Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
szkoła podstawowa | Legionowo

szkoła podstawowa

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: szkoła podstawowa

Prezentujemy kolejny ranking legionowskich podstawówek. tym razem badamy osiągnięcia szkół w roku szkolnym 2010/2011.

Prezentujemy kolejny ranking legionowskich podstawówek. tym razem badamy osiągnięcia szkół w roku szkolnym 2009/2010.

Wyniki sprawdzianu w roku 2010 pokazały, że:

  • zeszłoroczny lider wśród szkół publicznych, (SP 1) w tym roku uplasował się na ostatniej pozycji,
  • uczniowie z SP7 uzyskali wyniki o jedno „oczko” lepsze, niż ich koledzy z roku poprzedniego,
  • po raz kolejny szkoły niepubliczne osiągają zdecydowanie lepsze wyniki, niż te podlegające samorządowi,

Najbardziej obiektywnym wskaźnikiem pokazującym jakość nauczania w dowolnej szkole podstawowej jest wynik Sprawdzianu. Muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. Dodatkowo w każdej szkole uczniowie rozwiązują identyczne zadania (uczniowie z różnymi dysfunkcjami rozwiązują zadania dostosowane do swoich możliwości).

Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo cierpliwości do uczniów oraz ich rodziców, wytrwałości, sprawiedliwych awansów zawodowych oraz zadowolenia z postępu edukacyjnego Waszych uczniów!

Szkoły

W ostatnim czasie wysłałem do legionowskich szkół podstawowych dwa wnioski o udzielnie informacji (po dwa do każdej). Na podstawie nadesłanych przez szkoły informacji przygotowałem dwie krótkie publikacje:

Komputer jest obecnie podstawowym narzędziem pracy, głównym źródłem rozrywki, oraz wspomaga zdobywanie wiedzy i informacji. Zatem osoby, które mają problem z dostępem do komputera, lub nie radzące sobie z jego obsługą podlegają błyskawicznemu wykluczeniu społecznemu, które z każdym rokiem będzie się coraz bardziej będzie się pogłębiać.

W ciągu ostatniego roku szkolnego dość głośno było o problemach legionowskiego szkolnictwa. Legionowianie mili okazję usłyszeć o przypadkach pobić (w ogólnopolskich mediach), o dziwnych szkoleniach w jednej z podstawówek (na forach) oraz o wynikach kontroli w jednej ze szkół (o tej bałwochwalczej notatce na stronie UM już pisałem).