Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Miejskie automaty do głosowania? | Legionowo

Miejskie automaty do głosowania?

Goście wyluzowali się

Zamieszczamy krótkie podsumowanie aktywności miejskich radnych VI kadencji (2010-2014) w okresie od początku kadencji do 1 maja 2011 r. Interpelacja to jedna z form kontroli działań prezydenta miasta (i podległych mu służb).

W ciągu 5 miesięcy urzędowania tylko dwóch radnych zadało sobie trud monitoringu działań prezydenta.

Roman Smogorzewski - pan na włościach Legionowa

Roman Smogorzewski prezydent Legionowa

Radny Konrad Michalski złożył jedno zapytanie i jedną interpelację:

  1. Zapytanie z 17 stycznia 2011 roku dotyczyło różnych kwestii związanych z odśnieżaniem miasta. Prezydent Smogorzewski udzielił odpowiedzi. Z dokładną treścią zapytania można zapoznać się tutaj, zaś z tekstem prezydenckiej dopowiedzi tutaj.
  2. Interpelacja dotycząca kosztów przyłączenia do miejskiej kanalizacji sanitarnej. Prezydent nie zadał sobie trudu odpowiedzi na to pytanie radnego. Treść zapytania z 14 lutego 20111.

Radny Kazimierz Płaciszewski złożył dwa zapytania:

  1. Zapytanie z 21 grudnia 2010 r. w sprawie wycinki drzew (treść). Prezydent udzielił odpowiedzi radnemu.
  2. Zapytanie z 21 grudnia 2010 r. w sprawie wycinki dębu (treść). Prezydent udzielił odpowiedzi radnemu.

Pozostali radni jak widać nie widzą potrzeby reprezentowania interesów swych wyborców i nawet nie próbują dociekać dlaczego prezydent i jego służby działają tak a nie inaczej.

Nasi DRODZY radni jesteście od tego by monitorować działalność prezydenta miasta. To Wy macie zapobiegać szkodliwym dla miasta, niepotrzebnym, zbyt kosztownym czy wręcz bezprawnym działaniom prezydenta. Gdy nie spełniacie swojego, nałożonego przez ustawodawcę, obowiązku jesteście tylko bardzo DROGIM dodatkiem do samorządowego kożucha.

By spełniać swoją rolę musicie go pytać i monitorować na bieżąco. Cztery zapytania zgłoszone w ciągu 5 miesięcy przez 23 osobowe grono radnych to wynik świadczący raczej o patrzeniu przez palce…

Jeśli jednak Wasza aktywność jest większa niż powyższa to dlaczego nie potraficie zadbać o odpowiednią komunikację Waszych poczynań. Dlaczego pozwalacie UM na przedstawianie Was jako biernych pionków?

Większe zaangażowanie radnych być może uchroniłoby miasto od kontrowersji hazardowych?

 

Wszystkie informacje na podstawie BIP UM Legionowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>