Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
wybory | Legionowo

wybory

Wpisy powiązane ze słowem kluczowym: wybory

Na kilka dni przed wyborami, popularne stały się różnego typu sondaże. Wiele osób próbowało mnie wybadać i pytali, jaki będzie według mnie wynik wyborów oraz kto wejdzie do parlamentu.

Początkowo, w tym miejscu miała być po prostu zwykła fotorelacja z wyborów. Jednak w trakcie odwiedzania poszczególnych lokali wyborczych przypadkowo natknąłem się na moment wymiany urn. Komisja wyborcza podstawiła wyborcom urnę bez pieczęci, które pośpiesznie uzupełniała po powrocie do lokalu przewodniczącej…

W poniedziałkowe popołudnie kandydaci platformy postanowili  okazać się w całej wspaniałości swym legionowskim wyborcom. Legionowscy prezydenci zapraszali na spotkanie, w którym uczestniczyć mieli:

  • Anna Aksamit (kandydatka do Senatu),
  • Dariusz Rosati (kandydat do Sejmu),
  • Zenon Durka (kandydat do Sejmu),
  • Olga Wierzbicka (kandydatka do Sejmu),

Kolejne sondaże przedwyborcze pokazują, że poparcie dla PO leci „na łeb, na szyję” i praktycznie zrównało się z poparciem lidera opozycji. Czyżby dlatego w akcie desperacji prezydent Roman Smogorzewski postanowił nielegalnie wspierać swych kolegów partyjnych?

Tegoroczne wybory do Senatu RP będą po raz pierwszy odbywać się wg. nowej, jednomandatowej ordynacji wyborczej. Oznacza to, że po raz pierwszy w powojennej historii polskiego parlamentaryzmu, wyborcy będą oddawać głos na konkretną osobę.

Zatrzymany pod zarzutem morderstwa były legionowski wicekomendant policji – Mariusz W. przechowywał w bagażniku kilkaset wypełnionych kart do głosowania z ostatnich wyborów samorządowych.

Legionowski radiowóz, któremu zdarza się zgubić kola

Legionowski radiowóz, któremu zdarza się zgubić koła

Karty znalezione w bagażniku Mariusza W. były opisane w taki sposób, jakby stanowiły załącznik do protokołu wyborczego sporządzonego przez komisję wyborczą. Obecnie policja ustala, w jaki sposób Mariusz W. wszedł w posiadanie tych kart.

Przypomnijmy, że komendant W. startował w ostatnich wyborach samorządowych z współtworzonej przez Romana Smogorzewskiego i Jana Grabca Platformy Samorządowej.

Prezentujemy wyniki do legionowskiej rady miejskiej.

Publikujemy wyniki wyborów do rady powiatu. (w nawiasach podano nazwiska osób wchodzących w zamian kandydata, który wygrał wybory wójta, burmistrza, prezydenta.

Wczorajsze wybory zmobilizowały więcej mieszkańców niż poprzednie. Wyniki prezentują się następująco (na razie nieoficjalnie):

Legionowo

Na podstawie zapytań zadawanych do naszej wyszukiwarki możemy „prognozować”, że w Legionowie odbędzie się druga tura. Staną w niej szranki staną Roman i Roman.

Zaczynamy od autografu na liście...

Zaczynamy od autografu na liście...

Frekwencja w czasie wyborów samorządowych 21 listopada 2010 r. jest póki co wyższa niż w analogicznych okresach ostatnich wyborów prezydenckich. Frekwencja ogólnopolska na godz. 19:00 wyniosła 43,23%, zaś w powiecie legionowskim wyniosła 45,46%.

Krótka fotorelacja fotograficzna z wyborów samorządowych 2010.

Lokal wyborczy mieszczący się przy ul. Zakopiańskiej 4.

Wyborcze rozpasanie kandydatów trwa w najlepsze. Ulotki, plakaty i banery zaczynają nas atakować zza każdego rogu. Póki jednak te plakaty pojawiają się w miejscach do tego przeznaczonych lub dzieje się to za zgodą właścicieli/administratorów to nic mi do tego.

Obecne władze Legionowa chwalą się, że Legionowo nie jest już sypialnią Warszawy. Miejski gospodarz i jego urzędnicy wypisują „newsy” o tym fakcie, udzielane są wywiady do różnych rozgłośni. Chwalą się nową halą i ratuszem jako remedium na sypialniany charakter miasta…

Prezentujemy listy kandydatów do Rady Miasta Legionowo oraz kandydatów na prezydenta miasta.

Do góry