Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Urzędnicy starostwa ignorują mieszkańców! | Legionowo

Urzędnicy starostwa ignorują mieszkańców!

| władze i inne instytucje

Michał jest mieszkańcem Jabłonny. Od początku sierpnia próbuje interweniować w starostwie powiatowym w sprawie wielkiego ekranu reklamowego ustawionego na wylocie obwodnicy w stronę Legionowa. Michał wysłał do starostwa swą prośbę o interwencję w formie elektronicznej (mail monitorujący odczyt), jednak do dzisiaj nie otrzymał potwierdzenia odczytu wiadomości przez urzędników starostwa. W związku z tym Michał rozesłał dziś ponownie swą wiadomość do urzędników starostwa i do lokalnych mediów.

Michał interweniuje w starostwie w słusznej sprawie (ten ekran świetlny zagraża bezpieczeństwu, ponieważ świeci zbyt intensywnie i krzykliwie). Wygląda jednak, że Michał ma małe doświadczenie z urzędniczkami, którzy w nosie mają sprawy mieszkańców. Urzędniczek starostwa w każdej sprawie zasłania się terminami (najczęściej 14 dniowym wynikającym z KPA). Gdy ten termin zbliża się urzędniczek zaczyna markować swą pracę (najczęściej wzywa do uzupełnienia braków, złożenia dodatkowych wyjaśnień, itp.). Urzędniczek jest wtedy pod niebiosa uradowany – bo wie, że część petentów nie odpowie, więc sprawa idzie  w zapomnienie z winy petenta. Jeśli petent jest zawzięty i uzupełni „braki”, to urzędniczek i tak zyskał trochę czasu na nic robienie, a na petenta natręta i tak znajdzie się jakiś powód do udupienia jego wniosków.

Drogi Michale urzędnicza czarna dziura wymaga działań radykalnych. Jak urzędniczki nie wywiązują się ze swoich obowiązków (za które Ty im płacisz) nie daj się zbywać (ale odczekaj prawem termin, bo inaczej nie robiący urzędniczek zasłoni się KPA i nic nie wskórasz). Postaraj się również zbudować koalicję, z która wspólnie będziesz mógł naciskać na urzędniczków.

A ponieważ zgadzam się z Michałem, że wspomniany ekran jest uciążliwy (nie jako mieszkańcowi, ale jako kierowcy, codziennie przejeżdżającemu obok). W związku z tym poniżej treść interwencji Michała:

Starostwo Powiatowe w Legionowie
ul. Gen. Sikorskiego 11
05-119 Legionowo.

 
SZ.P.
Mirosława Wypych
Naczelnik Wydziału Architektury.

 
Sz.P.
Mirosław Pachulski
Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego.

Szanowni Państwo,

Od 10 lat jestem mieszkańcem osiedla Rajska Jabłoń i dotąd nie narzekałem. Wręcz przeciwnie, po warszawskim hałasie i smogu Jabłonna okazała się dla mnie wspaniałą odmianą. Niestety od jakiegoś już czasu życie utrudni mi – i myślę, iż nie jestem w tym odosobniony – świetlny ekran reklamowy ustawiony na wylocie obwodnicy w stronę Legionowa. Urządzenie to miga nocą z tak niewiarygodnie szybką i kolorową częstotliwością, iż całkowicie uniemożliwia sen. A ponieważ okna mojej sypialni wychodzą bezpośrednio na OBI i obwodnicę sądzę, iż nie muszę tu nic więcej dodawać.

Będę wdzięczny jeśli zechcą się Państwo odnieść do tego problemu, gdyż jak wynika z informacji przekazanych mi przez Wójta Gminy Jabłonna ekran reklamowy, który opisuję, ustawiony jest na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym organem zań odpowiedzialnym jest Starostwo Powiatowe w Legionowie, które wydaje pozwolenia na realizacje tego typu, uciążliwych jak się okazuje reklam. Pomijam już, że reklamują się na nim niosące ze sobą z góry negatywny kaliber wizerunkowy dopalacze, co moim zdaniem –  a jestem w tej dziedzinie fachowcem – przekłada się również na wizerunek Starostwa udostępniającego outdoor pod tak wątpliwą społecznie tematykę, jaką są tzw. lekkie narkotyki.  Wydaje mi się więc , iż dobrym i co istotne kompromisowym  rozwiązaniem  byłoby wyłączanie ekranu na czas nocny tj.  pomiędzy 22 a  6 rano.

Nie chcę na razie informować o tym lokalnych i stołecznych mediów, ale zrobię to jeśli będę musiał. Kontakty z mediami to dla mnie codzienność. Jestem PR-owcem (…).

Z góry uprzejmie dziękuję za interwencję w mojej sprawie.

Oczekując  na odpowiedź pozdrawiam,

Michał (…)

Co ciekawe korespondencja Michała jasno obrazuje typową spychologię polskich urzędniczków (vide. stanowisko UG Jabłonna).

2 komentarzy(e) do “Urzędnicy starostwa ignorują mieszkańców!

 1. Urzędniczek
  1

  Łukaszu drogi,
  kto dał ci prawo do obrażania publicznie ludzi? Urzędnik to zawód, a wyrażanie się pogardliwie o ludziach, którzy w tym zawodzie pracują dowodzi wyłącznie braku kultury. To nie jest tak, że ty mi płacisz, tylko mój pracodawca – urząd. Ty masz obowiązek odprowadzić podatki, a one stanowią tylko część budżetu urzędów administracji publicznej. I skąd takie przekonanie, że urzędnik nic nie robi? Może z autopsji (ups, trudne słowo). Może i Michał działa w słusznej sprawie, tylko może nie tam, gdzie trzeba. Może reklama stoi w pasie drogowym, a to droga krajowa i starostwu nic do niej? A może stoi na prywatnym terenie i też nikomu nic do niej? Może trzeba włożyć trochę wysiłku w zaznajomienie się z przepisami – np. poprosić urzędnika o wyjaśnienie, on chętnie pomoże:-) Życzę więcej życzliwości w patrzeniu na świat, szkoda życia na plucie jadem.
  Pozdrawiam,
  Urzędniczek

  • 2

   Urzędniczekzdrobnienie od urzędnika, mały urzędnik… jeśli zaś ty odbierasz to określenie jako pogardliwe, to może podskórnie czujesz, że jest ono słuszne?

   Urzędniczku, dlaczego dopiero po tekście w internecie odpisujesz tutaj, a nikt nie raczył się sprawą zainteresować, gdy prosił o to Michał?

   Urzędniczku, nie pisz mi kto jest twoim pracodawcą. Być może formalnie jest nim urząd, de facto twoim pracodawcą są mieszkańcy! Urząd w Polsce utrzymują się głównie z podatków (lokalnych, dochodowych, VAT, itd). Subwencje tez pochodzą z podatków mieszkańców. Opłaty urzędowe tez wnoszą mieszkańcy, by coś w urzędzie (nie)załatwić.

   Więc zacznij wreszcie pracować, a zanim zażądasz podwyżki, pomyśl, choć przez chwilę, że mogę się na to nie zgodzić, a w konsekwencji przestać płacić podatki tutaj. Urząd będzie miał mniej środków, zacznie redukcję, a wtedy „zielona trawka” przywita cię radośnie. A i pamiętaj, że kuroniówkę też wypłacam ja z moich podatków :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>