Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Władze Legionowa mają w głębokim poważaniu ordynację wyborczą… | Legionowo

Władze Legionowa mają w głębokim poważaniu ordynację wyborczą…

| władze i inne instytucje

Wybory prezydenckie tuż tuż. Sztaby kandydatów i ich sympatycy robią co mogą by przekabacić niezdecydowanych.

To parcie ze swoim do wyborców niejednokrotnie prowadzone jest działaniami nielegalnymi (o bezprawiu PIS pisaliśmy wcześniej). Okazuje się jednak, władze Legionowa i powiatu (panowie włodarze S(…)i i G(…)c) z podległych urzędów zrobili tuby wyborcze kandydata PO.

Gdyby obaj panowie postanowili zaangażować się w kampanię swojego kandydata prywatnie, to chwała im za to. Problem w tym, że obaj włodarze zaczęli prowadzić agitację wyborczą przy pomocy podległych im urzędów. A takie działanie stanowi złamanie art. 78 ust. 1. pkt.1 Ustawy o wyborze Prezydenta RP, który mówi:

Zabrania się prowadzenia kampanii wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów

Co dokładnie zrobili Panowie. Otóż zostali członkami komitetu obywatelskiego pobierającego swego ulubionego kandydata (obaj do tego maja święte prawi i nic nam do tego). Panowie postanowili jednak działać i wykorzystali podległe im urzędy do agitacji na rzecz tego kandydata. A dokładniej na oficjalnych stronach internetowych podległych im urzędów zamieścili notatkę z powstania komitetów. W notatkach popierają swojego kandydata i informują jednocześnie jacy znani ludzi do tego komitetu wstąpili.

Zatem legionowscy włodarze wykorzystując swe stanowiska wmanewrowali zarówno legionowski UM jaki starostwo w kampanię wyborczą na rzecz konkretnego kandydata. A takie działanie zgodnie ze wspomnianą ustawą stanowi wykroczenie…

Poniżej zamieszczamy zrzuty stron prezentujące wybryki odpowiednio UM i starostwa.

Urząd czy to administracji rządowej, czy samorządowej jest miejscem służącym wszystkim mieszkańcom (obywatelom jak woli. p. Sm(…)i). Klient urzędu powinien tam być sprawnie obsłużony, a nie indoktrynowany (dokładnie te same zasady obowiązują internetowe witryny urzędów!). Niestety włodarze Legionowa równają w dół do takim miejsc w kraju jak Starachowice…

Zastanawia mnie „jak bardzo trzeba się ześwinić by do swoich nielegalnych gierek wmanewrować bogu ducha winnych ludzi”. Chodzi mi tutaj oczywiście o wmanewrowanie  innych członków komitetu obywatelskiego w swoje nieczyste zachowania.

A ja jako mieszkaniec coraz głośniej zastanawiam się jak miasto jest kierowane przez osoby, które w arogancki sposób pokazują swój brak szacunku do obowiązującego prawa??

6 komentarzy(e) do “Władze Legionowa mają w głębokim poważaniu ordynację wyborczą…

 1. 1

  wyglada na to ze ci panowie maja gleboko gdzies przepisy.prywatny folwark? Jestem oburzona.

  • 2

   Nie od dziś wiadomo, że władza demoralizuje się, dlatego nieustannie należy władzę kontrolować (dla jej i naszego dobra)

 2. Pingback: Legionowo: Władze Legionowa mają w głębokim poważaniu ordynację wyborczą… UM i starostwo | flaker.pl

  • 3

   A do drzwi Elżbiety pewnie ustawiają się kolejki skruszonych interesantów;-))) Przychodzą całować rączki szanownej pani? A jak wydział inwestycji? Chodzą wreszcie jak w zegareczku? Kto ma jakieś plotki z miasta?

 3. 4

  czy oby na pewno Łukaszu masz rację?

  • 5

   Faktem jest, że wiadomość agitacyjna (z poparciem dla konkretnego kandydata) ukazała się na stronie legionowo.pl, której abonetem jest:
   URZĄD MIASTA LEGIONOWO
   UL. MARSZ. J. PIŁSUDSKIEGO 3
   05-120 LEGIONOWO
   oraz na stronie powiat-legionowski.pl, której abonentem jest:
   STAROSTWO POWIATOWE W LEGIONOWIE
   WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO 11
   05-119 LEGIONOWO
   (dane abonentów za NASK – operator domen PL)

   Faktem jest również, że art. 78 ust. 1. pkt.1 Ustawy o wyborze Prezydenta RP zabrania prowadzenia kampanii na terenie urzędów.
   Ja zadaję pytania i protestuję, gdy widzę nieprawidłowości. Nie jestem sądem, choć mam nadzieję, że sąd wypowie się w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>