Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Prawdziwa cnota pytań się nie boi… | Legionowo

Prawdziwa cnota pytań się nie boi…

| władze i inne instytucje
Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie

Szkoły

W ostatnim czasie wysłałem do legionowskich szkół podstawowych dwa wnioski o udzielnie informacji (po dwa do każdej). Na podstawie nadesłanych przez szkoły informacji przygotowałem dwie krótkie publikacje:

  1. zaplecze inf. w szkołach – http://legionowo.pomagam.pl/tragiczne-zaplecze-informatyczne-w-podstawowkach
  2. bezpieczeństwo w szkołach – http://legionowo.pomagam.pl/czy-legionowskie-szkoly-podstawowe-wychowuja-czy-demoralizuja

W sprawie informacji korespondowałem z dyrekcją 5 szkół. Niestety jakość odpowiedzi oraz czas ich udzielenia źle świadczą o niektórych zarządzających legionowskimi szkołami.

Po publikacji obu tekstów dyrektorzy dwóch szkół zaczęli kwestionować moje prawo do zadawania im pytań. Informuje więc szanownych dyrektorów, że moje uprawnienia do zadawania im pytań wynika z art 61. Konstytucji RP oraz przepisów niższego rzędu. Dodam jeszcze, że takie same prawo do zadawania pytań ma każdy kto tylko wyrazi taka wolę i ochotę.

Zarzucono mi również, że zadaję za dużo pytań. Informuję, że nikt, a w szczególności szanowni dyrektorzy, nie jest w stanie ograniczyć mi lub komukolwiek innemu prawa do zadawania pytań. Jeśli ja, lub ktokolwiek zainteresowany uznamy, że chcemy poznać informacje związane z funkcjonowaniem szkoły to stosowne pytanie na pewno zostanie zadane.

Kwestionowano również moje prawo do dokonywania oceny funkcjonowania szkoły, bądź co gorsza, oceny pracy dyrektora. Tutaj ponownie nie mogę się zgodzić ze zdaniem szanownego dyrektora. Zarówno ja, jak i każda inna osoba możemy do woli oceniać sobie kogo i co tylko sobie życzymy. Co więcej mamy prawo do dzielenia się z innymi swoimi opiniami. Uwierz mi drogi dyrektorze, że jeśli uznam to za stosowne to mogę komuś bądź czemuś wystawić notę niedostateczną, bądź dobrą. Nauczyciele nie mają monopolu na wystawianie ocen…

Drogi dyrektorze kontestujący moje prawa do czegokolwiek dedykuje Tobie tytułowe, sparafrazowane przez mnie, znane powiedzenie :)

Urząd Miasta

Dwa pytania dotyczące informacji publicznej zadałem również gospodarzowi naszego och, ech, ach miasta. Powiedzenie mówi, że pańskie oko konia tuczy. Cóż kiepsko ona chyba dział w legionowskim city, bowiem ja jako qń pociągowy legionowskiej informacji prędzej zdechłbym z głodu niz gospodarz miasta raczyłby mnie nakarmić informacją.

Ja jednak, mimo, że o suchym pysku, ale dalej będę ciągnąć swój wóz. A ponieważ okazja teraz jest doskonała (Tydzień Informacji Publicznej) niechaj gospodarz spodziewa się kilku pytań. Mam nadzieje drogi gospodarzu, że tym razem nie będę zbytnio odczuwał głodu oczekując kilku danych od Ciebie.

z pozdrowieniami

QŃ pociągowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>