Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Ruszył nabór do przedszkoli | Legionowo

Ruszył nabór do przedszkoli

| edukacja

W obecnych czasach większości osób nie trzeba zachęcać do posyłania dzieci do przedszkola. Pracujący rodzice marzą o tym by posłać swoje dziecko do publicznego przedszkola. W tych ostatnich miejsc jednak permanentnie brakuje (choć nie lepiej jest w przedszkolach niepublicznych).
Bywa, że powodem braku miejsca w publicznym przedszkolu nie jest brak miejsc, ale brak wiedzy o terminach naboru. W związku z tym informujemy, że 11 miejskich przedszkoli prowadzi w chwili obecnej nabór dzieci. Miasto zapewnia, że rekrutacja (cóż za słowo w stosunku do dzieci…) trwa od 1 do 30 kwietnia 2010 r.

Kryteria naboru (za strona UM Legionowo):

I.W pierwszej kolejności przyjmowane są:
1) dzieci sześcioletnie, odbywających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne,
2) dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących,
3) dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy,
4) dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych,
5) dzieci pięcioletnie, które objęte są prawem do rocznego przygotowania przedszkolnego.
II.W następnej kolejności przyjmowane są:
1) dzieci obojga rodziców pracujących,
2) dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola,
3) rodzeństwa dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola.
III. Dzieci z terenu innej gminy będą mogły być przyjęte po zakończeniu rekrutacji w przypadku, gdy zostaną wolne miejsca, a gmina właściwa dla miejsca zamieszkania dziecka podpisze porozumienie w sprawie współdziałania z Gminą Legionowo.

Rodzice zapisujące swoją pociechę do przedszkola zobowiązani zostali do przedłożenia pierwszej strony zeznania PIT za rok 2009. Zaś rodzice samotnie wychowujący dzieci muszą przedłożyć dokumenty potwierdzające fakt samotnego zamieszkania (wyciąg meldunkowy, wyrok sądowy, itd.)

Więcej informacji na stronie UM >> http://legionowo.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2120 (tamże również linki do stron poszczególnych przedszkoli).

Zdjęcie za stroną: http://legionowo.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2120

Jeden komentarz do “Ruszył nabór do przedszkoli

  1. 1

    Tak, prawdopodobnie tak jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>