Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Nowy dworzec kolejowy! | Legionowo

Nowy dworzec kolejowy!

| komunikacja
dworzec1[1]

Na blogu „Przystanku Legionowo” (http://przystaneklegionowo.blox.pl/html) pojawił się dziś następujący rysunek:

Za blogiem Przystanek Legionowo
Za blogiem Przystanek Legionowo

Początkowo myślałem, że ten rysunek jest kolejnym naśmiewaniem się z naszego kolejowego baraku (niby, że wszystko będzie lepsze od tego blaszanego szkaradzieństwa :). Postanowiłem jednak trochę poszukać w sieci i tak oto trafiłem na art. w Gazecie Powiatowej, który zawiera zdjęcie/wizualizację zamieszczone poniżej:


Za Gazetą Powiatową

Wygląda na to, że prace nad projektem „budowa nowego dworca”, choć powoli, to jednak posuwają się do przodu.

Gazeta podaje, że budowa powinna ruszyć w przyszłym roku (2011). Prezydent Smogorzewski w odpowiedzi na pytanie udzielone przez internautów mówi:

Pytanie: (kategoria: Inwestycje)
Panie prezydencie dopytuje się czy pan ma zamiar budować dworzec kolejowy
(Patryk, 16.10.2009 r.)

Odpowiedź:
Nowy dworzec PKP zostanie wybudowany na przełomie 2010 i 2011 roku (o ile zostaną na ten cel pozyskane wystarczające środki ze źródeł zewnętrznych), u zbiegu ulic: marsz. J. Piłsudskiego i T. Kościuszki. Przed dworcem znajdować się będzie zajezdnia autobusowa oraz parking w systemie „Park + Ride” – umożliwiający pozostawienie auta i kontynuowanie podróży środkami transportu publicznego. Oprócz tego, w samym budynku dworca znajdzie się kilka punktów usługowych, takich jak: kawiarnie, sklepy itp.

Cóż w ciągu kilku miesięcy – wypowiedź p. Smogorzewskiego jest z października 2009, artykuł zaś ze stycznia 2010 – perspektywa startu nowego dworca oddaliła się co najmniej o półtora roku i to z zastrzeżeniem, że zostaną pozyskane środki zewnętrzne.

A więc poznałem wstępną*/ostateczną*/nie realną* wizualizację projektu. Miejmy nadzieję, że „zewnętrzne środki” zostaną szybko pozyskane! Czas najwyższy pożegnać się z naszym dworcowym barakiem..

PS. sam żarcik rysunkowy jest uroczy :)

* zaznaczyć właściwa odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>