Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Starostwo Powiatowe | Legionowo

Starostwo Powiatowe

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: Starostwo Powiatowe

Starostwo Powiatowe w Legionowie
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo
tel. 22 7640 100, 22 7640 400, 22 774 20 17, 22 774 20 18

godziny pracy
poniedziałek 8.00 – 18.00
wtorek – piątek 8.00 – 16.00

rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji
poniedziałek 8.00 – 17.30
wtorek – piątek 8.00 – 15.30

paszporty i zaproszenia dla cudzoziemców (budynek ratusza miejskiego w Legionowie, u. Piłsudskiego 41)
tel. 22 774 33 90
poniedziałek 8.00 – 18.00
wtorek – piątek 8.00 – 16.00

starosta legionowski Jan Grabiec
tel. 22 7640 419, e-mail: j.grabiec@powiat-legionowski.pl

wicestarosta Robert Wróbel
tel. 22 76 40 419

członek zarządu Janusz Kubicki
tel. 22 76 40 419

Podczas dzisiejszych prac w komisjach sejmowych (finansów publicznych i samorządu) odrzucono projekt zamian w ustawie o tzw. „janosikowym”. Praktycznie oznacza to koniec marzeń samorządowców o reformie tej ustawy.

Legionowska rozgłośnia radiowa (Radio Hobby) jest szeroko znana ze swych specyficznych metod traktowania kontrahentów i pracowników. Kontrahentom nie płacono za wykonane usługi i dostarczony sprzęt. Pracowników oszukiwano przy rekrutacji.

Dwa dni temu zamieściłem wstępną informacją dotyczącą legionowskiego Radia Hobby i jego sposobu na omijanie egzekucji komorniczej. Dziś postaram się dokładnie opisać tą konkretną sytuację.

Starostwo powiatowe oraz szereg instytucji publicznych i prywatnych angażowało się przez parę ostatnich miesięcy w aktywne promowanie działalności fikcyjnej Fundacji Upowszechniania Odnawialnych Źródeł Energii „Zielona Moc”.

Do instytucji wspierających oszustwa osób związanych z „Zieloną Mocą” wysłałem kilka pytań. Pytałem np.:  o to, kto decydował o wspieraniu fikcyjnej fundacji, jakie konsekwencje poniosła ta osoba oraz jakie koszty ponieśli mieszkańcy w związku z promowaniem przez urząd lub instytucję fikcyjnej fundacji.

Wstęp

Wczorajszy komentarz użytkownika podpisującego się jako „ANAKONDA” oraz jego wcześniejsze wyszukiwanie rzeczy związanych z nazwiskiem Kubalski, przypomniał mi o tym, że w Legionowie działa takie cudo, jak Radio Hobby.

Blisko trzydzieścioro młodych ludzi z okolic białoruskiego Brasławia spędziło 10 dni na terenie powiatu legionowskiego w ramach akcji „Lato z Polską”.

Uczestnicy kolonii podczas wizyty w Belwederze

Uczestnicy kolonii podczas wizyty w Belwederze (aut. zew.)

Witam, właśnie na stronie starostwa przeczytałem informację, że organizowana jest akcja wysyłania kartek do Ministerstwa Infrastruktury w proteście za zaprzestanie rozbudowy drogi 61 w Legionowie za wiaduktem. Niestety włodarze naszego miasta i powiatu znowu się skompromitowali. Informacja o tym, że ta inwestycja ma nie być już realizowana była podana w lutym tego roku. Można to sprawdzić w ministerstwie i np. na stronie http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/uniewaznia-12-przetargow,13890.html.

Tytułowe pytanie konkursowe jest mocno związane z tematyka nowopowstającego tekstu. Tekst powstaje o samochodach użytkowanych przez gminy (osobowe, dostawcze, ciężarowe).

Użytkownicy to: gmina Jabłonna, gmina Nieporęt, gmina Wieliszew, miasto i gmina Serock, miasto Legionowo, starostwo Legionowo.

Odpowiedzi proszę zapisywać w komentarzach. Odpowiedź na tytułowe pytanie znajdzie w niedługim czasie w naszym serwisie.

Legionowscy samorządowcy wpadli na pomysł jak wydoić budżety samorządów poprzez wypłacenie sobie wysokich ekwiwalentów z tytułu niewykorzystanego urlopu.

Z okazji trwającego Tygodnia Informacji Publicznej w dniu dzisiejszym pozwoliliśmy sobie sprawdzić jak urzędy z terenu naszego powiatu wywiązują się z obowiązku udzielania informacji.

Badaniem objęliśmy: Urząd Gminy Jabłonna, Urząd Miasta Legionowo, Starostwo Powiatowe w Legionowie, Urząd Gminy Nieporęt, Urząd Miasta i Gminy Serock, Urząd Gminy Wieliszew.

Michał jest mieszkańcem Jabłonny. Od początku sierpnia próbuje interweniować w starostwie powiatowym w sprawie wielkiego ekranu reklamowego ustawionego na wylocie obwodnicy w stronę Legionowa. Michał wysłał do starostwa swą prośbę o interwencję w formie elektronicznej (mail monitorujący odczyt), jednak do dzisiaj nie otrzymał potwierdzenia odczytu wiadomości przez urzędników starostwa. W związku z tym Michał rozesłał dziś ponownie swą wiadomość do urzędników starostwa i do lokalnych mediów.

Jako pierwsi informujemy, że w powiecie żyje ponad 100 000 mieszkańców, jednak na terenie powiatu jest zameldowane tylko 99 598 osób.

Zastanawia Was skąd wzięła się mi liczba 100 550 mieszkańców?