Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
SMLW ma zamiar zagęścić zabudowę przy Broniewskiego | Legionowo

SMLW ma zamiar zagęścić zabudowę przy Broniewskiego

| Polecamy
mapka

Prezes legionowskiej spółdzielni zapragnął uszczęśliwić mieszkańców os. Jagielońska nową zabudową. Tym razem SML-W stara się o zabudowę działki przy ul. Broniewskiego.

Chodzi o działkę, o powierzchni 4761 m2, po danych kortach tenisowych os. Jagiellońska, przy Broniewskiego 4 (dz. nr 230/65). W chwili obecnej teren ten służy dzieciom do gier i zabaw, ludzie spacerują z psami itp. Lokalizację względem ul. Broniewskiego i okolicznej zabudowy obrazuje poniższy rysunek:

mapka

Jak widać działka jest stosunkowo wąska. Nowa zabudowa powstałaby w bliskim sąsiedztwie istniejących bloków (zapewne w minimalnej dop. prawem odległości od granicy działki).

Spółdzielnia, której prezesem jest p. Rosiak całą operację sprzedaży działki (i uzyskania zgody spółdzielca na tę sprzedaż) stara się przeprowadzić w taki sposób, by spółdzielcy możliwie najpóźniej zorientowali się o co tak naprawdę chodzi i jaka działka ma być sprzedawana. Jak zapewniają spółdzielcy już wcześniej na zlecenie SML-W dokładnych pomiarów działki dokonali geodeci. Na działce również została wykonana seria odwiertów. Mieszkańcy podkreślają, że mieli problem z uzyskaniem informacji w jakim celu owe pomiary i badania są prowadzone.

„Teren mierzyli geodeci, ale nie chcieli za bardzo rozmawiać z sąsiadem i udzielać mu żadnych informacji, kilka tygodni potem przyjechała ciężarówka ze sprzętem i robili odwierty, sąsiad próbował porozmawiać również z nimi…”

Następnie dodają, że jednemu z mieszkańców osiedla udało się poznać prawdziwe zamiary legionowskiej spółdzielni. Postępowanie władz spółdzielni oburzyło go, powiadomił innych mieszkańców i razem z nimi zbierał podpisy protestacyjne. Ponownie głos jednego ze spółdzielców:

„(…) udał się do spółdzielni po informacje i rozpoczął zbieranie podpisów przeciwko sprzedaży działki i prawdopodobnej budowie bloków przez dewelopera. Rozwieszaniem tych ogłoszeń na każdej klatce oraz wrzucaniem informacji do skrzynek najprawdopodobniej zajmował się również sąsiad, który zbierał podpisy”

Budowa nowego bloku w tej okolicy dla mieszkańcom okolicznych bloków przysporzy wiele problemów:

  1. zniknie plac zabaw, miejsce do spacerów z psem, grania w piłkę itp,
  2. ewentualna budowa, będzie prowadzona tuż pod oknami,
  3. nowe bloki, nawet niskie zasłonią światło przez większą część dnia, szczególnie mieszkańcom parteru,
  4. zniknie też ZNACZNA ilość miejsc parkingowych, których już brakuje, dodatkowo przybędą dodatkowe mieszkania i przybędzie aut,

Obecnie w SMLW trwa, przeprowadzane w 6 ratach, walne zebranie spółdzielców, które ma udzielić zgody władzom SML-W na sprzedaż działki. Zarząd spółdzielni świadom tego, że znaczna część mieszkańców jest mało aktywna na zebraniach, wprowadził do porządku obrad punkt „upoważnienia Zarządu SML-W w Legionowie do zbycia nieruchomości”. Punkt ten jest starannie ukryty pośród w sumie 25punktóe porządku obrad. Spółdzielnia stara się do ostatniej chwili ukryć informację o treści uchwały (poniżej).

uchwala

Powyżej zdjęcie projektu uchwały, która ma być poddana pod głosowanie. Projekt zawiera komentarze mieszkańców okolicznych bloków.

Do dnia dzisiejszego (tj. do 11 czerwca br) odbyły się już dwie części walnego zebrania członków. Najbliższe zebranie odbędzie się w dniu dzisiejszym o 18:00. Właśnie w dzisiejszym zebraniu zgodnie z harmonogramem walnego, będą uczestniczyć mieszkańcy okolicznych bloków. Co ciekawe najbardziej zainteresowanym mieszkańcom w tym samym czasie co zebranie wyznaczono  termin odczytu liczników. Spółdzielcy są oburzeni takim ich traktowaniem. Jak podkreślają zostali teraz do wybierania – albo udział w walnym i związana z tym konieczność samodzielnego podawania stanu liczników, albo asysta przy odczycie licznika i wykluczenie się z walnego. Jak sami przyznają:

„(…) kto chce udostępnić spisanie gazomierza zostanie w domu, w bloku mieszka dużo ludzi starszych, którzy nie mają pewnie komórek i odczytu sami nie podeślą smsem…”

Informacja o odczycie liczników pojawiała się 10 czerwca br – tj w przeddzień kontrowersyjnego zebrania.

ogloszenie

Aktualizacja z 12.06.2013

Wtorkowe zebranie trwało w sumie ponad siedem godzin (od 18:00 do 01:10 kolejnego dnia). Przebiegło w bardzo gorącej atmosferze. Wśród wielu działek, które chce sprzedać legionowska spółdzielnia jest jedna przeciw sprzedaży zmobilizowali się mieszkańcy okolicznych bloków (230/65). Za zgodą na sprzedaż tej konkretnej działki, podczas wtorkowego zebrania, głosowało 18 spółdzielców, przeciwnych sprzedaży było 71 spółdzielców. Obecnie mieszkańcy czekają na wyniki kolejnych głosowań.

Jeden komentarz do “SMLW ma zamiar zagęścić zabudowę przy Broniewskiego

  1. Ryszard Redliński
    1

    Mieszkańcy niestety zgodzili się na sprzedaż tej działki. Teraz spółdzielnia chce tam postawić najwyższy w okolicy blok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>