Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Prywatna wycinka drzewa komendanta? | Legionowo

Prywatna wycinka drzewa komendanta?

| władze i inne instytucje
Meldunek PSP

Nie od dziś wiadomo, że wycinka drzewa kosztuje. Prócz kosztów samej wycinki ponosimy również koszty opłat ze zezwolenia na wycinkę. W zależności od wielkości drzewa oraz jego gatunku suma obu kwot może być znaczna…

Jest jednak prostszy, tańszy i szybszy sposób na usunięcie niechcianego drewna. Wystarczy, by interes w wycince drzewa miała Straż Miejska, a właściwie jej kierownictwo… Zainteresowana wycinką miejska formacja przecież wezwie na miejsce Straż Pożarną, która zajmie się usunięciem „zagrożenia”. Co więcej cała wycinka zostanie przeprowadzona, szybko, bez pytania o jakiekolwiek pozwolenia środowiskowe no i oczywiście za darmo…

No z tym za darmo to nie zapełnię – bowiem za fanaberie kierownictwa Straży Miejskiej zapłacą podatnicy, a nie kierownictwo lub jego sąsiedzi…

Właśnie do takiej sytuacji doszło 13 listopada, gdy Straż Miejska wezwała do wycinki drzewa legionowską Straż Pożarną. Co ciekawe Komendant SM twierdzi, że takie zdarzenie nie miało w ogóle miejsca… (poniżej oficjalna odpowiedź komendanta SM w tej sprawie). Kierownictwo SM nie zmienia swego zdania mimo, że Straż Pożarna potwierdziła fakt wycinki i dokładnie opisała całe wydarzenie. Fakt wycinki drzewa potwierdzili mi również dwukrotnie funkcjonariusze SM.

Dlaczego SM nie potwierdza tego wydarzenia? Może dlatego, że działania PSP prowadzone były niedaleko domu komendanta SM?

Odpowiedź PSP:

(…)

serwis Legionowo.pomagam.pl

W odpowiedzi na Pański wniosek, dotyczący udziału zastępów Państwowej Straży Pożarnej w zdarzeniu przy zbiegu ulic X i Y, przekazuję informacje na temat podjętych działań.

W dniu 13 listopada 2010r. o godz. 7.50 do tutejszej komendy wpłynęło zgłoszenie telefoniczne o stwarzającym zagrożenie konarze drzewa u zbiegu ulic X i Y w Legionowie. Zgłaszającym był pracownik Straży Miejskiej w Legionowie.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie dwa zastępy: samochód średni ratowniczo – gaśniczy GBA 2,5/16/2 – jako pierwszy, oraz podnośnik hydrauliczny SH-40. Obsadę obu pojazdów stanowiło 7 strażaków. Po przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia, poprzez odcięcie spróchniałych konarów drzewa. Działania prowadzone były z podestu podnośnika, z użyciem spalinowych pilarek do drewna.

Koszt przedmiotowych działań, wyliczony na podstawie norm zużycia paliwa zadysponowanych pojazdów i użytego sprzętu, wynosi 66,14 zł.

Jednocześnie informuję, że nie istnieje w posiadaniu tut. komendy, dokumentacja fotograficzna z przeprowadzonych działań. W związku z powyższym, Pańska prośba o przesłanie rzekomych zdjęć jest niemożliwa do spełnienia.

W załączeniu przesyłam zeskanowany dokument, sporządzony na okoliczność przeprowadzonej akcji, czyli „informację ze zdarzenia”.

 

Z wyrazami szacunku

(…)

Meldunek PSP

Meldunek PSP

Odpowiedź SM:

Szanowny Panie Łukaszu,

w związku z zapytaniem dotyczącym wycinki drzew na ul. X w Legionowie uprzejmie informuję, że Straż Miejska nie potwierdziła żadnej wycinki pod drzew pod ww. adresem.

 

Komendant Straży Miejskiej w Legionowie

W sprawie rozbieżności w stanowiskach PSP i SM dwukrotnie kontaktowałem się ze Strażą Miejską. Zdarzenie było potwierdzane, na pytanie dlaczego zatem SM twierdzi, że nie było takiej interwencji usłyszałem, że oficjalnych odpowiedzi udziela komendant, i nie potrafię Panu odpowiedzieć, dlaczego komendant udzielił takiej odpowiedzi.

4 komentarzy(e) do “Prywatna wycinka drzewa komendanta?

 1. 1

  witam, parę miesięcy temu zostałem zobowiązany do wycięcia drzewa, suchego, na prywatnej posesji. koszt podnośnika wynosił 250 zł + koszt wycięcia drzewa przy ziemi 300zł + koszt podcięcia gałęzi na drugim drzewie 200 zł. straż pożarna jest bardzo konkurencyjna – pracę 2 specjalistycznych wozów i 7 pracowników wyceniono na 60 zł (!!!).

  (…)

  pozdrawiam, J(…)

  • 2

   W informacji pozyskanej z PSP najbardziej szokujący był właśnie ten niebywale niski koszt akcji (co prawda zaznaczono, że to tylko koszt zużytego paliwa…).
   Straż pożarna w swych wyliczeniach pominęła kwestie kosztów osobowych i inne związane z tą akcją…

   Ten niski koszt PSP (66 zł) kontrastuje z kosztami jakie muszą ponosić zwykli śmiertelnicy – tj. ok 800 zł…
   Nietrudno się domyśleć, że właściciel działki, któremu pomogła legionowska Straż Miejska nie musiał zapłacić nawet tych marnych 66 zł… Dzięki pomocy komendanta-sąsiada jest on „do przodu” owe 800 zł, zaś my podatnicy zapłaciliśmy owe 66 zł + inne koszty PSP i SM…

   Panie Prezydencie ile czasu będzie Pan jeszcze przymykał oczy na to co dzieje się w SM??

 2. 3

  Co wolno wojewodzie to nie tobie narodzie!!!- I tego się trzymajmy.

  Ciekawe co byście powiedzieli jak by wam te drzewo na łeb się w biały dzień zwaliło albo zabiło wasze dziecko.

  Myślmy takimi kategoriami że jednego niebezpiecznego drzewa mniej a nie kto jest w tej dobrej sprawie ”zły”?

  Pozdrawiam

  • 4

   Zachowanie komendanta jest prywatą i nadużywaniem stanowiska służbowego do celów prywatnych. W miejscach gdzie honor i przyzwoitość nie zostały przegnane przez zarządców za swój wyczyn szef SM zasiliłby szeregi bezrobotnych…

   PS. Komendant „utajnił” zdjęcia z wycinki, chociaż były one na miejscu wykonywane… Być może prócz prywaty zostały naruszone przepisy dot. ochrony środowiska…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>