Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Mamy aquapark! Największy basen w powiecie! | Legionowo

Mamy aquapark! Największy basen w powiecie!

| władze i inne instytucje

Dzielny wódz legionowskiego grodu w swych obietnicach przedwyborczych mamił mieszkańców między innymi budową nowoczesnego Aquaparku (znaczy się kolejnego basenu). Co prawda owa obietnica ostro zalatywała nadpsutą kiełbasą wyborczą…

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Wyborcom jednak przypadła do gustu i przedłużyli prezydenckie cierpienia o kolejne 4 lata.

Gospodarz ratusza był bardzo zdeterminowany by spełnić swoją obietnicę. Dzięki jego niezaprzeczalnemu zaangażowaniu udało się wreszcie uruchomić Aquapark, który znajduje się przy ul. Kolejowej w Legionowie. Miejski wódz musiał co prawda lekko zmodyfikować pierwotny projekt (wiadomo… kryzys i cięcie kosztów). Obiektywnie musimy jednak przyznać, że efekt przerósł najśmielsze nasze wyobrażenia.

Parametry basenu:

  • długość ok 700 m (olimpijski ma jedynie 50),
  • głębokość: 25-40 cm (ma to zapobiegać utonięciom),
  • dodatkowe atrakcje: kurtyna wodna (zasięg i wysokość zależą od wielkości i szybkości przejeżdżających aut),
  • sposób uzdatniania wody: szamba i oleje samochodowe

Prezentujemy zdjęcie z otwarcia Aquapark Legionowo

 

 

 

Aquapark na kolejowej w Legionowie

Aquapark na kolejowej w Legionowie

 

 

Gorącymi emocjami z powodu miejskich udogodnień z prezydentem pragną się podzielić również nasi czytelnicy:

Szanowni Państwo

zwracam się z prośbą o interwencję lub o informację gdzie mógłbym zgłosić to co się dzieje na ul. Kolejowej ( okolice numerów xxx ) w Legionowie z powodu bezmyślności lub zaniechania przez wykonawcę robót, torowiska PKP.
Wykonawca zasypał rowy melioracyjne, podniósł teren przy torowisku dzięki czemu woda z opadów wlewa się na posesje zalewając całą połać podwórza oraz szambo. Na dowód tego dołączam zdjęcia z ulewy która miała miejsce dwa dni temu w Legionowie.
Proszę o informację lub interwencję ponieważ ta sytuacja jest kuriozalna i przedziwna. Jak można prowadzić remont i zapominać o takich podstawowych rzeczach.

Tomasz (…)

 

Być może to prace prowadzone na zlecenie PLK przyczyniły sie do powodzi na Kolejowej. Nie zmienia to jednak faktu, że to miasto musi nadzorować co się dzieje na jego drogach i w razie potrzeby usuwać przyczynę (a potem np. obciążać kosztami naprawy winnego).

 

2 komentarzy(e) do “Mamy aquapark! Największy basen w powiecie!

  1. 1

    No gratulacje, wygląda imponująco, kiedy zamontują filtry, idzie lato.

  2. 2

    Pewnie ,że imponująco .. ale co z placem zabaw dla dzieci na Placu Kościuszki? Wycięto drzewa i roboty stanęły a dzieci czekają na spełnienie obietnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>