Warning: Illegal string offset 'chk_default_options_css' in /wp-content/plugins/dw-shortcodes-bootstrap/designwall-shortcodes.php on line 32
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej | Legionowo

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

| edukacja, redakcja serwisu
Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie

Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo cierpliwości do uczniów oraz ich rodziców, wytrwałości, sprawiedliwych awansów zawodowych oraz zadowolenia z postępu edukacyjnego Waszych uczniów!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie

Żywo wierzę w Waszą ważną, społeczną misję, ufam że nauczyciele „nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec”.

Z przerażeniem obserwuję, że wielu z Was opacznie rozumie słowa wieszcza, i zamiast „nieść oświaty kaganiec„, z uporem nakładają oświacie kaganiec.

W pewnym okresie życia prowadziłem szkolenia dla nauczycieli. Uczestniczyło w nich w sumie ~ 3000 nauczycieli z terenu całego kraju. Z całej tej liczby potrafię wskazać ok 50 nauczycieli, którzy pracują z pasją i ok 150 nauczycieli, którzy są dobrzy w tym co robią. Tylko tej 200 nauczycieli (~6,7%) z czystym sumieniem powierzyłbym edukację swoich dzieci.

Drodzy nauczyciele, gdybym w swojej firmie zatrudniał jedynie 6,7%, czy nawet tylko 10%, albo nawet tylko 50% pracowników zdatnych do pracy, to szybko bym zbankrutował. Nie dziwcie się więc, że estyma dla profesji belfra już dawno sięgnęła dna (zbankrutowała społecznie).

Rodzice, którzy przychodzą i rozstawiają Was po kątach, uczniowie, którzy zakładają, Wam belfrom, kubły na głowy, nie wzięli się znikąd. Oni byli i są współwychowywani przez Was. I to między innymi Wy im pozwalacie na takie, a nie inne zachowanie.

Nauczyciele walczą o godziwe wynagrodzenie pod hasłem „ledwo starcza na raty, za niesienie kaganka oświaty”. Macie rację, dobrym nauczycielom należy się dobre wynagrodzenie… całej reszcie niestety nie.

Jeden komentarz do “Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  1. 1

    Po przeczytaniu tych życzeń bardzo się oburzyłam. Zawołałam nawet męża (też nauczyciel) i pokazałam mu jak ludzie nawet w dniu naszego święta mogą nas obrażać.
    Dopiero powtórna i wspólna z moim mężem lektura, uświadomiła mi, że w tym co Pan napisał jest wiele racji. Nie jestem pewna, czy dyskusja wyniknie z tego jakaś refleksja.

    Gosia / LO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>