Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Urząd Miasta Legionowo | Legionowo

Urząd Miasta Legionowo

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: Urząd Miasta Legionowo

Urząd Miasta Legionowo
ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo
godziny otwarcia:
pon: 8:00 – 18:00;
wt – pt: 8:00 -16:00
tel.: 22 774-20-31, 22 766-40-00
fax: 22 774-02-32

tel. dla niepełnosprawnych: 22 766-40-03
kancelaria@um.legionowo.pl
www.legionowo.pl

Po głosowaniu w sprawie zamknięcia biblioteki, prezydent miasta obiecał bibliotekę w budynku nowego dworca. Pomysł likwidacji biblioteki spotkał się jednak z ostrym protestem ze strony mieszkańców. Aby ugasić wizerunkowy pożar prezydent zaprosił protestujących mieszkańców do „współpracy”. Tak powstał zespół ds. rozwoju czytelnictwa i Biblioteki w Legionowie.

Podczas dzisiejszych prac w komisjach sejmowych (finansów publicznych i samorządu) odrzucono projekt zamian w ustawie o tzw. „janosikowym”. Praktycznie oznacza to koniec marzeń samorządowców o reformie tej ustawy.

Wielkimi krokami zbliża się finał corocznej akcji pt. „co wpisać w PITa”. Bezduszna machina skarbowa wymaga od maluczkich obywateli wyspowiadania się z każdego zarobionego grosika, by zgarnąć swoją dolę.

W grudniu i styczniu przygotowałem cykl rankingów prezentujących wyniki pracy legionowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Moje opracowanie sprowadzało się właściwie do zaprezentowania wyników uzyskanych przez uczniów poszczególnych szkół podczas sprawdzianu (dla szkół podstawowych) oraz podczas egzaminu gimnazjalnego (dla gimnazjów).

W środowe popołudnie w sali widowiskowej legionowskiego ratusza została wystawiona tragifarsa pt. „Moralność dworcowego marzyciela”. W rolach głównych wystąpili prezydenci Smogorzewski i Chrzanowski.

Spektakl rozpoczęła krótka przemowa Smogorzewskiego, który zdołał właściwie tylko przywitać widzów, po czym dał nogę i schował się pośród gawiedzi. Chwilę później swój dworcowy monolog  i walkę z wredną prezentacją rozpoczął Chrzanowski.

Dziś, tj 12 listopada 2011 r., otrzymałem SMS zapraszający mnie na jutrzejsze, tj. 13 listopada 2011 r., na obchody Święta Niepodległości! Problem w tym, że zarówno samo Święto Niepodległości jak i jego obchody miały miejsce 11 listopada!

W lutym br. legionowski ratusz postanowił „zafundować” mieszkańcom bezpłatny internet. Miasto wszem i wobec głosiło publicznie swoje zamiary. A ja napisałem kilka swoich przemyśleń związanych z ratuszowym pomysłem. Już w lutym, po lekturze komunikatu prasowego, napisałem, że pomysł w zaprezentowanej formie nie ma najmniejszych szans na realizację.

Praktycznie zerowa słuchalność rozgłośni oraz komornicze egzekucje nie są w stanie przeszkodzić współpracy Radia Hobby z lokalnymi władzami. W poprzednim tekście opisywałem jak kierowane przez Jana Grabca starostwo dotuje rozgłośnię kwotą 9999,96 zł. Przypomnę, że aby uniknąć egzekucji komorniczej wynagrodzenie trafia do firmy syna prezesa radia.

Ten sam model współpracy z zadłużoną rozgłośnią nawiązał Urząd Miasta Legionowo.

Kolejne sondaże przedwyborcze pokazują, że poparcie dla PO leci „na łeb, na szyję” i praktycznie zrównało się z poparciem lidera opozycji. Czyżby dlatego w akcie desperacji prezydent Roman Smogorzewski postanowił nielegalnie wspierać swych kolegów partyjnych?

W marcu Rada Miasta Legionowo  zdecydowała o sprzedaży miejskiej spółki ciepłowniczej. Dokładnie o sprzedaży 85% miejskich udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Sprzeciwiający się sprzedaży radni i członkowie opozycyjnego PIS rozpoczęli starania o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji PEC. 12 maja do prezydenta Romana Smogorzewskiego wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum. Rozpoczęto zbieranie podpisów pod wnioskiem, których zgodnie z prawem musi być co najmniej 4167.

Urząd Miasta Legionowo poprzez powiadomienia sms’owe poinformował, że awarii uległa łączność telefoniczna w UML. Na obecną chwilę mieszkańcy nie mają praktycznie możliwości dodzwonienia się do urzędu.

Witam, właśnie na stronie starostwa przeczytałem informację, że organizowana jest akcja wysyłania kartek do Ministerstwa Infrastruktury w proteście za zaprzestanie rozbudowy drogi 61 w Legionowie za wiaduktem. Niestety włodarze naszego miasta i powiatu znowu się skompromitowali. Informacja o tym, że ta inwestycja ma nie być już realizowana była podana w lutym tego roku. Można to sprawdzić w ministerstwie i np. na stronie http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/uniewaznia-12-przetargow,13890.html.

Słońce Legionowa zarządza miastem od maja 2002 r. Przez ten okres nie potrafił (być może właściwszym jest stwierdzenie nie chciał) rozwiązać problemu tzw. Rowu Jabłonowskiego. Miasto olało (właściwie zalało mieszkańców gminy Jabłonna) tę kwestię na całego. Po wielu latach zalewani przez Legionowo ludzie w akcie bezsilności wzięli sprawy w swoje ręce… A służby Słoneczka wydały kolejny bałwochwalczy komunikat.

Siedzą urzędnicy naszego El Presidente w ratuszu, debatują, burza mózgów… no w każdym razie burza… Ostatnim efektem takiej urzędniczej burzy jest zorganizowanie nielegalnej gry hazardowej i wmanewrowanie w nią mieszkańców miasta. 

Do góry