Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
straż miejska | Legionowo

straż miejska

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: straż miejska

Mecz w Arenie Legionowo jak Igrzyska w Starożytnym Rzymie bo nic poza nimi się nie liczy, w tym czasie w okolicach Sobieskiego nie obowiązują zakazy zatrzymywania na zakrętach, można parkować na chodnikach, zastawiać ścieżki rowerowe i rozjeżdżać trawniki, a pasażerowie wysiadający z autobusów odbijają się od zaparkowanych samochodów.

Skoda Fabia WY 7281C parkuje w poprzek chodnika. Przód auta stoi tuż przy ścianie budynku, tył dochodzi do krawędzi jezdni.

Po zmianie przepisów, od 1 lipca straże gminne mogą ponownie ścigać się z policją i inspekcją na liczbę wystawionych mandatów za przekroczenie prędkości.

Zamiast weryfikować, nadzorować, a w razie potrzeby egzekwować, czy w mieście:

Nie od dziś wiadomo, że wycinka drzewa kosztuje. Prócz kosztów samej wycinki ponosimy również koszty opłat ze zezwolenia na wycinkę. W zależności od wielkości drzewa oraz jego gatunku suma obu kwot może być znaczna…

Wielkimi krokami zbliża się zima. Podstawowe atrybuty zimowej aury, tj. mróz i opady śniegu, są dla części mieszkańców powodem niekończących się narzekań, dla innych są im zupełnie obojętne. Pozostali bardzo się zaś cieszą gdy owe okoliczności przyrody pojawią się za oknem :).

Przeprowadziliśmy badanie dot. ekonomicznej sensowności posiadania rozbudowanych flot samochodowych przez poszczególne urzędy. Wyniki są niestety porażające. Ranking urzędniczej głupoty otwiera Serock, gdzie samochód w ciągu roku przejechał 26 km (słownie dwadzieścia sześć kilometrów!!!!). Drugie miejsce zajął Urząd Miasta Legionowo.

W sobotnie południe, 9 października 2010 r., na ul. Wysockiego stał sobie zaparkowany radiowóz legionowskiej SM. Kierowcy „udało się” zaparkować w sposób prawie nie blokujący wyjazdu z myjni (wyjazd z dwóch stanowisk myjni nie był możliwy bez łamania przepisów KRD).

Zbliżają się wybory samorządowe. Być może nowych radnych zainteresuje temat bajzlu reklamowego, w którym miasto systematycznie się zanurza. Może kiedyś odetchnie od tego reklamowego badziewia i ukaże mieszkańcom swój urok?

Trawnikowe ziele (Piłsudskiego)

Legionowscy strażnicy miejscy lubią odpoczywać. Zawsze znajda czas by bez reszty poświęcić się swej ulubionej czynności.

Odpowiedź jest prosta: oznakowany radiowóz Straży Miejskiej

Straż Miejska naprawdę „ciężko” zapracowała sobie na dzisiejszy wpis. W ostatnim czasie każdy kontakt z legionowską SM obnażał niekompetencję tej służby. Więc zacznę od początku.

Wszyscy pamiętamy jak wyglądał główny legionowski dworzec przed remontem… Połowiczny remont dworca (perony + budowa przejścia) był wyczekiwany przez wszystkich podróżujących z Legionowa.

Nie wnikam czy z długiego zimowego letargu legionowscy strażnicy zostali wybudzeni przez pierwsze oznaki wiosny, czy też mobilizacją do działania był podarunek od władz miasta w postaci nowego radiowozu…

Tegoroczna zima pokazała sprawiła, że Legionowskie chodniki i drogi pokryły się grubą warstwą śniegu. Drogi są co prawda przejezdne. Chodniki pozostawiają jednak wiele do życzenia. Osoby odpowiedzialne za czystość i porządek na chodnikach mają w głębokim poważaniu zarówno przepisy prawa jak i innych mieszkańców miasta.