Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Wyniki wyborów parlamentarnych (prawie oficjalne) | Legionowo

Wyniki wyborów parlamentarnych (prawie oficjalne)

| władze i inne instytucje
Jeden z posłów z okręgu nr 20 - Dariusz Rosati

Jeden z posłów z okręgu nr 20 - Dariusz Rosati

Na kilka dni przed wyborami, popularne stały się różnego typu sondaże. Wiele osób próbowało mnie wybadać i pytali, jaki będzie według mnie wynik wyborów oraz kto wejdzie do parlamentu.

Dwukrotnie pozwoliłem sobie wziąć udział w tego typu zabawie. Obstawiłem frekwencję na poziomie 43% – tutaj muszę przyznać, że realna frekwencja wyborcza na poziomie ~48,6% pozytywnie mnie zaskoczyła. Pozwoliłem sobie również powiedzieć, że z terenu powiatu dostaną się dwie osoby, a dokładniej kobieta i mężczyzna, oboje z przeciwnych obozów politycznych.

Jeden z posłów z okręgu nr 20 - Dariusz Rosati

Jeden z posłów z okręgu nr 20 – Dariusz Rosati

Po krótkim rzucie oka na wynik wyborczy miałem rację typując zarówno ilość jak i konkretne osoby. Kobietą jest oczywiście p. Anna Aksamit, która została senatorem z ramienia PO, mężczyzną zaś Mariusz Błaszczak – czyli nowy-stary poseł PIS.

Na podstawie nieoficjalnych wyników wygląda na to, że podziała 12 mandatów, przysługujących naszemu okręgowi wyborczemu, będzie wyglądał następująco:

  • PO – 5 6 mandatów, które otrzymają: Dariusz Rosati, Andrzej Halicki, Jadwiga Zakrzewska, Alicja Olechowska i Barbara Czaplicka, Andrzej Smirnow Zenon Durka,
  • PIS – 4 mandaty, które otrzymają: Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, Ludwik Dorn i Jan Szyszko,
  • PSL 1 manat dla Janusza Piechocińskiego,
  • RP – 1 mandat dla Artura Dębskiego,
  • SLD – 1 mandat dla Katarzyny Piekarskiej.

Rzutem na taśmę do parlamentu wchodzi jednak Zenon Durka.

Na godzinę 20:45 (10.10.11 r.) z całego okręgu wyborczego nr 20 brakuje jeszcze danych z 3 komisji wyborczych z Piaseczna. W sumie jest to kilka tysięcy głosów. Czy mogą one zaważyć jeszcze na wyniku?


Ok. godz. 22:40 na stronach PKW pojawiły się wyniki ze wszystkich komisji działających na terenie okręgu nr 20. Wyniki te wskazują, że 6 pozycję na listach PO zajął Zenon Durka. Oznacza to, że p. Durka zdobył ponownie mandat.

Wstępnie przewidywany prze ze mnie podział mandatów wyglądał następująco: 4 PO, 4 PIS, 2 RP, 1 SLD, 1 PSL. W przypadku PIS i PSL udało mi się wskazać „biorące” pozycje na listach. W przypadku PO trafnie przewidziałem nieobecność Zenona Durki w nowym parlamencie.

Po publikacji tekstu opisującego spotkanie kandydatów PO usłyszałem, że złamałem karierę świetnych ludzi (zarzucający mieli na myśli byłego posła Zenona Durkę i Annę Aksamit). Zarówno wtedy, jak i teraz odpowiadam, że zawodzący przeceniają moją rolę, a kandydaci sami zapracowali na swój sukces lub porażkę zarówno dotychczasową działalnością, jak i prowadzoną kampanią.

P.S. Najciekawsze jest to, że przegrana Durki byłaby jedną z lepszych informacji dla miasta. Oznaczałoby to, że na lokalne podwórko powraca konkurencja, którą kiedyś strategicznie „przesunięto” na Wiejską (nie oceniam tu, czy konkurencja jest realna, czy też nie). W prezydenckim obozie zapewne rozpoczęłyby  się teraz powolne ruchy na nowo pozycjonujące poszczególne grupy interesów. Taka wewnętrzna konkurencja mogłaby zmotywować władze do lepszego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>