| Bip Legionowo | gazeta powiatowa legionowo

Bip Legionowo

gazeta powiatowa legionowo

Nietrudno jest zauważyć, że turystyka oraz wszelkie usługi z nią związane mają wielki wpływ na kondycję gospodarczą czy społeczeństwo w wielu krajach na świecie. Częste kontakty miejscowej ludności sprawiają, że stają się oni o wiele bardziej otwarci, tolerancyjni względem odmiennych kultur, a także dają możliwość pozyskania wartościowej wiedzy, wartości czy zwyczajów. Rozwój branży turystycznej pozytywnie […]

gazeta powiatowa legionowo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (27)Nietrudno jest zauważyć, że turystyka oraz wszelkie usługi z nią związane mają wielki wpływ na kondycję gospodarczą czy społeczeństwo w wielu krajach na świecie. Częste kontakty miejscowej ludności sprawiają, że stają się oni o wiele bardziej otwarci, tolerancyjni względem odmiennych kultur, a także dają możliwość pozyskania wartościowej wiedzy, wartości czy zwyczajów.

Rozwój branży turystycznej pozytywnie wpływa na dane społeczeństwo również w inny sposób. Autochtoni musza bowiem podnosić swoje kwalifikacje poprzez np. naukę języków obcych, technik zarządzania oraz przyswojenie nowych technologii, aby móc odpowiednio obsłużyć zagranicznych gości. Miejscowi chętniej też odkrywają swoją kulturę i historię, co sprawia, że później umieją je atrakcyjniej zaprezentować przybyszom. Co interesujące, istnieją liczne krajów, głównie te mniej zamożne, w których praca w branży turystycznej powszechnie uważana jest za bardziej prestiżową i godną szacunku niż inne zajęcia. Z tego powodu jest wiele przykładów odchodzenia ludzi od pracy w przemyśle czy rolnictwie właśnie na rzecz lepiej płatnej i atrakcyjniejszej pracy w hotelach czy ośrodkach sportowych.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended