Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
linia S9 (SKM) | Legionowo

linia S9 (SKM)

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: linia S9 (SKM)

Od 1 stycznia 2014 r. w życie miała wejść trzecia z rzędu corocznych podwyżek biletów ZTM. Trzecia podwyżka, i zarazem ostatnia z zapowiedzianej serii, oznaczała że ceny biletów okresowych są dwukrotnie wyższe (2011 r. do 2014 r.).

Czarna seria awarii kolejowych w Warszawie trwa. Dziś ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący na trasach Legionowo-Warszawa Gdańska oraz Legionowo-Warszawa Wschodnia.

Od poniedziałku (1 lipca) kursowanie pociągów linii S3 zostanie całkowicie zawieszone. Przyczyną tych niedogodności są utrudnienia na stacji Warszawa Lotnisko Chopina i remont podmiejskiej części linii średnicowej. Czyli tej, po której pociągi S3 nie kursowały…

Poniżej prezentujemy rozkład jazdy pociągów S9 w obu kierunkach obowiązujący od 9 czerwca 2013 r.

Poniżej prezentujemy aktualny rozkład jazdy pociągów S9 w kierunku dworca Warszawa Gdańska obowiązujący od 1 kwietnia 2012 r.

Od 1 lutego do rozkładu SKM zostaną wprowadzone kolejne zmiany.

Od dziś obowiązuje skorygowany rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej.

W dni robocze zmianie ulegają czasy odjazdu 5 składów kursujących w kierunku stacji Warszawa-Gdańska, zaś w weekendy i dni świąteczne zmiana dotyczy 4 kursów.

Linia L-8, która ma usprawnić dojazd mieszkańców gminu Nieporęt do pociągów S-9, ruszy 2 stycznia 2012 r.

Poniżej prezentujemy aktualny rozkład jazdy pociągów S9 w kierunku dworca Warszawa Gdańska.

W niektórych pociągach SKM nadal są nalepki informujące o starych cenach biletów. Zgodnie z prawem, w tak oznakowanych pojazdach, obowiązują ceny podane na nalepkach. Pasażer ma prawo odmówić zakupu biletu po zawyżonej cenie. Jeśli skasował bilet po zawyżonej cenie (względem informacji znajdującej się w pojeździe) to ma prawo żądać zwrotu różnicy w cenie biletu. Jeśli zaś jechał „na skasowanym” starym bilecie i otrzymał mandat od kontrolerów ZTM, to opłata karna winna być anulowana.

image

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi ze wszystkimi samorządami rozmowy w sprawie optymalizacji siatki połączeń komunikacyjnych. ZTM zgodnie z logiką dąży do rozwoju transportu w oparciu o węzły przesiadkowe. Zaś szybkie połączenia pomiędzy węzłami Zarząd chce zapewnić z wykorzystaniem transportu szynowego.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

Pomachajmy do odjeżdżającego 731.

Wraz z nową taryfą, wprowadzone zostaną nowe wzory biletów (nowe ceny biletów podaliśmy w tekście: „Nowe (wyższe) ceny biletów ZTM„. Białe kartoniki z kolorowymi kwadracikami, które obowiązywały od czerwca 2008 r. zastąpią bilety w jednolitej kolorystyce. Każdy rodzaj biletu będzie miał inny kolor, co ułatwi ich identyfikację.

Publikujemy sugerowane ceny bietów ZTM. Nowe ceny mają zacząć obowiązywać od dnia: 16 sierpnia 2011 r. (po ich zatwierdzeniu przez warszawskich radnych).

Logo ZTM

Logo ZTM

Ceny biletów obowiązujących w 1 i 2 strefie

Do góry