Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
(nie)Szybko Kolej Miejska | Legionowo

(nie)Szybko Kolej Miejska

| komunikacja

ZTM właśnie poinformowało, że start wyczekiwanej przez legionowian SKM, czyli tzw. linii S-9, po raz kolejny odsuwa się w czasie.

Jak podaje ZTM:

W związku z opóźnieniem w harmonogramie przebudowy Dworca Gdańskiego, uruchomienie linii miejskiej kolei S-9 przesunie się w czasie. Pierwsze pociągi do Legionowa i Wieliszewa pojadą w drugiej połowie marca.

Oficjalnym powodem opóźnienia jest zima, a dokładniej „warunki atmosferyczne”. ZTM informuje, że o dokładnym terminie poinformuje w późniejszym terminie.

Przypominam, że inauguracja legionowskiej SKMki została odłożona już kolejny – pierwotnie miała wystartować w grudniu 2009, kolejnym terminem był 1 marca 2010.

Dodatkowe informacje o SKM (linia S-9)

Trasa: Legionowo/Wieliszew – Warszawa Wola (docelowo Warszawa Okęcie), czas przejazdu Legionowo-Warszawa Gdańska: 22 minuty, linia będzie obsługiwana przez pociągi Kolei Mazowieckich, w których zostanie zainstalowany na stałe 1 (!) kasownik, w pociągach będą honorowane wszystkie bilety ZTM (w tym i np. 20 min.)

Tak będą wyglądać składy obsługujące linię S-9

3 komentarzy(e) do “(nie)Szybko Kolej Miejska

  1. 1

    Przecież ZTM uruchamia skmkę od 1 marca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>