Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
przedszkole | Legionowo

przedszkole

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: przedszkole

Dziś ok 14.00, w pobliżu wiaduktu w Legionowie, samotnie spacerowało małe dziecko. Nasza czytelniczka zauważyła samotną 4 letnią dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię i idącą w kierunku schodów. Szybko zatrzymała dziecko i w czasie rozmowy dowiedziała się kim jest, skąd i dokąd się udaje i dlaczego nie ma przy niej nikogo dorosłego.

Miejskie Przedszkole nr 12 zaprasza dzieci w wieku od 3 do 5 lat na spektakl pt.: „Legenda o Świętym Mikołaju”. Przedstawienie odbędzie się 7 grudnia 2011 r., o godz 11:30.

Wystąpią artyści z grupy teatralnej „Prekursor Artystyczny Bamm Baamm” z Krakowa.

Cena biletu 2 zł

Przedszkole Miejskie nr 12, ul. Królowej Jadwigi 7, tel. 22 774-58-38

Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo cierpliwości do uczniów oraz ich rodziców, wytrwałości, sprawiedliwych awansów zawodowych oraz zadowolenia z postępu edukacyjnego Waszych uczniów!

Od pierwszego września br. w Legionowie dramatycznie wzrosły opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu. W poprzednim roku rodzice legionowskich dzieci za pobyt ich pociech w przedszkolu płacili stałą zryczałtowaną opłatę w wysokości 170 zł. Od nowego roku rodzice dzieci, którzy zostawiają dziecko przed 8:00, a odbierają po 16:00 (ale przed 17:00) muszą płacić 256,20 zł. Oznacza to wzrost opłaty stałej o 51%!. Kolejna podwyżka opłat czeka rodziców od 1 stycznia 2012 r.

Miasto Legionowo jest bardzo bogate. Dlatego też  stać je na bezmyślne marnotrawienie publicznego grosza. Miasto wybudowało nowe place zabaw przy przedszkolach i szkołach, na część uzyskano dofinansowanie z Unii. Niewątpliwie są one bardzo potrzebne dzieciakom i chwała urzędnikom, że wreszcie je wybudowali.

W piątek 17 czerwca br. w miejskim ratuszu odbył się przetarg na 10 letni najem gruntu. Wcześniej pisaliśmy, że w ten specyficzny sposób miasto chciało ukryć w przetargowych chaszczach budynek Przedszkola Miejskiego nr 2. Opisaliśmy to w tekście Skok na przedszkole.

Opowiem Wam historię. Otóż… Krewna kogoś WAŻNEGO postanowiła uruchomić przedszkole i/lub żłobek. Ponieważ niepubliczną edukacją owa osoba zajmuje się od lat, to wie, że taka inwestycja wiąże się z wieloma nakładami (odpowiedni budynek, plac zabaw),a do tego wieloma zezwoleniami, papierkami ( sanepid, straż pożarna, starostwo, etc.). Czas oczekiwania na wszystkie zgody i papiery to czasem 5-8 miesięcy… a czynsz za budynek trzeba płacić…

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni będą głosować nad uchwałą zaproponowaną przez miłościwie nam panującego magistra Smogorzewskiego.

Zbieranie przy rekrutacji do przedszkoli danych osobowych (np. PIT, RMUA czy orzeczeń sądowych) jest sprzeczne z prawem – alarmuje GIODO.

… do żłobka i przedszkoli.

Rodzice, jeśli chcecie, by Wasze pociechy od września br. znalazły się pod opiekom wspomnianych placówek, musicie się sprężyć i doręczyć dokumenty do godz. 16.00! Dokumenty zgłoszeniowe do tej godziny muszą fizycznie znaleźć się w żłobku lub przedszkolach.

W obecnych czasach większości osób nie trzeba zachęcać do posyłania dzieci do przedszkola. Pracujący rodzice marzą o tym by posłać swoje dziecko do publicznego przedszkola. W tych ostatnich miejsc jednak permanentnie brakuje (choć nie lepiej jest w przedszkolach niepublicznych).