Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Nielegalny hazard w ratuszu | Legionowo

Nielegalny hazard w ratuszu

Legionowski ratusz potwierdza przeprowadzenie losowania

Legionowski ratusz potwierdza przeprowadzenie losowania

Siedzą urzędnicy naszego El Presidente w ratuszu, debatują, burza mózgów… no w każdym razie burza… Ostatnim efektem takiej urzędniczej burzy jest zorganizowanie nielegalnej gry hazardowej i wmanewrowanie w nią mieszkańców miasta. 

Legionowski ratusz potwierdza przeprowadzenie losowania

Legionowski ratusz potwierdza przeprowadzenie losowania

Pełen pokaz urzędniczej niekomptencji można obserwować przy okazji zorganizowanej naprędce, zupełnie nieprzemyślanej akcji „Razem uwolnijmy się … od opłat za Internet”. Urzędniczki z ratusza postanowiły „obdarować” mieszkańców kukułczym jajem w postaci bezpłatnego dostępu do Internetu. Któryś z nich wpadł na pomysł by swoje głupiutkie pomysły „podeprzeć” wynikami  nic nie badającej ankiety. Urzędniczki zebrały się do kupy, „pomyśleli” i wydumali, że trzeba zorganizować loteryjkę, aby nie wyszła taka kicha jak z ankietką w Serocku.

Stereotypowe opinie głoszą, że urzędnicze mózgi są organami z rzadka używanymi, a gdy zostana użyte, to wyniki mogą być katastrofalne dla mieszkańców… Tym razem legionowskie MUZGi zapomniały skonsultować swych pomysłów z choćby z pierwszym z brzega prawnikiem. Ten od razu stwierdziłby, że hazard, w tym loterie fantowe i promocyjne, jest pod szczególnym nadzorem Państwa.

Organizator loterii MUSI uzyskać zgodę państwa na jej organizację. Każda z nich MUSI być prowadzona zgodnie z zatwierdzonym regulaminem. Ich przebieg jest kontrolowany przez komisję kontroli, w której musi zasiadać minimum jedna osoba posiadająca świadectwo kwalifikacji (wydawane przez Ministerstwo Finansów) . Co więcej, organizator loteryjek MUSI zapłacić zryczałtowany podatek od wygranych (10% ich wartości). Wszystkich kryteriów nie będę wymieniał, aby nie zanudzać, szczegółowo określa je ustawa o grach hazardowych i rozporządzenia wykonawcze do tejże.

Suma summarum legionowski ratusz zorganizował NIELEGALNĄ GRĘ HAZARDOWĄ.

Dlaczego loteria ratusza była nielegalna:

 • podlegała pod kryteria gry hazardowej ponieważ o jej wynikach decydował ślepy los (dumnie transmitowane losowanie nagród),
 • nie była prowadzona zgodnie z podanym do publicznej wiadomości regulaminem (ciekawe, czy był w ogóle jakikolwiek regulamin J,
 • nagle została zmieniona liczba wygrywających (na kuponach podawano liczbę 65, losowanie wyłoniło 71 szczęśliwców, kim zatem było te 6 dodatkowych osób – przyjaciele królika?). Dodam, że Izba Skarbowa prawnie nadzorująca tego typu loterie nie pozwoliłaby na manewrowanie ilością nagród i zaniżanie dochodów Państwa.

Legionowski ratusz, mimo kilku próśb, nie dostarczył nam regulaminu loterii. Nie udostępniono również zgody Izby Celnej na organizację loterii. Pracownicy ratusza zaś loterię nazywają „małą i wewnętrzną”. Widać bardziej głupiego wytłumaczenia nie mogli już wymyśleć…

Jakie są konsekwencje dla biorących udział w nielegalnym hazardzie?

 • osoby, których los wygrał w nielegalnej grze muszą zapłacić zryczałtowaną karę administracyjną w wysokości 100% wartości wygranej nagrody. Wygrałeś nagrody od Urzędu Miasta MUSISZ zapłacić tą karę. Jedyną możliwością uniknięcia tej kary jest nieodbieranie nagrody. Osoby, które nagrody odbiorą karę będą musiały zapłacić
 • wszyscy uczestnicy nielegalnych gier hazardowych (zarówno zwycięzcy, jak i przegrani) podlegają pod przepisy karno-skarbowe. Kary są dotkliwe, choć organa prowadzące sprawy nie muszą ich nakładać na uczestników, którzy wzięli udział w nielegalnym hazardzie,
 • fundatorzy nagród mogą być posądzenie o współudział w procederze organizacji nielegalnego hazardu,
 • organizator podlegają karze grzywny i więzienia. Maksymalna grzywna wynosi ponad 8,5 miliona złotych.

Wszystkim sponsorom gratulujemy świetnych interesów z ratuszem.

Dygresja

Zastanawiam się, kim może być osoba, która na pokazach wideo pokazuje jak łamie prawo. Wydumałem, że to:

 • kompletny idiota

lub

 • bezczelny bandzior mający silne plecy.

I uwierzcie mi, naprawdę nie wiem, co jest gorsze…

10 komentarzy(e) do “Nielegalny hazard w ratuszu

 1. 1

  Nie wiem czy nie ma ważniejszych tematów w Legionowie? Swoją drogą trzeba naprawdę nie mieć zajęcia by zajmować się analizowaniem takich dupereli. Z takim zacięciem do pracy chłopie to zmieniaj świat a nie tylko marudzisz. Broń Boże nie jestem związany z Romanem Smogorzewskim, nikim z urzędu… Zamiast pisać takie rzeczy złóż chłopie zawiadomienie do służb.

  • 2

   Tutaj poruszamy same legionowskie tematy (i te z gmin ościennych :)
   Media są od tego by patrzeć władzy na ręce. By analizować zaniechania, zaniedbania i machlojki władzy. Od ścigania władzy są odpowiednie instytucje (akurat w Legionowie dość silnie związane z władzami miasta w tym i z prezydentem).
   Pozostaje zatem pokazywanie prawdziwego obrazu miasta :)

 2. Już nie zagłosuję na Smogorzewskiego
  3

  Na Smogorzewskiego głosowałem od zawsze. Sprawiał wrażenie sprawnego szefa. Jednak gdy czytam artykuły na tym portalu to widzę, że ten człowiek nie nadaje się w ogóle do szefowania.
  Czego on sie teraz nie dotknie to spieprzy to koncertowo.

 3. 4

  Przyznam szczerze, że początkowo uważałem ten tekst za kłamstwo. Jednak wczoraj rozmawiałem telefonicznie z urzędem na temat losowania. Urzędniczka, która ze mną rozmawiała, zareagowała na pytanie nerwowo i szybko stwierdziła, że mam zadzwonić jutro. Tak nie zachowuje się ktoś, kto ma czyste sumienie.

 4. 5

  No to już widzę panikę we wszystkich legionowskich podstawówkach, gdzie przy okazji różnych imprez są organizowane loterie fantowe. Drżyj dziesięciolatku, który wygrałeś misia, bo jeśli nie zapłacisz jego równowartości w złotówkach, komornik wejdzie ci na zabawki. Drżyjcie trójki klasowe, bo za zorganizowanie nielegalnej loterii, przyjdzie wam zapłacić osiem i pół miliona i co wtedy? Trzeba będzie sprzedać szkołę, a rodzice mieszkania.
  A tak na serio. Bardzo fajnie to wszystko opisałeś i podparłeś przepisami, ale nie wiem czy zapomniałeś, czy też celowo pominąłeś jeden fakt. Istotą loteria jest to, że ktoś KUPUJE los, który później bierze udział w losowaniu. W tym przypadku w losowaniu brały udział osoby, które wypełniły BEZPŁATNĄ ankietę. Gdzie tu więc loteria? No, ale jak chce się komuś przywalić to i kij się znajdzie. Czekam z twojej strony na podobne oskarżenia również i pod adresem szkolnych loterii. I niech cię trójki klasowe nie zwiodą argumentami w stylu „małej i wewnętrznej” loterii. Bezprawie trzeba tępić, na każdym szczeblu.

  • 6

   Cypis:

   Istotą loteria jest to, że ktoś KUPUJE los, który później bierze udział w losowaniu. W tym przypadku w losowaniu brały udział osoby, które wypełniły BEZPŁATNĄ ankietę. Gdzie tu więc loteria?

   Niestety to co piszesz nie jest prawdą. By coś zostało uznane za grę losową nie musi dochodzić do ZAKUPU losu. Ustawodawca operuje pojęciem „nabycie”. A nabycie definiowane jest jako uzyskanie własności lub innych praw W KAŻDY przewidziany prawem SPOSÓB. (a więc: kupno, darowanie, przekazanie, użyczenie, etc).
   Uczestnik loterii promocyjnej nabywa swój los bezpłatnie (bowiem los jest dodatkiem do produktu, ankiety, etc). Dokładnie tak jak to miało miejsce w przypadku rzeczonego wymysłu UM.

   Społeczeństwo jak ryba psuje się od głowy…

   • 7

    Panie Łukaszu porozmawiałem z ludźmi w departamencie prawnym w moim urzędzie o tym. Tłumaczyli wszystko zawile, ale sens jest prawie identyczny z tym co Pan napisał.
    Panu gratuluję dobrego tekstu.

 5. Pingback: Miejskie automaty do głosowania? | Legionowo i powiat widziane ostrym okiem

 6. 8

  Jestem mieszkancem Legionowa od 57 lat.Sprawami miasta zainteresowalem sie kiedy prezydentem miasta byl Andrzej .Kicman Grupa Kicmana tj radni(oprocz 6)gazeta TO i OWO,Piotr Fogler posel UD oraz przedsiebiorstwo Legpol okradali mieszkancow miedzy innymi poprzez zawyzanie rachunkow za roboty wykonywane przez Legpol na terenie miasta.Legpol wygrywal wszystkie intratne przetargi wystawiajac w ofercie najnizsza cene.Po wygraniu przetargu podwyzszano cene protokolem koniecznosci.Radni opozycyjni w ilosci 6 (w tym wiceprzewodniczacy pan Kalinowski)nie byli w stanie przeciwstawic sie grabierzy miasta.Wspieralem ich jak moglem chodzac po redakcjach warszawskich gazet oraz po naczelnych urzedach w Warszawie.W wyniku moich dzialan NIK przeprowadzil kontrole w Legpolu ktora potwierdzila slusznosc zarzutow radnych opozycyjnych.Legpol zawyzyl kosztorysy na okolo 900 milionow zlotych .Namowilem radnych opozycyjnych zeby sprawe skierowali do sadu ido prokuratury i wtedy przedstawiciel Legpolu zaproponowal na posiedzeniu rady ugode polegajaca na zwrocie polowy nieslusznie naliczonych rachunkow.I jak panstwo myslicie jak zaglosowali radni?Bingo,zgadliscie radni zaglosowaliza zlodziejami.Dlaczego o tym pisze po 20 latach?A dlatego ze bylem na nadzwyczajnej Sesjii Rady dotyczacej referendum w sprawie sprzedazy PECU i co stwierdzilem?Te same metody i nawet niektorzy radni sa ci sami(Klejment)Pod wnioskiem o referendum zebralo podpisy 5776 osob ico wladze miasta maja to gdzies.Ale jest tego przyczyna dlaczego radni i prezydent Smogorzewski moga robic co tylko zechca.Wine ponosza wyborcy poniewaz ograniczaja sie wylacznie do chodzenia na wybory.Gdyby chodzili na posiedzenia Rady,gdyby interesowali sie jak prezydent wydaje ich podatki,wtedy wybrancy musieli by reprezentowc wyborcow a nie wlasne interesy.Pozdrawiam i zycze refleksjii Zdobylem duze doswiadczenie podczas 20 letniego pobytu w USA w temacie samorzadnosci idemokracjii.Chcialbym ta wiedza podzielic sie z panstwem i dlatego zdecydowalem sie kandydowac jako niezalezny kandydat do Senatu RP .Jesli mi sie uda ,jesli Panstwo na mnie zaglosujecie to pokaze jak wyglada demokracja po amerykansku,gdzie radni bronia interesow wyborcow .Pozdrawiam Stefan Michal Dembowski vice prezes Stowarzyszenia Demokracja USA z siedziba w Nowym Jorku.Tel dla zainteresowanych zainteresowanych 728-256-825 Ps prezydent Roman Smogorzewski zaniza w sposob bezprawny odszkodowania za grunty zajete pod drogi,ale to oddzielny temat.

 7. miejska partyzantka
  9

  Sprawa powinna być zgłoszona do odpowiednich organów nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>