Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
W końcu staruje SKMka do Legionowa (linia S-9) | Legionowo

W końcu staruje SKMka do Legionowa (linia S-9)

| komunikacja

Wreszcie rusza linia SKM z Legionowa do Warszawy. Od poniedziałku, tj. 15.03.2010, mieszkańcy Legionowa i okolic będą mogli skorzystać z ponad 20 połączeń na dobę.

Dawno już start jakiegoś zbiorkomu przez ZTM nie przysporzyło tyle kłopotów… Wspomnę, że to już trzecie podejście do uruchomienia tej linii SKM! Choć i czy tym razem wszystko pójdzie OK do końca pewności mieć nie będziemy…

Hurra informacje o starcie zostały już zamieszczone na stronach Kolei Mazowieckich (KM będzie odsługiwać linię S-9),  stronie UM w Legionowie i stronie ZTM… Problem w tym, że przy poprzednich próbach uruchamianie tej linii podobne hurra komunikaty znajdowały się na tych samych stronach, a później były odwoływane… Jedynym wyróżnikiem tej inauguracji jest podanie do publicznej wiadomości rozkładu jazy S-9.

ZTM zapewnia, że codziennie z Dworca Gdańskiego do stacji Legionowo będzie kursować 22 składy S-9, z których część dojedzie do przystanku Legionowo-Piaski (kierunek Nieporętu). Wbrew zapowiedziom na razie nie będzie kursów do Wieliszewa. W stronę Warszawy codziennie wyruszą 23 składy. Między godz. 6 a 9 z Legionowa do Warszawy wyruszy teraz łącznie 11 składów, w tym 7 Kolei Mazowieckich i 4 SKM. Zaś między godz. 15 a 18 z Dworca Gdańskiego wyruszy 9 składów, w tym 4 Kolei Mazowieckich i 5 SKM.

Pasażerowie będą musieli raczej się liczyć z częstymi zmianami rozkładów jazdy, bowiem trasa kolejowa W-wa, Legionowo, sam Dworzec Gdański i trasa doń są nieustannie modernizowane, a to raczej dobrze nie wróży stałości rozkładu jazdy.

Pasażerom proponuje również dokładne studiowanie rozkładu jazdy – bowiem jedna linia S-9 będzie miała wiele różnych wariantów odcinków końcowych trasy. W Warszawie pociągi będą jechać albo do Warszawy Gdańska i dalej do Warszawy Wola, lub do Warszawy Wschodniej! W Legionowie docelowo pociągi będą jechać albo do samego Legionowa, albo dalej do Wieliszewa (uwaga!, obecnie pociągi S-9 nie będą dojeżdżały do Wieliszewa!).

ZTM wraz z KM zafundowały wszystkim pasażerom wielką niespodziankę – otóż w pociągach nie zostaną zainstalowane kasowniki i bilety kasować będą… konduktorzy. Korzystający z S-9 zapewne będą będą mieli obowiązek wsiadać z przodu? i szukać obsługi pociągu (zastanawia mnie tylko jak to będzie wyglądać w praktyce) Według mnie spowoduje to, że sporo osób będzie jeździła na gapę, co przełoży się na niska sprzedaż biletów, a to już dobra przesłanka do ewentualnej likwidacji/ograniczenia kursów na linii.

Uwaga dla tych co do konduktora zdołają się dopchać: Składy S-9 w których obowiązuje taryfa ZTM (wszystkie bilety minutowe, jednorazowe i okresowe!) będą się różnić od składów KM tylko i wyłącznie tablicą z logotypem ZTM-u i numerem S-9! Jest to bardzo sprytny zabieg KM – cześć pasażerów na pewno będzie mylić pociągi, przewoźnik będzie zapewne sporo zarabiał na mandatach karnych…

Rozkład jazdy linii S-9 – uwaga jest to pełen rozkład jazdy wszystkich składów KM na tej linii, a więc i S-9 i KM-9

Rozkład lini S-9 (ztrona ZTM)

2 komentarzy(e) do “W końcu staruje SKMka do Legionowa (linia S-9)

 1. Tomasz Kowalski
  1

  Nie wiem czy to z powodu powody, czy ze złej woli kolejarzy, ale dzień dzisiejszy to totalna porażka skmki. Rannne pociągi odjeżdzały spóźnione, jechały o wiele dłużej niż przewiduje rozkład.
  Jechałem tym, o 6.38. Odjechał kilka minut po czasie, a w sumie jechał 42 minuty!!!.
  Same pociągi to też śmiech na sali. Kolejarze wyciągneli największy złom jaki mieli i posłali go skm.

 2. 2

  skm z KM na zasadach ztm. ciężko się połapać:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>