sytuacji. Dowiedziałem się wtedy, że członkowie komisji zaprzeczają mojej wersji (w czasie tej rozmowy przekazałem p. Szczepanik instrukcję jak zapoznać się z tekstem oczekującym na publikację).
O godz. 20:45 oddzwoniono do mnie z urzędu. Rozmowę zainicjowała p. Szczepanik, która powtórnie poinformowała mnie, że komisja kwestionuje zarówno moją relację słowną jak i udostępnioną jej uprzednio relację fotograficzną. Następnie słuchawkę przejęła przewodnicząca komisji nr 10, która przez kilkanaście minut udowadniała mi że fałszuję rzeczywistość, ponieważ urna od samego początku była opieczętowana. Czynności opieczętowania miano dokonać na zapleczu, a wyborcy mieli kontakt tylko z urną odpowiednio zabezpieczoną. Dodatkowo dowiedziałem się, że komisja pozwie mnie.

Walka z drugą urną wyborczą (i związana z tym wpadka)

Walka z drugą urną wyborczą (i związana z tym wpadka) - wykonane 17:11

Brak pieczęci na urnie wyborczej

Brak pieczęci na urnie wyborczej - wykonane 17:19 - urna od minuty / dwóch jest w użyciu

Jeden z głosów wrzuconych do nieopieczętowanej urny (zamazano wybór)

Jeden z głosów wrzuconych do nieopieczętowanej urny (zamazano wybór) - widoczna pozostałość po pieczęci na zerwanym zabezpieczeniu wlotu urny - wykonane 17:19

Wieko wystawionej urny - brakuje pięczeci

Wieko wystawionej urny - brakuje pieczęci - wykonane 17:20

Urna była pieczętowana dopiero po wrzuceniu do niej pierwszych głosów.

Urna była pieczętowana dopiero po wrzuceniu do niej pierwszych głosów - wykonane 17:21

Fotoreportaż w materiale opublikowanym nie zostanie zamieszczony ze względu na cofnięcie zgody przez przewodniczącą komisji nr 10. Zgoda została cofnięta po przedstawieniu miejskiemu biuru wyborczemu tekstu z prośbą o ustosunkowanie się. Pełna fotorelacja była dostępna jedynie dla osób, które znały specjalny adres (przekazany p. D. Szczepanik w trakcie rozmowy telefonicznej).

W odpowiedzi dowiedziałem się, że:
– urna była opieczętowana od samego początku, a ja manipuluję zdjęciami,
– fałszuję rzeczywistość i szukam taniej sensacji,
– zostanę pozwany za prezentację nieprawdy.

Z powyższych powodów, nie udostępniam publicznie fotorelacji z lokali, zaś na zdjęciach przedstawiających opisywaną sytuację maskuję wizerunki wszystkich osób.

Gotowa opieczętowana urna

Gotowa opieczętowana urna

Dla wyjaśnienia zamieszczam powiększenia pieczęci, które na urnie znajdowały się. Jak widać na poniższym zdjęciu są to pieczecie komisji nr 15 (prawdopodobnie pozostałość po poprzednich wyborach). Komisja nie opieczętowała sama tej urny PRZED jej wystawieniem dla wyborców.

Na urnie widoczna była jedynie, w kilku miejscach, pieczęć komisji nr 15, a nie komisji nr 10!

Na urnie widoczna była jedynie, w kilku miejscach, pieczęć komisji nr 15, a nie komisji nr 10! - powiększenie zdjęcia z 17:20

 

Kolejne powiększenie – specjalnie dla komentującej Izy

Powiększenie zdjęcia z godz. 17:19 - urna do której wrzucano głosy w komisji nr 10 miała pieczecie komisji nr 15

Powiększenie zdjęcia z godz. 17:19 - urna do której wrzucano głosy w komisji nr 10 miała pieczecie komisji nr 15

 

Wstępna wersja tego tekstu dostępna jedynie dla osób, mających do nich dostęp powstała 9 paź 2011 o 19:17.

5 komentarzy(e) do “Legionowo głosuje. Komisja podstawiła wyborcom nieopieczętowaną urnę

 1. 1

  A dlaczego te białe plamy na twarzach. Powinniście pokazać twarze tych cwaniaków!

 2. 2

  Na zdjęciu z 17:19 widać pieczęć z lewej strony na „dole” (na ścianie pionowej). Pieczęć widoczna jest na taśmie i wychodzi na ścianę urny, czyli wszystko było ok. Pewnie komisja dla świętego spokoju „dobiła” dodatkowe pieczęcie, a może dlatego aby nikt się nie czepiał ….?

  Jedyne czego bym się czepnęła to tego, że osoby przygotowujące urny ich nie umyły ale… nie ma wpływu na wynik wyborów.

  pozdrawiam
  Iza

  • 3

   Pani Izo pieczęć była… ale z innej komisji co pokazuje powiększenie. Taka pieczęć z numerem innej komisji może oznaczać, że komisja dostała urnę przyporządkowana do innej komisji w poprzednich wyborach (to moje założenie), albo co gorsza urny w czasie tych wyborów krążyły pomiędzy komisjami…
   W tym konkretnym przypadku członkowie komisji nie dopełnili swoich obowiązków.

 3. 4

  Na powiększonym zdjęciu pieczęć znajduje się na jasnym tle, takim jak ściany urny, a nie na taśmie jak na zdjęciu powyżej. Widać to Pan coś tu kręci.

  • 5

   Izo zapewniam Cię, że przedstawiłem jedynie opis i zdjęcia RZECZYWISTEGO ZANIEDBANIA WYBORCZYCH obowiązków komisji nr 10 w Legionowie.
   Słusznie zauważyłaś, że na powiększeniu widać inną sytuację niż na zdjęciu z 17:19. Bowiem do tej pory powiększałem jedynie fragment zdjęcia z 17:20. Przy samym powiększeniu nie informowałem, które dokładnie zdjęcie powiększam.
   Po Twoim komentarzu dodałem do pierwszego powiększenia dodatkową informację „powiększenie zdjęcia z 17:20″. Dodałem również drugie powiększenie, które zawiera fragment fotografii z 17:19.
   Jak widzisz na obu powiększeniach jednoznacznie widać, że szczątkowe pieczęcie odnosiły się do komisji nr 15, a nie nr 10. Komisja zaczęła właściwie pieczętować urnę dopiero o 17:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>