Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Radny Andrzej P. oczekuje na wyrok | Legionowo

Radny Andrzej P. oczekuje na wyrok

| Gorący temat
Radny Andrzej P. oczekuje na wyrok

Radny Andrzej P. opuszcza wyszkowski sąd

W dniu wczorajszym, w Sądzie Rejonowym w Wyszkowie odbyła się kolejna rozprawa karna przeciwko legionowskiemu radnemu Andrzejowi P. Jest on oskarżony o łapownictwo (art. 229 § 1 Kodeksu karnego)

Postępowanie prokuratorskie z 2009 roku zakończyło się skierowaniem przeciwko radnemu sprawy do sądu. Według  prokuratury, miał on wręczyć łapówkę Sylwestrowi O., który miał łapówkę przyjąć. Na ławie oskarżonych znalazł się również Sylwester S., oskarżony o poświadczenie nieprawdy.

Sprawa związana jest z budową i otwarciem Błękitnego Centrum w Legionowie, które zostało otwarte wbrew przepisom przeciwpożarowym. Według relacji tygodnika To i Owo:

P(…) jest oskarżony o to, że w 2001 roku wręczył ówczesnemu zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie łapówkę w wysokości 30.000 zł w zamian za – jak czytamy w akcie oskarżenia – naruszenie przepisów budowlanych i przeciwpożarowych.

Sprawa toczy się od 2003 roku. Kilkakrotnie była umarzana, prokuratura się odwoływała. Ostatni akt oskarżenia dotyczący m.in. Andrzeja Piętki został przygotowany w roku 2009. Właśnie na jego postawie toczy się obecny proces karny przeciwko radnemu.

Popełnienie czynów, o które oskarżony jest radny Andrzej P. (wręczenie łapówki) oraz były komendant PSP Sylwester O. (przyjęcie łapówki) jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Andrzej P. jest wieloletnim radnym miasta Legionowo. Od lat związany z ekipą prezydenta Smogorzewskiego. Członek Platformy Obywatelskiej, z list tej partii wybrany został do Rady Miasta Legionowo.

Wokanda

 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Pani redaktor z Gazety Powiatowej za przemiłą, wspólną wyprawę do wyszkowskiego sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>