Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Platforma Obywatelska | Legionowo

Platforma Obywatelska

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: Platforma Obywatelska

W dniu wczorajszym, w Sądzie Rejonowym w Wyszkowie odbyła się kolejna rozprawa karna przeciwko legionowskiemu radnemu Andrzejowi P. Jest on oskarżony o łapownictwo (art. 229 § 1 Kodeksu karnego)

W ubiegłym tygodniu wskazałem dlaczego jawność oświadczeń majątkowych jest bardzo ważna oraz dlaczego zwykli obywatele powinni je z uwagą przeglądać.

Ustawodawca wprowadzając, w 1998 roku, wymóg wypełniania i upubliczniania  swoich oświadczeń majątkowych uznał, że będą one dobrym sposobem na ukrócenie wszelkiej maści łapówkarstwa. Początkowo oświadczenia, w latach 1998-2002, majątkowe składane przez samorządowców były czystą fikcją. Owa fikcja polegała na tym, że treść składanych oświadczeń objęta była tajemnicą służbową.

Użytkownicy serwisu branżowego Radio Polska od kilku dni oczekują potwierdzenia plotki mówiącej, że do Hobby spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (właściciela Radia Hobby) wszedł syndyk (w domyśle ogłoszono upadłość spółki).

Kilka dni temu w czasie towarzyskiego spotkania jeden z jego uczestników zaczął pod niebiosa chwalić swego pryncypała. Jaki to on dobry i zdolny. I jak to wszyscy go chwalą oraz nagrody i certyfikaty wręczają mu z wdzięczności.

Praktycznie zerowa słuchalność rozgłośni oraz komornicze egzekucje nie są w stanie przeszkodzić współpracy Radia Hobby z lokalnymi władzami. W poprzednim tekście opisywałem jak kierowane przez Jana Grabca starostwo dotuje rozgłośnię kwotą 9999,96 zł. Przypomnę, że aby uniknąć egzekucji komorniczej wynagrodzenie trafia do firmy syna prezesa radia.

Ten sam model współpracy z zadłużoną rozgłośnią nawiązał Urząd Miasta Legionowo.

13 września 2010 roku Najwyższa Izba Kontroli przesłała do Urzędu Miasta Legionowo tzw. wystąpienie pokontrolne, w którym Izba nie pozostawia suchej nitki na działalności prezydenta Legionowa oraz kierownictwa KZB, kierownictwa OPS, kierownictwa MOK oraz dyrektorów niektórych placówek oświatowych.

Prezentujemy wyniki do legionowskiej rady miejskiej.

Publikujemy wyniki wyborów do rady powiatu. (w nawiasach podano nazwiska osób wchodzących w zamian kandydata, który wygrał wybory wójta, burmistrza, prezydenta.