Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
PWiK | Legionowo

PWiK

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: PWiK

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o.

Pierwsza dziura na Bukowcu pojawiła się na ul. Kwiatowej 2 tygodnie temu. Potem powstała dziura na ul. Daliowej. Teraz tworzy się kolejna na ul. Bałtyckiej. Wszystkie 3 dziury są w okolicach skrzyżowań z ul. Zakopiańską, która jest jedną z dwóch dróg wyjazdowych z osiedla Bukowiec.

image Dziura na ul. Kwiatowej

Legionowo dorobiło się nowej, świeckiej tradycji. Polega ona na tworzeniu się okazałych kraterów, w kilka miesięcy po działaniach legionowskiej spółki odpowiedzialnej za kanalizację. Mieliśmy już wpadki na Słonecznej i Dietricha, teraz przyszła kolej na Kwiatową.

Kwiatowa dorobiła się zapadliska w czwartek w nocy. W poniedziałek, przed południem, krater w całej swej okazałości dumnie prężył się do słońca, osłonięty prowizorycznymi barierkami. Legionowskie dziury mają zatem sporo czasu na odpowiednie „dojrzewanie” zanim odpowiednie służby łaskawie raczą się nimi zająć.

Dzielny wódz legionowskiego grodu w swych obietnicach przedwyborczych mamił mieszkańców między innymi budową nowoczesnego Aquaparku (znaczy się kolejnego basenu). Co prawda owa obietnica ostro zalatywała nadpsutą kiełbasą wyborczą…

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Legionowski AQUAPARK na Kolejowej

Wyborcom jednak przypadła do gustu i przedłużyli prezydenckie cierpienia o kolejne 4 lata.

Legionowska ulica Słoneczna, wbrew swej nazwie, jest dziś najbardziej zalaną ulicą w mieście.

Wygląda na to, że uciążliwa dla wielu mieszkańców Legionowa budowa na ulicy Polnej (najprawdopodobniej kanalizacji – przynajmniej tak twierdzi strona UM) prowadzona jest w sposób niezgodny z przepisami budowlanymi.

W sobotnie popołudnie jechałem autem ulicą Polną. Choć akurat w tym przypadku ciężko nazwać to jazdą, ponieważ dłuuuuugi kawałek czasu spędziłem na przepuszczanie gigantycznego sznura samochodów, których kierowcy próbowali ominąć wykopki na Polnej.

do życia są nam niezbędne. I właściwie wcale się nie zastanawiamy nad tym faktem, bo i po co skoro z kranu woda leci na każde zawołanie.