Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Roman Smogorzewski | Legionowo

Roman Smogorzewski

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: Roman Smogorzewski

Roman Smogorzewski od 2002 jest prezydentem Legionowa. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Praca zawodowa:
– w latach 1994–1998 – radny miejski,
– w latach 1998–2002 – radny powiatowy,
– w latach 1999–2002 – wicestarosta legionowski, następnie przez dwa lata starosta.
– od roku 2002 – prezydent Legionowa.

Oświadczenie majątkowe złożone w 2013 r.
Oświadczenie majątkowe złożone w 2012 r.
Oświadczenie majątkowe złożone w 2011 r.

Po głosowaniu w sprawie zamknięcia biblioteki, prezydent miasta obiecał bibliotekę w budynku nowego dworca. Pomysł likwidacji biblioteki spotkał się jednak z ostrym protestem ze strony mieszkańców. Aby ugasić wizerunkowy pożar prezydent zaprosił protestujących mieszkańców do „współpracy”. Tak powstał zespół ds. rozwoju czytelnictwa i Biblioteki w Legionowie.

W ubiegłym tygodniu wskazałem dlaczego jawność oświadczeń majątkowych jest bardzo ważna oraz dlaczego zwykli obywatele powinni je z uwagą przeglądać.

Ustawodawca wprowadzając, w 1998 roku, wymóg wypełniania i upubliczniania  swoich oświadczeń majątkowych uznał, że będą one dobrym sposobem na ukrócenie wszelkiej maści łapówkarstwa. Początkowo oświadczenia, w latach 1998-2002, majątkowe składane przez samorządowców były czystą fikcją. Owa fikcja polegała na tym, że treść składanych oświadczeń objęta była tajemnicą służbową.

Już tylko kilkadziesiąt minut będzie trwał kolejny konkurs zorganizowany przez dzielnych urzędników Romana Smogorzewskiego. Po raz kolejny okazuje się, że ratuszowi „spece” od promocji dali plamy.

Użytkownicy serwisu branżowego Radio Polska od kilku dni oczekują potwierdzenia plotki mówiącej, że do Hobby spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (właściciela Radia Hobby) wszedł syndyk (w domyśle ogłoszono upadłość spółki).

Wielkimi krokami zbliża się finał corocznej akcji pt. „co wpisać w PITa”. Bezduszna machina skarbowa wymaga od maluczkich obywateli wyspowiadania się z każdego zarobionego grosika, by zgarnąć swoją dolę.

W grudniu i styczniu przygotowałem cykl rankingów prezentujących wyniki pracy legionowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Moje opracowanie sprowadzało się właściwie do zaprezentowania wyników uzyskanych przez uczniów poszczególnych szkół podczas sprawdzianu (dla szkół podstawowych) oraz podczas egzaminu gimnazjalnego (dla gimnazjów).

Kilka dni temu w czasie towarzyskiego spotkania jeden z jego uczestników zaczął pod niebiosa chwalić swego pryncypała. Jaki to on dobry i zdolny. I jak to wszyscy go chwalą oraz nagrody i certyfikaty wręczają mu z wdzięczności.

W środowe popołudnie w sali widowiskowej legionowskiego ratusza została wystawiona tragifarsa pt. „Moralność dworcowego marzyciela”. W rolach głównych wystąpili prezydenci Smogorzewski i Chrzanowski.

Spektakl rozpoczęła krótka przemowa Smogorzewskiego, który zdołał właściwie tylko przywitać widzów, po czym dał nogę i schował się pośród gawiedzi. Chwilę później swój dworcowy monolog  i walkę z wredną prezentacją rozpoczął Chrzanowski.

Radny Artur Adam Żuchowski reprezentuje w Radzie Miasta Legionowo prezydenckie stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe”. W maju br. roku radny Żuchowski stał się popularny w lokalnych mediach za sprawą dwóch faktów:

  • odmowie RML na zwolnienie z pracy Żuchowskiego (pracuje jako pedagog u Salezjan),
  • niebywałej sklerozy radnego, który zapomniał że ma dom i działkę o wartości ok. miliona złotych – radny zapominał umieszczać tę informację w swych kolejnych oświadczeniach majątkowych.

Praktycznie zerowa słuchalność rozgłośni oraz komornicze egzekucje nie są w stanie przeszkodzić współpracy Radia Hobby z lokalnymi władzami. W poprzednim tekście opisywałem jak kierowane przez Jana Grabca starostwo dotuje rozgłośnię kwotą 9999,96 zł. Przypomnę, że aby uniknąć egzekucji komorniczej wynagrodzenie trafia do firmy syna prezesa radia.

Ten sam model współpracy z zadłużoną rozgłośnią nawiązał Urząd Miasta Legionowo.

Od pierwszego września br. w Legionowie dramatycznie wzrosły opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu. W poprzednim roku rodzice legionowskich dzieci za pobyt ich pociech w przedszkolu płacili stałą zryczałtowaną opłatę w wysokości 170 zł. Od nowego roku rodzice dzieci, którzy zostawiają dziecko przed 8:00, a odbierają po 16:00 (ale przed 17:00) muszą płacić 256,20 zł. Oznacza to wzrost opłaty stałej o 51%!. Kolejna podwyżka opłat czeka rodziców od 1 stycznia 2012 r.

Kolejne sondaże przedwyborcze pokazują, że poparcie dla PO leci „na łeb, na szyję” i praktycznie zrównało się z poparciem lidera opozycji. Czyżby dlatego w akcie desperacji prezydent Roman Smogorzewski postanowił nielegalnie wspierać swych kolegów partyjnych?

13 września 2010 roku Najwyższa Izba Kontroli przesłała do Urzędu Miasta Legionowo tzw. wystąpienie pokontrolne, w którym Izba nie pozostawia suchej nitki na działalności prezydenta Legionowa oraz kierownictwa KZB, kierownictwa OPS, kierownictwa MOK oraz dyrektorów niektórych placówek oświatowych.

W marcu Rada Miasta Legionowo  zdecydowała o sprzedaży miejskiej spółki ciepłowniczej. Dokładnie o sprzedaży 85% miejskich udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Sprzeciwiający się sprzedaży radni i członkowie opozycyjnego PIS rozpoczęli starania o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji PEC. 12 maja do prezydenta Romana Smogorzewskiego wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum. Rozpoczęto zbieranie podpisów pod wnioskiem, których zgodnie z prawem musi być co najmniej 4167.

Do góry