Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Prezydent dotuje radio Hobby w taki sposób by pominąć komornika | Legionowo

Prezydent dotuje radio Hobby w taki sposób by pominąć komornika

| władze i inne instytucje

Praktycznie zerowa słuchalność rozgłośni oraz komornicze egzekucje nie są w stanie przeszkodzić współpracy Radia Hobby z lokalnymi władzami. W poprzednim tekście opisywałem jak kierowane przez Jana Grabca starostwo dotuje rozgłośnię kwotą 9999,96 zł. Przypomnę, że aby uniknąć egzekucji komorniczej wynagrodzenie trafia do firmy syna prezesa radia.

Ten sam model współpracy z zadłużoną rozgłośnią nawiązał Urząd Miasta Legionowo.

Suma transferów pieniężnych dokonanych przez kierowany przez Smogorzewskiego urząd na rzecz firmy należącej do syna prezesa radia wynosi 36 664 zł. Z tej kwoty w roku 2010 wypłacono 16 666 zł, zaś w bieżącym radio jest dotowane kwotą 1818 zł miesięcznie – w okresie od lutego do grudnia, co daje łącznie 19 998 zł w skali roku.

 

Zestawienie umów zawartych przez UML z firmą Domino Dominik Kubalski

Zestawienie umów zawartych przez UML z firmą Domino Dominik Kubalski

Podpisując drugą umowę (na łączną kwotę 19 998 zł) władze miejskie musiały mieć pełną wiedzę o aktualnej sytuacji w rozgłośni. Działania komornika nakierowane na wyegzekwowanie długu polegały między innymi na rozesłaniu do wszystkich kontrahentów radia wezwań do zapłaty. Informacja o nakazach szybko trafiła do lokalnych serwisów (w tym tych powiązanych personalnie z ratuszem).

W grudniu 2010 r. napisałem tekst Zadłużone Radio Hobby, ciągle pływa na powierzchni. Dlaczego wspominam o tym tekście? Ponieważ był on wielokrotnie czytany przez pracowników podległych zarówno Smogorzewskiemu jak i Grabcowi – jednoznacznie wskazują na to logi serwera. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tylko to, że zarówno Starostwo Powiatowe w Legionowie jak i Urząd Miasta Legionowo były świadome toczącej się w rozgłośni komorniczej egzekucji.

Zestawienie płatności na rzecz Domino Dominik Kubalski za usługi świadczone przez Radio Hobby

Zestawienie płatności na rzecz Domino Dominik Kubalski za usługi świadczone przez Radio Hobby

Zatem podpisanie umów z firmą Domino Dominik Kubalski przez UML (umowa AG.272.3.201 z dnia 01.02.2011 r) oraz SPw L (umowa WS. 0520.3.2011 z dnia 02.03.2011 r) można uznać za działanie celowe i w pełni świadome.

Ponownie łebski prezes rozgłośni poradził sobie z ciążącą nad radiem i (nim samym) egzekucją. A Urząd Miasta aktywnie zaangażował się w cały proceder.

Każdy może robić takie wałki z UML? Czy może tylko wybrańcy? A może celem UML było zapewnienie sobie przychylności mediów?

Zestawienie płatności na rzecz Domino Dominik Kubalski za usługi świadczone przez Radio Hobby

Zestawienie płatności na rzecz Domino Dominik Kubalski za usługi świadczone przez Radio Hobby

3 komentarzy(e) do “Prezydent dotuje radio Hobby w taki sposób by pominąć komornika

  1. 1

    MYŚLAŁEM ŻE TAKIE RZECZY SĄ MOŻLIWE TYLKO W JAKIEJŚ DZIURZE ZABITEJ DECHAMI. OKAZUJE SIĘ ŻE I W LEGIONOWIE SĄ NORMĄ. DZIWNE INTERESY STAROSTY I PREZYDENTA POWINNY BYĆ WYJAŚNIONE.

  2. 2

    Nasz prezydencik funduje temu całemu panu nie tylko radio. Na rynku stoi jeszcze namiot tego pana. Ciekawe czy cokolwiek zaplacil za to?

  3. Pingback: Łabędzi śpiew Radia Hobby | Legionowo.Pomagam.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>