Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Legionowski komendant policji fałszował wybory? | Legionowo

Legionowski komendant policji fałszował wybory?

Zatrzymany pod zarzutem morderstwa były legionowski wicekomendant policji – Mariusz W. przechowywał w bagażniku kilkaset wypełnionych kart do głosowania z ostatnich wyborów samorządowych.

Legionowski radiowóz, któremu zdarza się zgubić kola

Legionowski radiowóz, któremu zdarza się zgubić koła

Karty znalezione w bagażniku Mariusza W. były opisane w taki sposób, jakby stanowiły załącznik do protokołu wyborczego sporządzonego przez komisję wyborczą. Obecnie policja ustala, w jaki sposób Mariusz W. wszedł w posiadanie tych kart.

Przypomnijmy, że komendant W. startował w ostatnich wyborach samorządowych z współtworzonej przez Romana Smogorzewskiego i Jana Grabca Platformy Samorządowej.

Na razie otwartym pozostaje pytanie, kogo miały „wspierać” te fałszywe karty wyborcze. Samego byłego komendanta, czy może dla innych członków Platformy (zarówno tej Samorządowej jak i Obywatelskiej). W końcu Platforma Samorządowa wspierała w wyborach samorządowych kandydaturę prezydenta Smogorzewskiego.

Ilu kandydatów skorzystało na „podkręcaniu wyniku” przez Mariusza W.?

Jest to bardzo zasadne pytanie. Fałszerstwa wyborczego nie da się bowiem dokonać samodzielnie. Prócz spreparowanych kart wyborczych należy jeszcze posiadać minimum kilka osób z komisji wyborczej, by mogły one podłożyć karty do urny, a inne z niej ująć. Do wyprodukowania kilkuset kart (tyle odnalazła policja) potrzeba czasu i odpowiedniego wzoru karty do powielenia. Co więcej, potrzebny jest wzór nieostemplowanego przez komisję. Wynika z tego, że w „przedsięwzięcie” komendanta W musiał być zaangażowany urzędnik z miejskiej komisji wyborczej (,a może i wyżej). Potem trzeba jeszcze podrobione karty podstemplować i opisać zgodnie z wymaganiami protokołów PKW.

Jak widać potrzebna jest grupa konkretnych osób. Sprawa jest ułatwiona, gdy wszyscy dobrze się znają (np. działają w jednej organizacji). Zaangażowani bowiem prócz odwalenia nielegalnej roboty muszą zadbać jeszcze o to, by inni kandydaci nie mieli identycznego parcia na stołek…

Aktualizacja z 14.07.2011 g. 19:26:
Jak informują inne media karty dotyczyły wyborów prezydenta m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>